Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2014, 12:19   #1
empet
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Witam wszystkich serdecznie,

Piszę na tym forum, gdyż zastanawiam się nad zakupem poleasingowego Forda Focusa MK2 w sedanie z silnikiem 1.6 90KM. Auto dobrze znam gdyż je użytkowałem (sprzedaż jest wewnątrz firmy). Pełniło rolę pullowego i jeździło nim 10 osób. Auto jest z roku 2010 i ma przejechane 148 000 km. Na prawych drzwiach jest lekko wgniecenie, a lewy bok był robiony, gdyż jeden kolega w zimę przykleił się do barierki na trasie (nie wiem czy to po naprawie, ale przy dużych prędkościach w aucie wydobywa się szum, jakby okno było otworzone - da się to przeżyć). Auto było głównie użytkowane do długich tras (ludzie jeździli nim dość szybko i pytanie, czy to mogło zrobić coś z silnikiem). Cena za auto to 20k pln. Pierwsze podstawowe pytanie czy w ogóle warto i czy cena jest atrakcyjna ? Drugie pytanie (uzależnione od pierwszego) to na co zwrócić jeszcze uwagę podczas zakupu ? jakby nie patrzeć auto ma spory przebieg i czy np. jakieś rzeczy powinny być już w nim wymienione ? albo można spodziewać się, że coś będzie do roboty ?
Auto było serwisowane bardzo regularnie w jednym punkcie. Powinienem niedługo zdobyć historię napraw i tego co było robione/wymieniane.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do zakupu i tego na co zwracać uwagę.

Dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 13:39   #2
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Ja zrobiłem tak, otwarłem otomoto i wrzuciłem te parametry co podajesz (rok produkcji, model, moc, sedan) i wyskoczyły mi 4 auta. Kwoty wyższe. Ja bym podjechał do mechanika, jeśli chodzi o ten szum i się spytał ile taka naprawa. O ile wiem; miałem jechać obejrzeć z tym silnikiem focusa, to silnik jest chwalony. Może niech osoby, które mają go to się wypowiedzą, ja wtedy odpuściłem i tylko tyle mogę powiedzieć.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 13:54   #3
empet
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

A i problem jest taki, że nie mam możliwości zabrania auta na warsztat, żeby zrobić przegląd... tak więc na podstawie historii napraw i znajomości auta mam podjąć decyzję o jego zakupie... stąd też moje pytania o to co powinno się do 150k zepsuć, a co jeszcze może Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 14:08   #4
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Może dwumas jeżeli auto było jeżdżone ostro, jeżeli normalnie to i tak z max 70k. Chcesz nim jeździć po Warszawie? To sprawdź czy ma DPF, jeżeli tak to w jakim stanie.

Hałas jest pewnie przez leniwego blacharza/lakiernika. Żeby zrobić lewy bok pewnie pozdejmował uszczelki i wygłuszenie. Uszczelki pewnie założył niechlujnie a wygłuszenia wcale bo trzeba raczej nowe. Da się to zrobić w niewielkim budżecie pod warunkiem, że drzwi wiszą prosto.

Inna sprawa, że Focus MK2 to dość głośne auto. Ja mam jeszcze Titanium a i tak jeździłem w trasę mając stopery w uszachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 14:12   #5
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

No tak, jak pisałem nie znam tego silnika, tu muszą chłopaki się odezwać. Lub przejżeć forum.
np:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub pogooglować.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 14:58   #6
empet
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Rozmawiałem z serwisem Forda, gdzie był zawsze robiony i nic nie wspominali o dwumasie. Również rozrząd nie był wymieniany, gdyż oni zalecają wymianę przy 200k km. Nie wiem, czy to normalne, zawsze wydawało mi się że wymiana jest szybciej.

@latar
o co Ci chodzi z tym 70k ?

Autem będę jeździł po Warszawie i w trasach, ogólnie do użytku prywatnego. Średnio rocznie robię 17-20k km.

Z tym hałasem tak myślałem i się tym bardzo nie przejmuje. Ogólnie nie widać, że było coś robione.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 15:02   #7
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Chodziło mi o to że dwumas w 1.6 jest umiarkowanej trwałości. Jeżeli samochód był ostro jeżdżony to pewnie niedługo wymiana. Niedługo to może być za 10 tys km lub 30 tys km. Jeżeli normalnie to wymiana zwykle w okolicy 200-220 tys km.

70k było skrutem od 70kkm czyli 70 tyś km.

Rozrzad w tym silniu wymienia się co 200 tyś km.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 15:22   #8
empet
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

A jaki to jest koszt wymiany koła dwumasowego ? bo w serwisie Forda za rozrząd około 2k pln. A dwumas ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 21:52   #9
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Jedni twierdzą że w tym model jest dwumas inni że go brak. Generalnie 1.6 tdci 90KM, to mało awaryjny silnik w porówaniu z 1.6 tdci 110KM.
Tu sprzęgło wytrzymuje dużo wiecej niz w mocniejszych modelach doj edziesz nim do 230-250 tysięcy spokojnie. Sprawdz po Vin czy ma dpf czy nie bo w 2010 roku już różnie było. Moim zdaniem jesli auto jest dość wyposażone to cena dość ok, możes z potargować co nie co na te piski czy trzaski czy malowanie...
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 06:51   #10
empet
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 90KM 2010 - zakup

Wyposażenie auta bogate, dlatego oferta wydaje mi się kusząca. Jedyny minus, to że ludzie tym autem na trasie jeździli dość szybko, choć z drugiej strony to dobrze, że te 150k km było w 95% zrobione właśnie na długich trasach.
Cena 20k to już po negocjacjach i raczej ciężko będzie jeszcze coś urwać.
Ktoś mi może sprawdzić po VIN czy ma dwumase i DPF? numer VIN WF0HXXWPDHAT63354.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.