Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2009, 15:39   #11
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Nie miałem czasu żeby działać dalej, zalałem tylko do pełna werwą i środkiem do przeczyszczania wtryskiwaczy, jest lepiej kontrolka od 400 km się nie wyświetliła i rano faluje delikatniej. Coraz bardziej podejżewam jakiś wtrysk, ale nie mam czasu żeby jechać do kogoś kto sprawdzi.

Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 11:56   #12
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Rozmawiałem z jednym od pomp i silników, przy moich obiawach (kod błędu p0251) obstawia zawór ciśnienia na pompie, koszt 400 z robocizną. W przyszłym tygodniu wymiana i zobaczymy.!!!!!!!!!?????????
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 12:07   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Chodzi chyba o Metering Valve. Nie jestem pewien czy odczytuje ona cisnienie czy tylko mierzy przeplyw, ale to niewazne.
Wazne zeby mechanik powiedzial Ci co zrobi jezeli to jednak nie ten zawor. Wiesz, nastawiasz sie, ze to jest powod, ale dobrze, zeby Ci powiedzial czy przyjmie zawor jezeli to nie jest powod.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 17:52   #14
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

coś mówił, że tego już się nie da spowrotem wyciągnąć, mówił że ostatnio mieli podobną sytuację, robili wtryski i ciągle to samo, po wymianie tego zaworu ok, no ale zobaczymy. Co myślisz?
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 18:17   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Wyciągnąć się da, ale oddać już jak widzę nie.
Co myślę? Nie wiem, ryzyk, fizyk, może pomóć, a możesz tylko rozpocząć pasmo wydatków. Mam nadzieję, że będzie to pierwsze.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 20:28   #16
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Zobaczymy, jeśli nie pomoże to wtryski na stół, a jeśli wtryski ok to zostawiam sprawę i niech się toczy swoim losem, ostatecznie pa, pa foczka, bo nie mam zamiaru topić tysięcy, puki co falują tylko obroty i czasami zdechnie, ktoś inny by olał sprawę i jeździł.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 06:02   #17
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

ja proponowałbym nie ruszac.
Sprzedałem gościowi auto, mechanikowi, auto chodziło ok, tylko miało zapisanego błeda chuba P1200.
Z tego co wiem , nie przyzna sie do tego, ruszył wtryski i wyszły 3 do naprawy i auto nie zapala. Co porobił to nie wiem, tylko po co to ruszał jak wszystko było ok.
Auto miało moc, przyspieszenie, tylko może trochę po zapaleniu nie pracowało na zimnym równo, ale to moje odczucie bo po ok. 15 sekundach było ok.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 07:45   #18
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Najpierw zobaczę co będzie po wymianie tego zaworka.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 09:16   #19
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Cytat:
Napisał Michał Sęk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy, jeśli nie pomoże to wtryski na stół, a jeśli wtryski ok to zostawiam sprawę i niech się toczy swoim losem, ostatecznie pa, pa foczka, bo nie mam zamiaru topić tysięcy, puki co falują tylko obroty i czasami zdechnie, ktoś inny by olał sprawę i jeździł.
Obroty falują na zimnym i ciepłym silniku ? Czy jak ?
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 18:32   #20
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Cytat:
Napisał Michał Sęk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ma focusa TDCI 115 km i jak odpalam na zimnym to przez jakiś czas falują obroty, czasami na światłach po prostu gaśnie. Po zgaśnięciu odpalam i jadę dalej. Byłem na kompie, ale nie w aso i wykazało błąd w obwodzie regulacji pompy wtryskowej P0251 i nie wiem co dalej robić, gdzie szukać przyczyny, czy tylko ASO?
Witam
Miałem podobnie długo trwało nim doszłem co dolega mojej foce, kilkakrotnie byłem na komputerze nawet w serwisie Forda zawsze diagnoza brzmiała "błąd czyjnika wałka rozrządu" w końcu jednak przy pomocy dobrego elektryka wykryłem usterkę uszkodzeniu uległ przewód w wiązce PCM czasem powodował zwarcie komputer silnika dostawał błędne sygnały i stąd te szaleństwa silnika, po naprawie kabla objawy znikneły przy okazji elektryk mi powiedział że instalacja elektryczna Focusa jest delikatna i podatna na usterki dlatego jeśli dzieje się coś złego z samochodem to należy zacząć od sprawdzenia stanu instalacji elektrycznej zwłaszcza w komorze silnika
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.