Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2009, 08:19   #31
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Cytat:
Napisał Michał Sęk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsza diagnoza 4 wtryski do zregenerowania, 3 złe, jeden bardzo zły. Teraz jeszcze czekam, bo chcą zobaczyć do pompy.
Hehe... a nie mowilem, ze powiedza, ze wszystkie? Nie widzialem jeszcze mechanika ktory zdiagnozuje jeden.W pompie tez cos znajda i najwyzej na pocieszenie powiedza, ze zaoszczedzili naprawe pompy i tylko cos w niej naprawili wiec nie zaplacisz 2000 tylko 500zl za pompe.
Z tego co zauwazylem to jest tak, ze kazdy wtrysk ktory zrobil z 50 tys na kiepskim paliwie lub np w miescie bedzie wg specow nadawal sie do wymiany. Jak pojezdzisz na czymsz do czyszczenia wtryskow to sie zlogi wyczyszcza i wtrysk bedzie lepiej pracowal. Oni o tym dobrze wiedza i czyszcza wtryski ultradzwiekami a ludzi kasuja za regeneracje.

Jezeli auto jezdzi to ja bym zalal do paliwa jakis srodek do czyszczenia wtryskow i pojechal po wyjechaniu zbiornika. No ale to tylko moje zdanie.

Aha - stara sztuczka mechanikow to rozebranie czegos bez pytania niby do "diagnozy" na ktora sie zgodziles a potem maja czlowieka w garsci, bo albo zaplacisz im 200zl za "diagnoze" i pojedziesz, albo zostawisz i oni beda robili. Pamietajcie wiec umawiajac sie z mechanikiem na umowienie sie na wyrazna kwote za diagnoze ktora uwzglednia wszelkie naprawy i ustalcie, ze w razie dodatkowych "nieprzewidzianych" diagnoz macie byc o to zapytani.
No i napisz ile wycenili za regeneracje.


Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 06-11-2009 o 08:23
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 11:31   #32
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Podał koszt regeneracji jednego 500 złotych, czyli ok 2000 tyś, w tym maja być nowe rozpylacze i zaworki. Do tego koszt robocizny, czyli pewnie włożenie i wyciągnięcie wtrysku, sprawdzenie ich. Na szczęście pompa ok.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 11:57   #33
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Wstrzymaj sie chwile, popatrze ile kosztuja nowe, bo ostatnio byly za 650.
Jak regeneruje to zapytaj sie czy nadaje NOWY numer kalibracji, bo wg mnie to jest wazne.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Te same jeszcze niedawno byly za 650. Zapytaj sie ich co maja w ofercie.

Ja kupilem komplet z Forda za 300 Funtow.

Poszukaj tez uzytkownika GODSKI i zapytaj sie o nowe wtryskiwacze.

Jak sprawdzali wtryski? Z demontazem czy tylko na przelewach?
Ja bym naprawde polecal zalac ten srodek, zeby zobaczyc nawet dla siebie jaka bedzie poprawa.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 12:39   #34
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Środek lałem, i dupa, wtryski sprawdzali na specjalnych maszynach, sprzęt konkretny, mówili,że i zaworki nie trzymały ciśnienia i słabo rozpylały. Więc kazałem robić.
A ten numer kalibracji to ważne, lepiej jak by dawał nowy, a jeśli tak to musi je przypisać w kompie lu coś takiego?
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 14:14   #35
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Cytat:
Napisał Michał Sęk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten numer kalibracji to ważne, lepiej jak by dawał nowy, a jeśli tak to musi je przypisać w kompie lu coś takiego?
To numer ktory nadawany jest do kazdego wtrysku po sprawdzeniu go na maszynie, a potem ten numer wpisuje sie do komputera auta, zeby dokladniej podawal paliwo.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 14:46   #36
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Michal a czy u ciebie wystepowaly jeszcze jakies inne objawy typu slaba czy cos??
Bo u mnie opis jest podobny do twojego wiec boje sie o wtryski ;/ Tyle ze u mnie schodzi z pompy paliwo co sam osobiscie sprawdzilem... No i moj to wystarczy zeby odpalil nie musi sie zagrzac bo jesli odpali chcoiaz na chwile to potem moze znowu kilka godzin stac i pali na dotyk.
Poza tym wszystko inne jest ok bo osiagi sa swietne wszystkie vw o mocy podobnej nie maja szans i spalanie tez jest ok bo ja czasai ostro przycisne a max to jest 6 litrow...
mkaminski jak sadzisz co to moze byc?? slyszalem cos o jakims zaworze cisnienia na pompie ktory trzyma zeby paliwo sie nie cofalo...
I np jak bylem na wakacjach w gorach to foka caly czas palila jak nówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 19:57   #37
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

mkaminski no dobra ale po co wtedy mam kalibrować?

Kolego Cezarg sprawdz sobie wtryskiwacze i kody błędów na kompie i zobaczysz co dalej.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 10:09   #38
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Cool Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Prace zakończone podaję kosztorys regeneracja jednego wtrysku z zaworkiem i rozpylaczem 450, sprawdzenie go 35 zł, montaż i demontaż 50, sprawdzenie pompy wtryskowej bez wyciągania tylko pod kątem ewentualnych opiłków(łuszczenia) 120, razem 2260 złotych!!!!!!!! Po naprawie dwie poprawki pierwszy wtrysk niedokręcony i po 30 kilometrach przedmuchy, a ostatni niedociągniety przewód zasilający i sączenie ropy, poza tym ok. Czy falowanie w pełni ustąpiło napiszę za tydzień, bo jeżeli jeszcze coś się będzie dziać to wymiana zaworka na pompie, dziś kasuję również błąd p1200.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 19:29   #39
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

No to sporo...
Michal jakiego zaworka??
Mi panowie w aso bardzo dyskretnie dali do zrozumienia ze bardzo mozliwe ze to wina zaworu na pompie. Ale nie mowili jakiego zaworu ani nic wiecej. I jesli to to to podjechalbym do jakiego speca od CR i wymienilbym go.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 19:33   #40
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Cytat:
Napisał Michał Sęk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski no dobra ale po co wtedy mam kalibrować?
Żeby wydłużyć życie wtryskiwacza i nie musieć go regenerować ponownie po 30-50 tys km.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.