Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2014, 21:28   #11
jazzga7
ford::average
 
Avatar jazzga7
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Człuchów
Model: Ford Focus MK I GHIA
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: XII.2000
Postów: 88
Domyślnie

Robi się duża różnica temperatur jak capujesz goracym powietrzem na szybę, wiec skraplanie wody się nasila. Jak szyba odparuje ustaw mniejszą temp. Jeżeli nie garażujesz auta staraj się w miarę wyrównywać temp auto -zewn. gdy już nie bedziesz musiał jechać, unikniesz takich nieprzyjemnych sytuacji z rana. Ważne jest żeby wietrzyć auto.
Możesz sobie pomóc trochę też pochłaniaczem wilgoci, nawet domowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jazzga7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 22:04   #12
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Stawiam na problem z obiegiem zew/wew. Bo ja całą zimę piłuję nawiew tylko na szybę, klimy praktycznie nie używam, nie wietrzę auta przed zamknięciem i nigdy nic od środka nie zamarzało. Jednemu z kolegów tu na forum klapka obiegu się tylko nie domykała do końca i miał poważne cyrki z parowaniem, usunął usterkę, i auta nie poznał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 22:10   #13
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka

Ale jak rozumiem zaraz po odpaleniu włączasz dmuchawę i działa Ci cały czas podczas jazdy.
Jeśli tak nie robisz to spróbuj właśnie tak, cały czas max ciepło, nawiew tylko na szybę i wentylatorek na 1. Jeśli przy takich ustawieniach dalej będziesz miał problem sprawdź w nawiewie pod szybą czy czuć podmuch powietrza, nawet na pierwszym biegu powinno być dobrze czuć że dmucha z nawiewów. Popstrykaj też obiegiem wewnętrznym, nie zaszkodzi a może faktycznie ciągniesz cały czas powietrze z auta. Jak wyjmiesz schowek to powinno być słychać jak silniczek zamyka i otwiera klapkę.

Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2014, 22:18   #14
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka

Panowie. Na zdrowy rozum. skoro paruje w środku to jest zamknięty obieg i to na bank już wiem z autopsji przerabiałem ten temat całkiem niedawno (jak pisze kolega "mojmistrz") Jak auto jest rozgrzane to para widoczna jest na szybach. Jak kolega zaparkuje auto na noc przy ujemnej temp. to wnętrze się ochładza aż para zamarza. Polecam kolego Mariusz przeznaczyć chwilę i przeczytać temat, który zalinkowałem Ci wcześniej. Tam opisane jest chyba wszystko co można sprawdzić aby układ grzania/chłodzenia działał poprawnie. Przede wszystkim ja polecam abyś sprawdził klapkę zamykania i otwierania obiegu. Jak otworzysz schowek to już będziesz widział taką kratownicę, przekręć kluczyk i sprawdź czy po wciśnięciu przycisku zamykania i otwierania obiegu oprócz zapalania i gaszenia się lampki będzie widać jak ta kratownica się zasłania i odsłania. Jak działa to sprawdź czy zawsze bo u mnie się po prostu zawieszała. Jak nie działa to masz sprawcę.
Dodam tylko że od momentu naprawy silniczka zam/otw obiegu nie mam żadnego nawet najmniejszego problemu z parowaniem.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 09:56   #15
michno45
ford::amateur
 
Avatar michno45
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: Lodz
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 diesel 90 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka

trzeba usunac wilgoc wewnatrz ,najprostszy sposob to polozyc na podszybiu karton od pudelka lub plik gazet nie ilustrowanych albo kupic pochlaniacz wilgoci ewentualnie ja woże woreczek plocienny ze solą ok1/4 kg
michno45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 09:56   #16
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

U mnie sprawa wygląda tak. Zrobiłem mały test z obniżeniem temperatury i wietrzeniem chwilę przed wejściem i jest ok ale i tak jadąc przykładowo krótkie nawet odcinki nawiew włączony powietrze max zimne to za chwilkę parują mi szyby boczne i tylna. Muszę podczas jazdy uchylić okno wtedy wszystko wraca do normy. Co do silniczka obiegu wew/zew to po przekręceniu stacyjki na zapłon poczekałem chwilkę aż wszystko ucichnie i było słychać ten silniczek. Jak pamiętam ten obieg działa we wszystkich pozycjach prócz samego nawiewu na szybę. poczuć to można przez wyraźnie mocniejszą pracę dmuchawy. Ale fakt nie sprawdzałem czy jak nawet słychać owy silniczek to czy faktycznie zamyka i otwiera ten obieg. Dobrze wiedzieć, że aby to sprawdzić nie muszę zbytnio nic rozbierać w aucie. W takim razie dzisiaj to sprawdzę i dam znać jak to wygląda.

Ostatnio edytowane przez mario591 ; 14-12-2014 o 10:00
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 15:34   #17
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka

Cytat:
Napisał mario591 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie sprawa wygląda tak. Zrobiłem mały test z obniżeniem temperatury i wietrzeniem chwilę przed wejściem i jest ok ale i tak jadąc przykładowo krótkie nawet odcinki nawiew włączony powietrze max zimne to za chwilkę parują mi szyby boczne i tylna. Muszę podczas jazdy uchylić okno wtedy wszystko wraca do normy. Co do silniczka obiegu wew/zew to po przekręceniu stacyjki na zapłon poczekałem chwilkę aż wszystko ucichnie i było słychać ten silniczek. Jak pamiętam ten obieg działa we wszystkich pozycjach prócz samego nawiewu na szybę. poczuć to można przez wyraźnie mocniejszą pracę dmuchawy. Ale fakt nie sprawdzałem czy jak nawet słychać owy silniczek to czy faktycznie zamyka i otwiera ten obieg. Dobrze wiedzieć, że aby to sprawdzić nie muszę zbytnio nic rozbierać w aucie. W takim razie dzisiaj to sprawdzę i dam znać jak to wygląda.
Sprawdź i daj znać. U mnie tez było słychać jak bzyczy silniczek ale nie zawsze działał. Przy obiegu otwartym kratka jest zasłonięta. Jak nie będzie działało to ręcznie palcem spróbuj ją opuścić. Poobserwuj jak to działa u Ciebie. Przejedź się trochę z otwartym obiegiem i zobaczysz różnicę.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 16:25   #18
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Sprawdziłem i wszystko działa prawidłowo. Opuszcza się przełomie za każdym razem do końca. Teraz chyba czas na filtr kabinowy bo może jest tak zawalony, że nie przepuszcza ppwietrza z zewnątrz.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 17:53   #19
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może Ci się przyda.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 08:32   #20
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

No jak narazie wszystko mi działa więc jedyne co mi pozostałe to faktycznie wymiany filtra. Kupiłem węglowy bo dostałem w dobre cenie. Przez pierwsze 2 dni dalej parowało ale już nie pracują. Co prawda czasami delikatnie się zdarza na tylnych szybciej jak jest gorąco nadmuch ale ogólnie jest duża różnica.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.