Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2006, 10:06   #1
impactom
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2004
Skąd: Łódź
Postów: 140
Domyślnie problem z pilotem do alarmu - pomocy!!!!

Witam! Padł mi dzisiaj ostatni pilot do alarmu! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żona wyprała go w spodniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , rozkręciłem go, wyczyściłem, zmieniłem baterie i po skreceniu gdy naciskam przycisk kontrolka się świeci ale nadal nie otwiera samochodu ani nie wyłącza alarmu. Co najgorsze wyłączenie alarmu z kluczyka ( tego małego bezpośrednio pod maską na alarmie) również nie działa, przekrecałem i ustawiałem w obu pzycjach a on wyje dalej! Zatem samochód mam uziemiony na parkingu strzeżonymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czy macie jakies sugestie jak to samemu naprawic, albo chociaż wyłączyc alarm żeby odpalic fure i zawieźć do fachowca,
Może macie namiary na fachowca z Łodz, który dorabia piloty do alarmów ( bo słyszałem że takich nie ma i odrazu trzeba wymieniać centralke),
Jesli trzeba wymienic centralkę, macie namiary na specjalistę, który przyjedzie i na miejscu wymieni cętralkę?
Prosze pilnie o pomoc!!!!

__________________
Ford Mondeo MKI '95r,
1,6, 16 V, hatchback, bordo metalik,
CB Midland 1001Z,
antena Alan Midland,
Komarek Rozamet 2352 (pierdolot)
impactom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2006, 23:37   #2
raf1k
ford::advanced
 
Avatar raf1k
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK2 ST24
Silnik: 2.5 V6 170PS
Rocznik: 1998
Postów: 348
Domyślnie

hmm... najprawdopodobniej to fachowiec bedzie musial przyjechac do CIebie na parking... i wtedy odlaczy alarm... bo tak to chyba innego wyjscia nie bedzie bo samemu to jakis schemat by trzeba bylo skombinowac... ale jak jakiegos fachowca znajdziesz to chyba lepiej jakby przyejchal i Ci to rozlaczy ui dalej sie nim zajmie to moze nie skasuje az tyle za fatyge ze przyjechal do Ciebie na parking... wydaje mi sie ze moze by to wynioslo z 50zl... srednio tak elektonicy biora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PoZdRaWiAm
r@fik
raf1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 00:57   #3
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

No to tak:kluczyk od syreny juz dawno nie dzialal poprostu teraz sie o tym dowiedziales (widocznie przelacznik zdupczony) ale otworz maske i poprostu przetnij kabel albo chwile wycia i odkrec syrene bo plus idzie od centralki a minus z karoseri wiec jak odkrecisz przestanie wyc a jak przetniesz kabel to potem elektronik Ci go zlutuje do tego rurka termo-kurczliwa i bedzie git ... teraz ew zaczyna sie zabawa bo jesli masz schemat to wystarczy odpiac centralke zrobic w wtyczce mostek pomiedzy odcieciem zaplonu i wsio... wsadzic kluczych i jechac do specalarmowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jesli brak schematu to wsadzic kluczyk i holowac do niego auto (wiem ze ciezko bez wspomy kiery i hamolcow ale trudno) ale tez odepnij alarm aby nie migaly kierunkowskazy ... bo przy holowaniu tez trzeba pokazywac zamierzony manerw a nie jak kiedys jechalem za takim konwojem a koles na awaryjnych i hgw czy on skreca czy co ale to inna bajka albo faktycznie dac specowi na flache Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i niech przyjedzie ale to dziwne aby po wypraniu cos sie stalo wez jeszcze raz rozbierz pilota przeczys styki do baterii ew zobacz czy plytka nie ma pekniec na druku bo moja mi juz nie raz wyprala to i owo i zawsze dzialalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 07:07   #4
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał frazir
ale to dziwne aby po wypraniu cos sie stalo wez jeszcze raz rozbierz pilota przeczys styki do baterii ew zobacz czy plytka nie ma pekniec na druku bo moja mi juz nie raz wyprala to i owo i zawsze dzialalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to miałeś kupę szczęścia. Wystarczy, że się woda do jakiejś cewki albo kondensatora dostanie, zmieni on parametry i kupa.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 08:29   #5
impactom
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2004
Skąd: Łódź
Postów: 140
Domyślnie

pęknięc na płytce nie ma, dokładnie styki wyczysciłem, zasilanie napewno jest bo swieci sie diodka jak naciskam! Dzisiaj zaatakuje jednego fachure w poblizu parkingu moze cos poradzi.
__________________
Ford Mondeo MKI '95r,
1,6, 16 V, hatchback, bordo metalik,
CB Midland 1001Z,
antena Alan Midland,
Komarek Rozamet 2352 (pierdolot)
impactom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2006, 06:05   #6
Fxb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2005
Skąd: dolnośląskie
Postów: 20
Domyślnie

Witam!
Wszyscy tutaj jakieś drastyczne rzeczy piszą, a może po prostu pilot pod wpływem wody rozkodował się i trzeba go teraz ponownie zaprogramować.
Najlepiej wejść w tryb serwisowy alarmu i sprawdzić czy alarm reaguje na sygnał z pilota. Natomiast jeżeli nie można wyłaczyć alarmu, to najlepiej odłączyć czujnik pod maską (złączka w okolicach zbiornika płynu od spryskiwacza) i alarm się nie uzbroi i nic nie będzie wyło. A auto powinno zapalić, bo imobilajzera raczej nie uszkodziło w kluczyku.
PS. Sam kiedyś przerabiałem temat kluczyków i alarmów.
Pozdro i powodzenia.
__________________
MONDEO KOMBI GHIA 97' 18 16V
Fxb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2006, 06:18   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Wystarczy, że się woda do jakiejś cewki albo kondensatora dostanie, zmieni on parametry i kupa.
dokładnie, zapewne woda z proszkiem dostała sie do trymera i nic z tym nie zrobisz. Mozna ewentualnie pokrecic nim i moze sie uda trafić. Poprostu rozstroił się. Co prawda widac, ze działa, ale nie na tej częstotliwosci co trzeba(wszystko jedno czy jest na podczerwień, czy radiowy).
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.