Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2010, 13:46   #1
michalgbn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Postów: 11
Domyślnie Wstawienie licznika od st do diesla

Mam pytanie czy istnieje możliwośc podłączenia licznika od focusa st ( po liftingu albo przed) do focusa MK2 (2005rok). Teoretycznie jak wpinam licznik to się zapala tylko nie pozwala na uruchomienie. To chyba immobilizer. Pisałem do kilku salonów Warszawie czy podejmą się tego tematu. Dostałem odpowiedz tylko z Auto Plaza Bielany i Auto Nobile. Koszt wgrania kodów to ok 300 zł ale nie obiecują że będzie to chodziło, ani nie ponoszą odpowiedzialności wrazie usterek. Prosze kogoś kto się na tym zna o radę czy to bedzie chodziło. Z góry dzięki

michalgbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 16:52   #2
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

Może byc problem,ogólnie nie pasuje licznik z benzyny do diesla,lepiej sobie odpuścić bo może byc więcej problemów niż to warte
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 17:14   #3
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

kiedyś miałem zamiar coś takiego zrobić, czyli przełożyć zegary z diesla nowego po lifcie do starego 2005 rok, ale salony udzielały mi takiej sameju odpowiedzi co tobie, natomiast niezależny spec od takich rzeczy powiedział że bede miał dużo dłupich błędów wiec odpuściłem temat, pomijając koszt licznika czyli od 150 zł do nawet 600 dochodzi jeszcze robota czyli minimum to 300zł,
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 10:03   #4
michalgbn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

słuchaj ale ten spec to on to robił kiedyś w takim modelu czy tylko tyle że mu tak się wydaje? Mysle że przełożyć licznik od diesla po lifcie do diesla przed liftem nie ma problemu ale z benzyny do diesla to nie wiem. Chodz kiedyś chyba widziałem gdzieś na necie jak ktoś miał w dieslu zamontowany licznik od st
michalgbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 19:19   #5
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

Witam, chce odświerzyć troche temat.
Potrzebuje wymienić zegary mam 1.6TDCI bez komputera jest tylko stan licznika i liczba kilometrów od ostatniego resetu. Czy będą pasowały tylko takie same zegary i co by np było gdybym zamienił je na zegary z takim małym wyswietlaczem jak w wersjach z komputerem? oraz jeszcze czy wie juz ktoś co by było jakby podpiąc zegary po lifcie z białym podświetleniem?
Jeszcze pytanko czy trzeba bedzie ustawiać przebieg auta czy jest on odczytywany z kompa czy z absu czy z czegoś tam innego?
pzdr
alo68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 17:22   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

Myślałem kiedyś aby do mojego tdci włożyć od ST ale skończyło to się na zmontowaniu z dwóch liczników jednego jeśli licznik po lifcie po zakodowaniu będzie hulał -a jest na to szansa ale musi być od diesla to problem z głowy,ale jak się nie da to proponuję złożyć w dwóch jeden można przelutować diody jeśli kolor podświetlenia ma być inny przełożyć srebrne tubyja tak zrobiłem.Ale jest to dłubanina jednak do zrobienia
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 20:29   #7
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

Witam
Prowadziłem na pw dyskusję na poniższy temat z kol kuba0005.
Wymiana diesel - diesel (obrotomierz do 6000),
benzyna - benzyna (obrotomierz do 8000),
koniecznie wer europejska (skala w km, nie mile).
Będą działać wersje z przed liftu i po lifcie (podświetlenie na czerwono - można przelutować diody na żądany kolor np.zielone, robiło to kilka osób).
Elektronika - konieczne przekopiowanie danych ze starego licznika do nowego poprzez IDS (serwis/mechanik cena ok 200pln), i do tego ponowne zaprogramowanie kluczyka/ów (imobilizer).
Do tego dochodzi wymiana manetki (lewa) na tą od sterowania komputerem.

Wsio.
Mam nadzieję że czegoś nie pokiełbasiłem - jeśli tak to prośba o sprostowanie.

Jeszcze raz dzięki dla kuba0005
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 09:02   #8
mati.m
ford::beginner
 
Avatar mati.m
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus 2
Silnik: 1,6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 10
Smile Odp: Wstawienie licznika od focusa st do diesla

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem kiedyś aby do mojego tdci włożyć od ST ale skończyło to się na zmontowaniu z dwóch liczników jednego jeśli licznik po lifcie po zakodowaniu będzie hulał -a jest na to szansa ale musi być od diesla to problem z głowy,ale jak się nie da to proponuję złożyć w dwóch jeden można przelutować diody jeśli kolor podświetlenia ma być inny przełożyć srebrne tubyja tak zrobiłem.Ale jest to dłubanina jednak do zrobienia
Witam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie.
Chciałbym zrobić dokładnie to samo co Ty ... czyli zamontować srebrne tuby z licznika po lifcie do licznika przed liftem.
Moje pytanie:
1. Czy te tuby będą pasowały z angielskiej wersji licznika po lifcie do europejskiej wersji licznika przed liftem??
2. Czy tuby od diesla i benzyny czymś się różnią??
Na "oko" wyglądają tak samo...a co dalej to nie bardzo wiem...
Zauważyłem...nie wiem czy dobrze...że moja wersja przed liftem(zdjęcie w załączniku) ma przy wyświetlaczu po obu stronach dwie diody, które czasem sygnalizują jakieś błedy czy informację...natomiast wersja po lifcie już ich tam na dole nie ma...kombinuję czy by poprostu nie nawiercić małych dziurek w tych miejscach żeby było widać te diody...ale to jeszcze do przemyślenia.
Bardziej mi chodzi o kwestię techniczną przymocowania tub do licznika.
Tak więc, na alledrogo ceny kształtują się mniej więcej tak:
-wersja angielska 100-200 zł.
-wersja europejska 250-800 zł.
Nie chcę się bawić w przeprogramowywanie licznika....zmiana vin-u w liczniku,immo...troche to pracy i kosztów...ewentualnie wolałbym się pobawić w zmianę kolorów diód podświetlających...to też jes trochę pracy, ale to ewentualnie mógłbym zrobić sam. Natomiast programowanie raczej nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc skoro chcem wykorzystać tylko te tuby, to bardziej opłaca mi się kupić te tańsze...ale nie wiem czy będą pasowały??


Dla zainteresowanych wrzucam poniżej parę linków odnośnie zmiany podświetlenia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdro
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg licznik.jpg (17.7 KB, 72 wyświetleń)
__________________
Ford FOCUS mk2
mati.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 18:13   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wstawienie licznika od st do diesla

Wiesz ale ja montowałem tuby od ST przed liftem a te pasują jak ulał, chciałem te po lifcie ale ta przeróbka jest bardzo ciężka i obarczona dużym ryzykiem niepowodzenia (uszkodzenia)-chociaż nie ma rzeczy niemożliwych te co mam musisz odciąć bardzo dokładnie szybę z plexi bo jest ona klejona do obudowy potem wydłubać srebrne ringi jeśli są(są wersje z ringami i bez) i wkleić tubusy a po tym przykleić szybę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1349277081.jpg (17.8 KB, 98 wyświetleń)
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.