Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2007, 20:09   #1
Piotr36
ford::average
 
Avatar Piotr36
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2005
Skąd: GDYNIA
Model: MkIV Titanium
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Światła dzienne w MKI

W skrzynce bezpieczników w przedziale silnika jest przekaźnik R1. W opisie jest on od świateł dziennych.
Pytanie trochę naiwne, ale co to mają być te światła dzienne? Czy to może są dodatkowe światła do jazdy w okresie jesienno-zimowym dla zapominalskich o używaniu świateł przez cała dobę? Jeśli tak to gdzie jest do nich przełącznik?
Po wyjęciu tego przekaźnika światła mijania i drogowe działają normalnie. Do czego on w takim razie służy?

__________________
Pozdrawiam Piotr36
Piotr36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2007, 06:06   #2
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

swiatla drogowe i mijania to co innego niz swiatla do jazdy dziennej, dlatego wyjecie tego przekaznika nie powoduje wylaczenia innych swiatel.
z tego co mi wiadomo to tylko mondki na tynek skandynawski posiadaly cos takiego jak swiatla do jazdy dziennej, a szkoda bo sam bym chetnie cos w tym kierunku u siebie poczynil, tym bardziej ze wlasnie wszedl przepis o koniecznosci jezdzenia z wlaczonymi swiatlami przez cala dobe przez caly rok :fcp5
nie wiem tylko gdzie sie takie swiatla miescily (bo podejrzewam ze nie byly to swiatla "dodatkowe")? moze byly w kloszach przednich swiatel?
ale jak pisalem ja tego nigdy nie widzialem, albo widzialem ale nie zwrocilem na to uwagi, wiec nie wiem jak to rzeczywiscie wyglada
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 10:07   #3
Gaiger
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2005
Skąd: Łódz
Postów: 117
Domyślnie

Działa to bardzo prosto. Jako żarówki dziennych służą mijania tyle że podłączone w szeregu zamiast równolegle. Przy podłączeniu równoległym mamy 2x55wat, przy szeregowym 2x22waty. Włączają sie przy włączonych pozycyjnych po przekręceniu kluczyka.
Gaiger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2007, 19:31   #4
Piotr36
ford::average
 
Avatar Piotr36
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2005
Skąd: GDYNIA
Model: MkIV Titanium
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie

Dzięki Gaiger za podpowiedź, ale to nie bardzo działa.
Wczoraj zrobiłem tak:
włączyłem postojówki, przekręciłem kluczyk, odpaliłem samochód i właczyłem krótkie i.....miałem krótkie a nie dzienne. Może coś źle zrobiłem? Powiedz krok po kroku jak to powinno być.
__________________
Pozdrawiam Piotr36
Piotr36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2007, 19:36   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Piotr36, ja rozumiem to tak ze wlanczasz pozycyjne a jak wlaczysz zaplon automatycznie powinny sie przelaczyc na swiatla dzienne.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2007, 07:45   #6
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gaiger
Działa to bardzo prosto. Jako żarówki dziennych służą mijania tyle że podłączone w szeregu zamiast równolegle. Przy podłączeniu równoległym mamy 2x55wat, przy szeregowym 2x22waty. Włączają sie przy włączonych pozycyjnych po przekręceniu kluczyka.
moim zdaniem takie rozwiazanie by bylo troche bez sensu - przeciez zarowki od mijania (w trybie pracy dziennej) bylyby ciagle niedowoltowane (srednio by na 1 zarowke przypadalo ok 6 - 7V). nie ukrywajmy ze te zarowki sa na 12 - 14V i tam wlasnie jest ich punkt pracy, tak samo niedowoltowanie wplynie na nie niekorzystnie jak i przewoltowanie. wiec tu by nie bylo najmniejszej oszczednosci bo zarowki do wymiany bardzo czesto. przynajmniej ja to tak rozumiem.
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2007, 08:55   #7
impactom
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2004
Skąd: Łódź
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek_Bog
a szkoda bo sam bym chetnie cos w tym kierunku u siebie poczynil, tym bardziej ze wlasnie wszedl przepis o koniecznosci jezdzenia z wlaczonymi swiatlami przez cala dobe przez caly rok :fcp5

Poważnie????
Nic o tym nie słyszałem. Czyli co teraz misiaki mogą cie skasowac za jazde bez świateł po 1 marca (bo widziałem ze wielu kierowców już na światłach nie jeździ)
__________________
Ford Mondeo MKI '95r,
1,6, 16 V, hatchback, bordo metalik,
CB Midland 1001Z,
antena Alan Midland,
Komarek Rozamet 2352 (pierdolot)
impactom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2007, 09:14   #8
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

tez zauwazylem, ze jak na tak powazna zmiane to jest to cos malo naglosnione, ale fakt jest taki, ze wlasnie wszedl taki przepis i trzeba jezdzic na swiatlach 24/7/365.

chociaz nie wiem w jakim stopniu to sie rzeczywiscie przeklada na poprawe bezpieczenstwa, bo jednak ludzie gina i ulegaja wypadkom przez wlasna (lub cudza) glupote a nie przez swiatla.
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2007, 11:14   #9
AKM
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie

Nie wszedł. Został uchwalony przez Sejm, ale nie przeszedł jeszcze całej procedury legislacyjnej
AKM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2007, 11:33   #10
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał AKM
Nie wszedł. Został uchwalony przez Sejm, ale nie przeszedł jeszcze całej procedury legislacyjnej
a czy to cos zmienia? to tylko odroczenie wyroku. jak juz zostal zaakceptowany to jest to tylko kwestia czasu. ale to przynajmniej tlumaczy ten brak naglosnienia :fcp4
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.