Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2009, 19:49   #71
ice
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: krk
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Panowie, jestem przekonany, ze przyczyna jest w zapowietrzonym układzie chłodzenia. Musimy tylko odpowiednio do tego podejść. Poczytałem w serwisówce jak nalezy zalewać układ chłodzenia. Podaje link do serwisówki, a tam sobie doczytajcie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Stevo222 powiedz czy ta przygoda zaczęła się po ingerencji w uklad chlodzenia?

ice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 20:09   #72
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

objeździłem pół miasta żeby znaleźć odpowiedni podjazd i chciałem odpowietrzyć jak to niektórzy pisali pod kątem, ale jak się domyślacie NIC, tylko zimne ręce i stopy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj wersja z obrazkami
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale czy to pomoże?

Ostatnio edytowane przez mrozilla ; 20-12-2009 o 20:18
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 11:26   #73
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Koledzy wedlug mnie plyn chlodzacy nie ma w tym nic wspolnego mam takie same objawy czyli wentylator sam sie wlanczy wskazowka skacze i zolty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sie zapala!! A czy jak zgasicie auta to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.wskazowka od paliwa i temperatury wskazuje wam po polowie??Ma tez ktos taki objaw???? czy lezy?? jak jest prawidlowo?? a moj mechanik mowil ze to wina niby zegarow czy to jest mozliwe?? bo wiedze ze miliona sposobow a rozwiazania jak nie bylo tak nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i oczywiscie tez mam gaz ale nie wydaje mi sie zeby byla to jego wina poniewaz mam go od roku a problemy z temperatura mam od 3 miesiecy no moze 4
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 13:19   #74
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

U mnie od LPG bo wtedy był ruszany płyn chłodzenia, jutro mam wizytę u gazownika będzie prawdopodobnie inaczej reduktor montował (jest szeregowo a ma być równolegle, chyba o będzie robił). Jak się trochę odpowietrzył po odpięciu reduktora to teraz temperatura podbija ale szybko spada i się wentylator tak często nie włącza, więc widać, że chodzi o zapowietrzenie, tylko teraz rozwikłać trzeba problem, jak się w 100% go pozbyć...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 16:42   #75
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

mrozilla - niech go zamontuje tak, żeby przewody szły do góry od silnika. Jak pamiętam u Ciebie wejście jest od góry, a potem przewody idą na dół. Może jest odpowietrzenie na reduktorze?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 16:46   #76
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

No na montażu LPG to już się gazownik powinien znać, a ta firma jest raczej niezła, bo naprawdę cięgle komuś gaz montują i ruch mają jak w Kieleckim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro zobaczymy co powiedzą... Ale już dziś przez telefon się zadeklarowali, że będą inaczej podłączać...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 18:27   #77
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Każdy popełnia błędy i każdy kiedyś robi fuszerki. Ważne, żeby potrafili poprawić.
Mam nadzieję, że skończą się problemy
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 12:37   #78
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

a jest to mozliwe ze gaz mam od 8 miesiecy a klopoty zaczely mis sie dopiero 2miechy temu??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 17:02   #79
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Więc tak, reduktor zamontowany poprzez trójnik, odpowietrzany układ 2 razy i jest tak:
Gazownik zaczął odpowietrzać (przy mnie). Samochód się nagrzewa temperatura dochodzi do 97-98 otwiera się termostat, temperatura spada do 96, samochód dalej pracuje, po czasie temperatura zaczyna rosnąć, rośnie i rośnie, dochodzi do 102 włącza się wentylator, chłodzi i temperatura spada do 96, ten się wyłącza i cykl się powtarza. Czyli jest idealnie. Dzieje się tak na postoju. Nie gasząc nawet auta, wsiadłem do niego ażeby przetestować, wyjeżdżam, przez chwile jest ok, potem temperatura pomalutku zaczyna podskakiwać... Po kilku km, zatrzymuję się sprawdzić chłodnicę i przewody i jak można się domyślić, są już tylko letnie (na postoju były gorące) i się ciągle ochładzają wraz z chłodnicą...
Czyli wszystko jest w porządku na postoju jak się tylko ruszy problem powstaje na nowo po odpowietrzeniu... Jaka jest na to rada? Już pomysły się kończą...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 17:17   #80
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Wg mnie jest dobrze. Napisz może jakie są powody Twojego niepokoju. To, że chłodnica staje się zimna na trasie?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.