Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 20:48   #1
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie wycieraczki stają w miejscu - mechanizm?

Panowie pilna sprawa - kilka dni do wyjazdu na wczasy a mi dzisiaj padł mechanizm wycieraczek... najpierw bardzo ciężko im szło, następnie stanęły w miejscu, jak popchnę palcem to idą dalej, po naciśnięciu drążka słychać "jak próbują się zebrać" ale ewidentnie brakuje im mocy, nie przesuwają się nawet jak je uniosę.

Obdzwoniłem kilka szrotów, ale znalazłem tylko mechanizm bez silniczka. Jak myślicie, jakie jest prawdopodobieństwo, że silniczek jest zdrowy, a do wymiany reszta mechanizmu w takim przypadku?

nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 21:04   #2
misiek151
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-07-2016
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: wycieraczki stają w miejscu - mechanizm?

Również walkuje aktualnie ten temat. Podobno zacieranie tego mechanizmu to standard. Jest wątek o tym na forum.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
misiek151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 08:17   #3
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: wycieraczki stają w miejscu - mechanizm?

tez to przerabialem jest juz taki temat na forum poszukajcie jak jeszcze chodzi to jest szansa go uratowac ja za pozno sie za to zabrslem i kosztowalo mnie to wymiane mechanizmu problem polega na zapiekaniu polaczenia w miejscu przykrecenia wycieraczek (trzpien) nie ma wyjscia trzeba sciagac podsxybie i wyciagnac mechanizm nasmarowac nawet dla laika nie jest to trudne ale przyda sie sciagadz do wycieraczek zeby szyby nie uszkodzic bez niego nie ma co sie brsc i podstawowy komplet kluczy

Bump: silnik raczej ok przed uszkodzeniem uchroni go bezpiecznik ale trzeba to zrobic ja kupilem zamiennik mechanizmu za 400 pln szkoda bo by bylo taniej
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 16:15   #4
misiek151
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-07-2016
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: wycieraczki stają w miejscu - mechanizm?

Miałem podobnie, mechanizm zapieczony i w pewnym momencie wywaliło bezpiecznik. Silniczek był ok, po prostu mechanizm nadawał się do wymiany (próba rozmontowania skończyła się niestety uszkodzeniem).
misiek151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.