Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2011, 20:40   #11
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Ewentualnie jak Polarny Ci nie da rady pomóc w kupnie nowego silnika to rozmawiaj z mechanikami od Fordów. We Wrocławiu jest nie jeaki pan Tomek, albo na Terenowej jest jakiś warsztat Fordowski. Nie musisz kupować silnika z allegro w porcie na Kleczkowskiej jest szrot i duży szrot jest w Radwanicach, to są szroty typowo fordowskie. Ewentualnie zagadaj z mechanikami z serwisów Germaz i Polmotors może za przysłowiową flaszkę Ci pomogą kupić silnik albo coś Ci poradzą.

bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 20:41   #12
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Kolego to tobie nie wyciekał olej tylko w serwisie po odpaleniu?Bo to co piszesz to jest dziwne bo piszesz ze ci leciał olej później w serwisie odpalili i stwierdzili objaw pokrzywionych korbowodów?
Ja miałem tak w ciężarowce silnik pukał zgasiłem go przyjechali mechanicy odpalili go i korbowód wyszedł bokiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I to już ich sprawa była żeby to załatwić ale ze to był służbowy to to zrobili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez dzimi75 ; 18-01-2011 o 20:46
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 20:47   #13
LbArtJ
ford::beginner
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 hb
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Silnik plul olejem od razu. Pod maska wszystko od silnika w dol w oleju. Silnik poki jeszcze chodzi przenosil bardzo duze drgania.

Dzwonilem juz do Radwanic. Takiego silnika nie maja i nie podejma sie wymiany.

Ostatnio edytowane przez LbArtJ ; 18-01-2011 o 20:49 Powód: dodatek
LbArtJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 20:49   #14
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Moze byc ze korbowód poszedł bokiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolego moze to ci cos pomozeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.poczytaj to dokładnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Ostatnio edytowane przez dzimi75 ; 18-01-2011 o 20:53
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:05   #15
wazon1985
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: łódz
Model: mondeo mk2
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Myślę że jest szansa żeby powalczyć w sądzie bo jak kolega napisał podpisałeś że znasz stan samochodu ale na jak jest dobrze umowa sporządzona to musi pisać też że auto nie posiada wad ukrytych więc jest porządną podstawa. Ja bym domagał się pieniędzy i oddał auto bo wygląda to na większy przekręt i na silniku może się nie skończyć ale nie chce krakac tylko trzeba działac. Najpierw szukasz w internecie czy były już jakieś precedensowe wysoki sądu w podobnej sprawie a założe się nie byłeś pierwszy:-) . Drugi krok to radca prawny . Jak miałem podobną sytuację walczyłem z oszustem i oddałem sprawę do Rzecznika praw konsumenta i on stosował pisma do oszusta i zgodził się reprezentować mnie w razie potrzeby w sądzie za darmo oczywiście w dochodzeniu moich roszczen. I oszust daj sobie spokój. Tyle mnie pomoc powodzenia
wazon1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:13   #16
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Od strony prawnej to wcale nie jestem takim optymistą jak Ciborowski1. Twoja sytuacja to splot pewnych okoliczności tworzących pewien stan faktyczny. W polskim prawie wprawdzie istnieje zasada odpowiedzialności sprzedawcy za wady fizyczne i prawne rzeczy lecz jest ona obostrzona licznymi ograniczeniami odnoszącymi się do nierzadko konkretnych sytuacji faktycznych, a czego bogatą analizę zawiera orzecznictwo sądów powszechnych. Nie zawsze a wręcz bardzo rzadko poprzedni sprzedawca jest w takiej sytuacji odpowiedzialny. Przede wszystkim obowiązuje prosta i jakże treściwa zasada "widziały gały co brały". W sytuacji umów konsumenckich (zawieranych z podmiotami profesjonalnymi np. handlarzami) nie jest ona restrykcyjnie przestrzegana, lecz zasadniczo, ciężko jest na kogoś zrzucić odpowiedzialność w sytuacji gdy miało się większe lub mniejsze rozeznanie o występującej wadzie. Zasada ta ma z resztą szczególne znaczenie przy zakupie rzeczy używanych.
W twoim przypadku sytuacja jest o tyle skomplikowana, że ty wiedziałeś, iż auto ma nie do końca sprawny silnik (rzeczone wtryski) zatem powinieneś był liczyć się z awarią, z kolei z drugiej strony możesz bronić się tym, że sprzedawca świadomie zataił przed tobą zaawansowanie tego procesu destrukcji silnika. Tak czy siak będziesz musiał to mu wykazać. W końcu on może twierdzić, iż przez te 330 km tak żeś piłował silnik, że go zarżnąłeś. Sprawa trudna i skomplikowana. Na 100 % nie obejdzie się bez kosztownej opinii biegłego i to być może nie jednej. Jak nie czujesz się na siłach - polecam adwokata, no chyba że będziesz miał szczęście i trafisz na poczciwca którego ruszy sumienie i odda ci część kosztów naprawy dobrowolnie. Choć szczerze mówiąc, ja gdybym był na miejscu tego sprzedawcy i rzeczywiście nie miał pojęcia w jakim stanie znajduje się auto w chwili sprzedaży (a przecież nie musiał mieć, być może nie był profesjonalistą w tej dziedzinie od których to zwyczajowo wymagana jest większa staranność) to twoje roszczenia zbyłbym wzruszeniem ramion. Zatem albo to było oszustwo, albo miałeś pecha. Tak czy siak wykazanie tegoż pierwszego będzie cię kosztować mnóstwo czasu i pieniędzy. Generalnie przed wizytą u prawnika a wcześniej u sprzedawcy polecam zapoznanie się z art. od 556 do 568 Kodeksu Cywilnego.
Powyższe wywody są bardzo ogólne gdyż na chwilę obecną nie do końca wiadomo, co spowodowało awarię silnika, czy tej awarii dałoby się uniknąć, lub odwlec w czasie, jakie było prawdopodobieństwo jej zaistnienia i czy było ono znane sprzedającemu, a jeśli nie to czy sprzedający w danych okolicznościach faktycznych winien był mieć świadomość powstania lub istnienia takiej wady.
Co do anulowania umowy - musiałbyś wykazać, iż działałeś w błędzie lub w ramach podstępu ze strony sprzedawcy (art. 82-88 KC).
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:22   #17
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Przede wszystkim dzwoń do sprzedawcy i zapytaj co on "na to" (może odda kasę bez zbędnych pierdół). Bo jak se kupi drugie auto to z czego ci odda. W sadzie za pół roku będzie płakał że ma 9-ro dzieci i upśledzoną żonę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to mu jeszcze na raty rozłożą
Jest jeszcze polubowny sad konsumencki jego wyrok ma moc prawną sądu powszechnego ale na jego działania musza zgodzić się obydwie strony

Ostatnio edytowane przez ciborowski1 ; 18-01-2011 o 21:27
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:27   #18
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Albo wziąć tłumacza i pojechać do miłego pana z zapytaniem czy coś wiedział na temat korbowodów, jak się zapyta jakich no to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"SĄD SĄDEM ALE SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE..."
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:58   #19
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Witam!
Może moja historia trochę Cię pocieszy i natchnie optymizmem.
W zeszłym roku kupiłem samochód, różnica jest taka, że w komisie.
Zgodnie z ogłoszeniem miał być bezwypadkowy, fabrycznie nowy. Co prawda miał prawie dwa lata ale oględziny wykazały, że rzeczywiście nówka (przebieg 750 km). Niestety nie miałem (jeszcze) miernika lakieru ze sobą.
W pracy po dokładnych oględzinach okazało się, że był walony w lewy przód.
Mechanicznie był rzeczywiście ok.
Zadzwoniłem do sprzedawcy, powiedziałem, że czuję się oszukany i żądam zwrotu pieniędzy.
Procedura trwała tydzień ale otrzymałem zwrot gotówki co do grosza.
Uważam, że powinieneś w pierwszej kolejności porozumieć się ze sprzedawcą.
Powodzenia
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 23:12   #20
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Awaria silnika 2,0 TDCI dzien po zakupie auta.

Wg mnie to co ci się stało to przypadek losowy. Przecięz jak kupowałeś to auto to oglądałeś je i jeździłeś nim. Chodził wtedy normalnie, Bez niepokojących objawów i dźwięków? Jeżeli sprzedawca by coś wiedział to pewnie w trakcie sprzedaży był by w niezłym stresie bo przecież mógłby się rozlecieć podczas jazdy próbnej...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.