Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2011, 09:34   #1
mszary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Stargard Szczecinski
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Cieknący (?) akumulator

Witam,
Najpierw się wytłumaczę, że nic nie znalazłem na ten temat.

Posiadam MK3 2.0 TDCi z 2002 roku z akumulatorem Motorcrafta 75Ah. Akumulator ma wiadomo te otwory odkręcane i po bokach takie malutkie dziureczki (nie wiem to odpowietrzniki chyba jakieś), w jednej jest czarna malutka zatyczka w drugiej nie ma (u mnie nie ma).
Ostatnio wyjąłem aku z auta, wlałem wody - dużo - i ładowałem, woda trochę bulgotała, trochę się wylało, no ale aku się naładował. Wsadziłem go do auta i zauważyłem, że jednego otworu (tego odpowietrznika) - tej dziureczki malutkiej po prawej stronie aku - bardzo, bardzo pomału sączy się woda.
Czy też tak macie? czy macie zatyczki w swoich? czy macie tylko zatyczkę z lewej strony?

Dołączę wkrótce fotkę.
Pomóżcie, proszę

mszary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 12:09   #2
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Cieknący (?) akumulator

Zależy ile tej wody wlałeś jak na ful Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to będzie się wylewać "wody" musi być ok 1 cm nad płytami i wtedy nic nie powinno się lać.
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 12:30   #3
mszary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Stargard Szczecinski
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Cieknący (?) akumulator

w sumie to sam nie wiem ile wlałem, wchodziło dużo to lałem...
ale teraz zauważyłem, że z tego "odpowietrznika" się nie sączy, tylko pokazała się na "rancie" na środku obok rączek akumulatora.
wyciągnąłem go z powrotem z auta i było pełno wody pod akumulatorem.
teraz trzymam go w piwnicy, poodkręcałem otwory. zauważyłem że woda się przelewa pod obudową górną. ae otwory nie są w pełni zapełnione wodą.

co robić? może strzykawką powybieram trochę wody z tych otworów?
a te 1 cm nad płytami to jakimi płytami?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mszary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 14:05   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Cieknący (?) akumulator

Z akumulatora wylewa się elektrolit, czyli kwas z wodą. To spowoduje szybką korozję elementów, po których się leje. Wyjmij akumulator i umyj wszystko dokładnie wodą. Jeżeli dolałeś tak dużo wody, to zbytnio rozrzedziłeś elektrolit i teraz akumulator nie będzie właściwie pracował. Powinieneś naładować akumulator, wylać cały elektrolit, przepłukać wodą destylowaną i zalać go nowym elektrolitem o gęstości 1.28 g/cm3.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 14:37   #5
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Cieknący (?) akumulator

Ponieważ ten akumulator jest biały to z boku bardzo dobrze widać ile wlewa się wody aby był stan..... miałem kiedyś w sierce taki właśnie i pamiętam że miał on również odpowiednie oznaczenia od jakiego poziomu można tej wody dolać..... prawdopodobnie Twój też ma.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 16:46   #6
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Cieknący (?) akumulator

Przepełniłeś ten akumulator i dlatego wylewa się woda z niego. Wystarczy tylko odkręcić korki i nalac tyle żeby płytki były zanurzone A jakiej wody nalewałeś kranówki ?
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 19:41   #7
mszary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Stargard Szczecinski
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Cieknący (?) akumulator

Cytat:
Napisał edi-31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepełniłeś ten akumulator i dlatego wylewa się woda z niego. Wystarczy tylko odkręcić korki i nalac tyle żeby płytki były zanurzone A jakiej wody nalewałeś kranówki ?
kranówki nie, aż tak ciemny to nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wody do akumulatorów dolałem.
ale z cel strzykawką trochę tej wody wyciągnąłem i jak narazie jest ok.

jeśli coś będzie nie tak to zrobię tak jak radził kolega darmodziej, a jeśli to nie pomoże to trudno - inwestycja w nowy mnie czeka.
mszary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.