Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2010, 12:52   #1
kalor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 41
Domyślnie Gaśnie jak ciepły,a jak zimny pięknie chodzi.

Witam,
mam MK3 TDDI 2,0 z 2001r. Pierwszy raz pojawił mi się problem z gasnącym silnikiem jak było ok. -15 stopni i zgasł podczas jazdy i juz nie odpalił. ASO stwierdziło, że to pompa wspomagająca przy zbiorniku, po wymianie było ok. Nie robiłem dłuższych tras (max. dziennie 10 km i odpoczynek dla auta ok. 8h).
Aktualnie mam problem taki, że jak auto sie nagrzeje (wskazówka wody jest na środku) to auto zaczyna "nurkować" i przerywać. Nie gaśnie. Moge takim nurkowaniem jak próbowałem jechać ok. 40 km/h przy obrontach ok, 1,500 i po przejechaniu ok. 1 km już nawet tak sie nie da jechać (poprostu nie ma mocy). Zjeżdżając z trasy jak zgaszę auto i chcę odpalić to nie da rady. Kręci itd. ale nie odpala. Poczekam kilka minut aż ostygnie i odpala...jest moc wszystko ładnie idzie aż znowu temperatura dojdzie do 90 stopni i sytuacja się powtarza.
Dodam, że:
1. Auto jak jest zimne idzie pięknie jak burza, czy jest zimno czy cipeło
2. Problem występuje tylko jak wskazówka dojdzie do 90 stopni
3. Żadna kontrolka mi sie ni świeci.
4. Gdy wymieniali pompe w ASO przeczyścili mi czujnik przy wale korbowym ale jak widać nic nie dało. (może trzeba go wymienić a nie przeczyścić?? Podobno pokazywał błąd komputer z tym czujnikiem).
5. Filtry powymieniane, paliwo zalewana już zimowe na stałej stacji, na której te auto tankuje ponad 3 lata.

Wiem, ze trochę już opisów było na ten temat ale każdy wspominał coś o dziwnych obrotach albo że nie odpala. U mnie jak auto się wychłodzi odpala od razu i idize jak burza...aż do nagrzania.
Co myslicie?

EDIT: jak już zacznie nurkowac to dodam, że jak stoję w miejscu jak jest rozgrzany (jak już prawie nie jedzie) to raz przerywa (tak jak by nie palił na wszystkich garach) a raz dodam gazu i pięknie obroty chodzą. Po czym gaszę aby ostygł


Ostatnio edytowane przez kalor ; 12-01-2010 o 13:07
kalor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 20:15   #2
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Gaśnie jak ciepły,a jak zimny pięknie chodzi.

Jeśli komputer pokazuje wadliwy czujnik to właśnie ten czujnik bym wymienił, tym bardziej że opis pasuje do walniętego czujnika wału korbowego bądz czujnika wałka rozrządu ale pierwsze co to wał korbowy .........
Jeśli pisze bzdury niech mnie ktoś poprawi .....
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 13:27   #3
juve1974
ford::beginner
 
Avatar juve1974
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Czarnków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 27
Domyślnie Odp: Gaśnie jak ciepły,a jak zimny pięknie chodzi.

luckmar mam podobny problem i po przeryciu forum wszystko wskazuje u mnie na czujnik wału korbowego choć nie wykluczam czujnika temperatury.
Autko chodzi idealnie jak jest zimne i nawet po rozgrzaniu do 85C, problem zaczyna się po wyłączeniu rozgrzanego (i tylko wtedy) auta. gdy odpalę rozgrzane po kilkuset metrach foczka gaśnie. Odpalić ją idzie pod warunkiem minimum 30-sekundowego odpoczynku na wyłączonej stacyjce (podejrzewam automatyczny reset błędu). Po takim zgaśnięciu mogę jechać pod warunkiem niezbyt głębokiego wciskania gazu. gdy ruszę z "wolnych obrotów" i rozbujam auto do powiedzmy 80km/h (na wolnych to juz 5b.) idzie bez problemu i po kilku minutach takiej jazdy jest wszystko ok. Pomagają takie rzeczy jak upuszczenie ciśnienia ze zbiorniczka wyrównawczego cieczy chłodzącej, ustawienie nawiewu na max+ max ciepłe powietrze. Czas podpiąć się pod kompa ale z tym poczekam do ładniejszej pogody by zrobić test w trasie.
__________________
Czy miłośc do foki to zboczenie
juve1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 08:13   #4
kalor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gaśnie jak ciepły,a jak zimny pięknie chodzi.

jak by nie było....odpowiedzi i pomocy brak ;(

EDIT: dzwonił mechanik auto chodziło od 8:00 rano do 15:00 i nie zgasło. Mam odebrać i potestować...nic nowego nie zrobili po za przeczyszczeniem PINów.

Ostatnio edytowane przez kalor ; 18-01-2010 o 14:08
kalor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 19:55   #5
juve1974
ford::beginner
 
Avatar juve1974
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Czarnków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 27
Domyślnie Odp: Gaśnie jak ciepły,a jak zimny pięknie chodzi.

ja jak swoje odpalę i zostawię to też może 8 godzin pyrkać. Cały problem zaczyna się po zgaszeniu i odpaleniu.
__________________
Czy miłośc do foki to zboczenie
juve1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 08:46   #6
kalor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gaśnie jak ciepły,a jak zimny pięknie chodzi.

To wam powiem, że auto odebrałem. Mechanik przeczyścił PINy wszystkie i przeczyścił czujniki związane z podawaniem paliwa itp. i wczoraj pierwszy dzień testów i chodzi. Kazał mi zalać do pełna i sprawdzić czy będize chodził jak zejdzie wskazówka paliwa poniżej 1/2...zobaczymy narazie działa.
kalor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.