Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2014, 19:26   #1
mamci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0TDCI 100KW
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

Witam,
problem dotyczy FFII 2.0TDCi. Czasem zdarza się, że po przejechaniu np 20km w trasie i zatrzymaniu na światłach zaczyna strasznie dymić na biało/niebiesko aż gryzie w oczy w środku auta, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu spokój, ewentualnie po przejechaniu znowu pewnego dystansu i zatrzymaniu na światłach objawy nie występują. Tak jak wspomniałem, problem ten występuje tylko czasami i ciężko mi powiedzieć w jakich warunkach. Z reguły nic się nie dzieje, a jeden raz na pięć podtruwam się w środku . Czy może to być wina termostatu? Podejrzewam uszkodzenie "małego" bo wskazówka od temperatury lubi "wariować". Wtryski się przycinają? Świece żarowe chyba już po wstępnym nagrzaniu silnika nic do tego nie mają choć przy 15 stopniowych mrozach były problemy z odpaleniem więc pewnie są słabe.

Generalnie niebieski dym = spalanie oleju, ale co dziwne nie ubywa go ani trochę.....

Od czego zacząć sprawdzanie? Jestem w posiadaniu elm327 więc jakby trzeba jakieś logi itp to mogę wrzucić, tylko nie wiem co sprawdzać w fordzie, do tej pory jeździłem tylko autami z grupy VAG.

mamci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 19:50   #2
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

Może to objaw wypalania DPF, jeżeli go posiadacz.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 10:35   #3
mamci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0TDCI 100KW
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Re: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

dpf posiadam (niestety), ale póki co nie dawał żadnych oznak życia - żadnych kontrolek od wypalania ani nic. Na dodatek, nie uważam, żeby działo się to aż tak często.
mamci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 15:19   #4
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

Nie ma żadnych informacji na panelu o wypalaniu dpf. Jeżeli chodzi o częstotliwość wypalania to komputer decyduje, jak często i jak długo następuje ten proces Jeżeli filtr jest już znacznie zapchany to komputer będzie próbował go oczyścić. Możesz wspomóc ten proces - 3000 obr i 20 min ciągłej jazdy.

Bump: Proponował bym również sprawdzić stan płynu do DPF
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 16:26   #5
mamci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0TDCI 100KW
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Re: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

uuu to jakaś nowość dla mnie z tym płynem... słyszałem o czymś takim w HDI - rzekomo ford już tego patentu nie uskutecznił. Swoją drogą dziwna sprawa, że nie pali się żadna kontrolka podczas wypalania - w Octavii II taką kontrolkę mam. Przytkany dpf wiązałby się chyba z utratą mocy, a póki co tego nie brakuje - rzekłbym nawet, że jest bardzo dobrze pod tym względem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mamci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 19:46   #6
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w fokusie jest silnik koncernu PSA, więc ten sam producent co robi silniki HDI. Poczytaj, na necie jest dużo informacji na ten temat. Utrata mocy przy zatkanym dpf to końcowy stan agonii.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 20:32   #7
mamci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0TDCI 100KW
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Re: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

nie twierdzę, że nie masz racji, po prostu słyszałem, że w hdi jest płyn w fap, a ford z tego zrezygnował (silnik PSA) i zastosował suchy filtr... jeżeli jest tak jak piszesz i dpf zaczyna kucać to na pewno nie mam zamiaru podejmować próby jego regeneracji... dolewać płynów itp. rozwiązanie jest jedno i oczywiste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. doświadczenie na przykładzie w/w skody nauczyło mnie jednak nie obwiniać nowinek technicznych typu dpf i pompowtrysków za wszystkie niedomagania, a zapomniałem jeszcze o dwumasie... to chyba główne 3 powody płaczu, tak jak swojego czasu "turbina" i "klimatyzacja"
mamci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 21:18   #8
kinomysz
ford::average
 
Avatar kinomysz
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Kłobuck
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6 TDCI 110@133KM, 285@313 Nm (by HEKO)
Rocznik: 2009
Postów: 75
Domyślnie

Płyn był w 1.6 tdci. W 2.0 TDCI nie było płynu. Suchy filtr.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
__________________
Good Bye DPF. 110@133KM, 285@313Nm (HEKO)
kinomysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 17:12   #9
mamci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0TDCI 100KW
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Re: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

znalazłem kilka informacji na temat tego płynu i niby wynika, że jednak jest jakiś zbiorniczek w każdym razie dolewać nic nie zamierzam - wolę wyciąć. Ale czy na pewno podczas wypalanie nie świeci się jakaś kontrolka nakazująca jazdę z określoną prędkością i obrotami przez określony czas?
mamci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 07:47   #10
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: 2.0TDCi czasem dymi na niebiesko

nic nie świeci podczas wypalania nic nie świeci przy zatkanym - jeśli chodzi o specjalne kontrolki dedykowane do tego typu awarii. ale wszystko może zacząć wariować na zegarach , miałem tak. zbiorniczek za zbiornikiem paliwa na płyn który jest dozowany do paliwa celem podwyższenia temperatury spalin i wypalenia filtra jeśli jeszcze się uda . u mnie się nie udało, próbowali w trybie serwisowym wypalić , poprawa na 2 tygodnie i to samo. rada - wyciąć zbiorniczek z płynem zostawić , zmiana oprogramowania jeślizrobisz u fachowca powoduje że pompka podająca ten płyn do paliwa nie będzie działać i tyle w temacie
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.