Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2009, 13:30   #41
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

U mnie wibracje pojawiały się przy 120km/h.Powodem okazały się tuleje tylne na przednich wahaczach.Po wymianie wszystko ok.

__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 10:20   #42
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

A tak w kwestii BEZPIECZENSTWA:

powiedzmy, ze mam walniete drazki przy maglownicy (jablka). wala na nierownosciach ostro.
CZY MOGE Z TYM JEZDZIC nie ryzykujac ODLACZENIA SIE DRAZKA ??

moge to naprawic najwczesniej za 1500 km i zastanawiam sie jak jest wykonane jablko i czy jest ryzyko wypadniecia tej kuli z gniazda???

To by sie zle skonczylo na trasie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 19:56   #43
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

Klimek jak nie jeździsz z tym bardzo długo to na pewno oprócz walenie nic się nie stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 09:24   #44
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

Dzieki za odp.

a jeszcze mam pytanie:

czy jest szansa ze to nie wala same drazki tylko maglownica??
czy w srodku przekladni moze cos walic?
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 19:35   #45
kordiann
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

mógłby ktoś w punktach wypisać aby było przejrzyście? co najpierw sprawdzać w takim wypadku? (oczywiscie zaczynając od najtanszej opcji), z tego co czytałem co mechanik to teoria, wiec chcialbym to ulatwic mu i wypisac mozliwe wersje (opierając się na wypowiedziach osób których auta miały podobne objawy).

Drgania zaczynają się u mnie w okolicach 115km/h (nie ma przy przyśpieszaniu) koła wyważone opony raczej ok, felgi nie orginalne, przy 130 drży tak strasznie(j/w az lata kokpit), że szybciej nie probowałem jechac. Znajomy mowi ze tarcze, ale drgań przy hamowaniu nie mam (więc czy mozliwe, że to one?), gdy jadę te 120 i puszcze gaz drży dalej, ustaje dopiero gdy spada poniżej magicznej predkości ok 115km/h.

proszę o wyrozumiałość mam to auto tydzien, wczesniej bylo u niemca wiec przeszłość jego jest mi mało znana. Będę już spokojniejszy jak będę świadomy co jest nie tak, wchodzi w grę oczywiście sprawdzenie w własnym zakresie co jest nie tak, jak to zrobić itp?

pozdrawiam!
kordiann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 20:58   #46
kordiann
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

może jednak ktos?
kordiann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 06:27   #47
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

1. Na początek tuleje i łączniki stabilizatora przód i tył.Do sprawdzenia organoleptycznie(szarpiąc za drążek) tylko z kanału lub gleby.
2. sprawdź amorki.Naciśnij auto jak nie będzie się bujać to ok(u mnie na wybitym amortyzatorze przy 120 też telepało)
3. Tuleje przednich wahaczy(jeżeli tuleja będzie ok to wahacz powinien się trzymać na środku wcięć w sankach.Jeżeli będą wybite to oprze się górą lub dołem o sanki).
4. Sworznie wahaczy(tu raczej tylko szarpaki-za duże naprężenia żeby luz wyczuć).
5. Końcówki drążków.
6. Zbieżność(nie tylko przodu,również tyłu)

Potem zostają poważniejsze sprawy: łożysko podpory półosi,przeguby,poduszki silnika i skrzyni,tuleje sanek,maglownica.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 09:26   #48
el Mundo
ford::average
 
Avatar el Mundo
 
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Kraków / Saragossa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: listopad 1996
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

Niestety ale musze odgrzebac temat.
Wibracje samochodu wystepuja od ok. 125 km/h do 140 km/h. Zaczely sie po dosc gwaltownym hamowaniu na autostradzie (od 140 do ok. 90), jednak tarcze przetrwaly w porzadku (przy hamowamiu nawet z duzych predkosci moglbym nie trzymac kierownicy, a auto pojedzie prosto). Poczatkowo wibrowalo tylko na podjazdach "z gazem w desce". Teraz wibruje zawsze podczas trzymania gazu "w podlodze" czyli przyspieszania do ok 130, podjazdow, jazdy pod obciazeniem. Wibracje ustaja podczas hamowania silnikiem (zjazdy) i jazdy delikatnie trzymajac gaz (tak kolo 120).
Dalej: na jedynce moge go ciagnac do 5500 obr/min i nic, podobnie na 2-ce i trojce. Przyspieszania na czworce i jazda na piatce w podanym zakresie predkosci to juz wibracje, ale na trojce nie dbujam go 130km/h.
Ponadto w ostatnim tygodniu zrobilem 2300km (tam i z powrotem) i wszysko bylo ok. az do okolo 1800km. Potem nagle zaczely sie wibracje, i juz do domu jechalem albo 140 albo 115...
W sierpniu byly sprawdzene amortyzatory (wszystkie ponad 70%, symetrycznie, roznice tylko miedzy przodem i tylem, z tylu gorsze), wymieniony swozen zaw. z przodu, sprawdzane na szarpakach i "wizualnie" w dobrym serwisie.
Kola wywazone w lipcu, nowe opony Michelin (ok 5000km glownie po autostradach).
Mechanik stwierdzil, ze poduszki skrzyni (i silnika?) nie warto jeszcze wymieniac.
Z tego co czytam powyzej, to po wywazeniu ponownym kol, powinienem podejrzewac "kielich skrzyni biegow". Czy tak jest naprawde? Co to za rzecz ten "kielich"?
__________________
Wczesniej: Sierra, 1986, 2.0; Teraz: Mondeo MkII, 1996, 1.8 Zetec.
FCP poza granicami kraju: http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF...08781fb0e535d6
el Mundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 10:58   #49
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

może łożysko podpory półosi? albo sama krzywa półoś. trudna sprawa
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 11:47   #50
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Wibracje w przedziale 120 -150 km/h

Po gwałtownym hamowaniu, nawet na abs-ie potrafią się zrobić płaskie miejsca na oponach.Spróbuj założyć inne kółka i sprawdź czy bicie dalej występuje.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.