Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Scorpio
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2005, 17:08   #1
feluke
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2005
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Czy oplaca sie brac Coswortha?

No wlasnie mam okazje lyknac wieloryba z 93r (Ghia) z tym wlasnie silnikiem za niewielkie pieniadze. I tutaj jest moje pytanie. Samochod ma juz przejechane 180k i nie wiem czy byl wymieniany pasek (raczej byl bo przyprowadzony z niemiec). Chodzi mi dokladnie o trwalosc tego silnika (podobno 300k dla niego to pikus), ceny czesci zamiennych itd. Byl bym bardzo wdzieczny za podanie ile kosztuje lancuch rozrzadu do niego bo chcial bym odrazu wymienic i nie obawiac sie tego.
Drugie pytanie odnosi sie do automatu. Jak z trwaloscia? Odrazu moge powiedziec ze olej w skrzyni jest taki jaki powinien czyli nie przypalony oraz barwy brazowo-czerwonej.

feluke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2005, 18:59   #2
Marcin
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Bydgoszcz
Model: Scorio
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 1996
Postów: 81
Domyślnie Re: Czy oplaca sie brac Coswortha?

silnik jest dosyć trwały, zrywa ma dobrego, spalanie takie jak w każdym 6-cylindrowym silniku, a jak chcesz więcej szczegółów to zapytaj tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , na tym forum jest cały sztab specjalistów
Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2005, 12:10   #3
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie

no no ciekawostka, wieloryb z 93 roku, prosze prosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co wymiany czegokolwiek z powazniejszych rzeczy w tym aucie to co prawda nie wiem jakie sa Twoje mozliwosci finansowe ale stwierdzam, ze nie dasz rady powymieniac zadnych lancuchow ani nic. Za same uszczelki zaplacisz cos kolo 1000zl, dla porownania napinacz paska wielorowkowego kosztuje 2500zl, takze mysle ze wymiana lancucha w cosworthcie przekracza cene auta uzywanego z 93r. Mowimy oczywiscie o czesciach nowych i oryginalnych, zreszta w tzw podrobkach nic sie do niego nie dostanie, only serwis. Z doswiadczenia wiem, ze w tych autach jak wystapi jakies powazne uszkodzenie silnika (zatarcie walka rozrzadu, ukruszenie kol, pekniecie glowicy, lancucha) to kupuje sie drugi silnik za c.a. 3tys albo sprzedaje komus kaste na czesci bo wszelkie remonty sa nieoplacalne
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.