Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2007, 16:02   #41
kaziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Postów: 16
Domyślnie

Powiem tak: koleś ma warsztat, w przeciągu roku były u niego może ze dwa fordy jeden na przegląd i drugi mój na wymiane paska rozrzadu, a tak to same vw ople skody i inne wynalazki... co do cen: np kloski oryginały 120pln a do cieniasa: oryginał 140pln około... to że częsci sa drogie to mit.. TO MY ZA MAŁO ZARABIAMY hehehe KUPUJ FORDA

kaziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2007, 16:10   #42
Marfarm
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Kuj-pom
Model: Ranger
Silnik: 2,0
Rocznik: 2022
Postów: 67
Domyślnie

tak jak mówię bardzo dużo zależy od egzemplarza, jak to mówią "su tacy i su tacy"
Marfarm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2007, 16:16   #43
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

chciałbym żeby do mnie kosztowały 120 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przód 150
tył 208

tarcze hamulcowe:
przód 338
tył 362

ceny ASO GERMAZ Wrocław :fcp16
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2007, 22:21   #44
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie

Kup mojego :fcp18 troszke opuszcze a drugie takie ciezko znalesc :fcp13

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2007, 11:59   #45
TwinTurbo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-05-2006
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: '16
Postów: 14
Domyślnie

Panowie panowie po co sie klocicie? Dzieki mitowi vw i innych niemieckich wynalazkow mozemy sobie kupic wypasionego forda tzn z dobrym wyposazeniem, mlodego z mocnym silnikiem za mniejsza kase niz odpowiednik klasowy. W polsce legenda niezawodnosci niemieckich aut, zbudowana na 20 letnich golfach i bmw 316 jest wielka i bedzie wielka. Jak dla mnie to tylko lepiej.

Ktos chce miec super nie gnijace auto prosze bardzo niech bierze audi czy co tam chce i bedzie szczesliwy. Pewnie jakbym mial jakas straszna sume pieniedzy to nie jezdzil bym fordem tylko niemieckim wynalazkiem spod znaku porsche :fcp27

Nie wazne, ze auto jest starsze niz ford za ta sama kase, ze ma silnik 1.6, ze bylo bite 3 razy, poduszki odpalone, podluznice spawane a wyposazeniem z elektryki jest wspomaganie kierownicy. TO JEST NIEMIEC wiec jest super. troche jezdzi bokiem bo go krzywo pospawali ale przynajmniej wiem za co zaplacilem 2x wiecej :> (za swiatynie vw/audi/bmw ktora gdzies tam postawili wyznawcy marki) No i nie rdzewieje (tam gdzie nie byl bity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). No moze troche bo ma juz 18 lat ale ma prawo w tym wieku prawda? :fcp2

Podsumowujac - bardziej na powaznie - mam juz drugiego forda i oba bardzo lubilem. Fieste za to ze bylo tanio i prosto (rdzewiala to prawda ale mechanika bez zarzutu) a mondeo za komfort i silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moj przyjaciel jezdzi 14 latkiem z poczatku produkcji mondeo. Przebieg rzedu 300tys km, rdzy nie stwierdzono, silnik chodzi bez zarzutu mimo ze od ponad 100tys na gazie ( a gaz niszczy silnik!!!! nie wazne, ze oszczedzil na benzynie 1,5 wartosci samochodu)
TwinTurbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2007, 20:55   #46
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał TwinTurbo
a gaz niszczy silnik!!!!
wg opinii tych co na gazie nie jeździli. ja na gazie już zrobiłem ponad 60 000km i jakoś nie czuję żebym jakoś zniszczył silnik
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2007, 04:54   #47
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagrall
Cytat:
Napisał TwinTurbo
a gaz niszczy silnik!!!!
wg opinii tych co na gazie nie jeździli. ja na gazie już zrobiłem ponad 60 000km i jakoś nie czuję żebym jakoś zniszczył silnik
bo do niego nie zaglądasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2007, 21:49   #48
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Sorry za OT.
Cytat:
Napisał frompoland
bo do niego nie zaglądasz
Ja zaglądałem do Poloneza po 70 tys km od kapitalnego, progi i głowicę miał mniej zużyte niż niejeden jeżdżący onegdaj na paliwie. W Mondeo teraz po 15-16 tys km spuszczam czyściejszy olej niż poprzedni właściciel po 12 tys. Nie przesadzam.

Skwituję to tylko jednym: jak się dba tak się ma.
I wiesz Adam to samo po ASB, że jeżeli zaczyna się coś nie tak to nie jeździ się, aż padnie. Wiesz, że nie możesz wlać jakiegoś oleju z Gdańska albo Płocka do skrzyni bo padnie Ci niedługo. I tak samo z gazem, jak ktoś poskąpi 400 zł przy założeniu to potem będzie w koło powtarzał bzdury.

Koniec OTa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2007, 21:59   #49
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja się do karexa dołączę. ja dbam, co 15 000km melduję się na przeglądzie instalki, gazownik podłącza mnie do kompa, sprawdza mieszankę, wymienia oba filterki gazu i jak do tej pory nie wyobrażam sobie że mógłbym przepłacać jeżdżąc na benzynie
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2007, 13:03   #50
Muchor
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie

Wiecie co, to chyba tak właśnie jest jak napisał kolega powyżej: jak się dba to się ma. Na pewno są co jakiś czas jakieś felerne egzemplarze, na pewno Ford mógłby lepiej zadbać o rdzewiejące drzwi. Ale czy ktoś z tych narzekających na rdzę na drzwiach zamontował przednie chlapacze? Ja zawsze je montuję od razu w swoich autach i jakoś nie mam kłopotów z rdzewieniem progów lub drzwi. Owszem, miałem nieco rdzy na tylnych nadkolach ale jak tylko zobaczyłem to od razu do blacharza. Teraz widzę, że mi wylazło coś niecoś po zimie przy tylnym zderzaku - ale gwarantuję Wam, że za parę tygodni już tam nic nie będzie.

I myślę, że wszystko sprowadza się do określenia "jaki komfort za jakie pieniądze". Zapewne Mercedes klasy E albo Audi A6 to samochody wyższej klasy niż nasze mondki. Ale kosztują dużo więcej. Może jakbym miał dużo więcej forsy to bym nimi jeździł - ale nie mam i dla mnie Ford to rozsądny kompromis między moimi możliwościami i chęciami. Jest wygodny, bezpieczny, obszerny itd. itp. Bardzo bym chciał w tym roku zamienić swoje Mondeo 2.5V6 z 99r (kombi) na jakieś nowsze MkIII, też kombi, pewnie TDCi 130/6 - nie wiem, czy mi się uda bo to trochę jednak kosztuje. Ale jak poszukiwałem czegoś innego o porównywalnych warunkach (Vectra, Audi) to za te same pieniądze było coś starszego albo z większym przebiegiem. Toteż dalej się koncentruję na Mondeo.
Muchor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.