Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2006, 21:24   #1
T0mek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-08-2006
Postów: 8
Domyślnie mk2 - jakie różnice między V6 a resztą i co z tego wynika?

Witajcie,
przymierzam się do kupna mkII v6 kombi stąd moje pytanie skierowane od Was. Jakie są różnice w między wersją V6 a np. 2.0? Wiem że poza zespołem napędowym inne są też hamulce ale co jeszcze, może zawieszenie?
Z Waszego doświadczenia jakie są koszty eksploatacyjne dla V6 i np. 2.0 (hamulce i np. zawieszenie jeżeli jest inne)?

Dzięki
Tomek

T0mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 10:32   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

klocki hamulcowe są takie same, tarcze chyba też.
z podwozia, łożyska np. są takie same do wszystkich wersji, podobnie jak amorki, łączniki itp.
V6 ma np. taką przewagę, że ma rozrząd na łańcuchu. wady?? strasznie drogie kable WN
ja w każdym razie gdybym miał teraz kupować mondeo to tylko V6
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 12:50   #3
TwinTurbo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-05-2006
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: '16
Postów: 14
Domyślnie

klocki takie same (chyba nie jestem o tym na 100% przekonany.) - tarcze z przodu juz nie.
amorki tez takie same ale z tego co wiem sa twardsze sprezyny (na pewno zawieszenie jest twardsze jest spora roznica).
komplet kabli WN okolo 300 pln kosztuje.
inna jest tez IMHO skrzynia biegow - pracuje zupelnie inaczej niz standardowa. inna skrzynia - inne sprzeglo.wyglada na to, ze 1.6/1.8 maja jedno, potem jest 2.0, inny ma TD i jeszcze inny V6. kazdy w podobnej cenie z czego V6 wcale nie najdroszy, tanszy niz 2.0 (ceny patrze na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
inny jest wydech niz w wersjach 1.6 i 1.8 ale chyba taki sam jak w 2.0
Wydaje mi sie takze, ze V6 z reguly sa lepiej wyposazone seryjnie.
A no i najwazniejsza rzecz - inna jest kultura pracy, dzwiek no i spalanie :fcp27
Chociaz pomiedzy 2.0 i V6 roznica chyba nie jest jakas istotna
pozdrawiam
TwinTurbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 13:17   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

klocki hamulcowe nie sa takie same, sa szersze wiec i tarcze tez sa inne. Jest wzmocnione zawieszenie, jest mniejszy promien skretu. Ogolnie co bys nie kupowal do V6 to jest drozsze i jest z tym problem taki ze musza zamowic, nie masz od reki chyba ze w ASO. Za filtrem oleju zjezdzilem cala Częstochowe i wkoncu kupilem w ASO.
Wydech tez jest inny
A co do spalania to na trasie mozna osiagnac 7.3l/100km. Z tego co wyczytalem na forum to ogolnie przeraza mnie spalanie mondeo z mniejszymi silnikami (mozna poszukac w archiwum postow o spalaniu) bo z opinni innych uzytkownikow zre ono wiecej niz moj V6.
Ogolnie polecam, teraz nie kupie juz innego niz z silnikiem V6 :fcp27
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 13:19   #5
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
klocki hamulcowe nie sa takie same
patrzalem na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i te same klocki były do V6 i do słabszych wersji, nawet z motorcrafta
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 13:24   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

jagrall, z mojej wiedzy klocki do V6 sa szersze o ile pamietam o 4 - 5 mm Jest to pewne bo kupowalem, aczkolwiek pewnie da sie zalozyc te od zwyklych mondeo i dlatego na tej stronie podane jest ze pasuja ale to jest juz dziadowanie, bo skoro ma sie V6 to trzeba sie liczyc ze ma inne, wzmocnione zawieszenie i czesci sa nieco drozsze. W koncu jest to potezny silnik i zawieszenie musi byc do niego dostosowane.
Rzeczywiscie w tym sklepie internetowym pisze ze wszystkie klocki sa takie same ale to mija sie z prawda. Jest to wprowadzanie w blad uzytkownika gdyz klocki do zwyklych mondeo sa tansze. Klijent mysli ze kupuje do V6 w atrakcyjnej cenie a w rzeczywistosci kupuje towar nie dedykowany do jego modelu. Ta strona wprowadza w blad uzytkownikow (oszukuje mowiac po imieniu) bo klocki sa inne !
W tym sklepie juz sa inne do V6 i do pozostalych modeli.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2006, 10:37   #7
T0mek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-08-2006
Postów: 8
Domyślnie

No i wczoraj ogłądałem jednego ze Szwajcarii - cena około 13 000. Przebieg 169 kkm, auto wygląda ogólnie OK, poza dorobnymi przypadłościami - pęknięty tylny zderzak, gdzieniegdzie odchodzi lakier bezbarwny, dziurawy tłumik. Niepokoi mnie jednak dzwięk dobiegający z komory silnika z miejsca zaznaczonego na zdjęciu na czerwonym kółkiem, tylko niżej o jakieś 30-40 cm.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był to dzwięk: co jakiś casz 2-3 sec krótki stuknięcie - coś jak łożysko. Mój opis dość lakoniczny ale może wpadnieniecie na jakiś pomysł.
Kiedy w tym silniku zazwyczaj sprawdza się stan łańcucha a kiedy trzeba już robić remont.

Dzięki
Tomek
T0mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2006, 10:49   #8
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
Ta strona wprowadza w blad uzytkownikow (oszukuje mowiac po imieniu)
Dokładnie!!! Strona ABSCar nie może być żadnym punktem odniesienia. Oni na miejscu
nie mogą dobrać dobrze części, a co dopiero na odległość :fcp20
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2006, 11:22   #9
TwinTurbo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-05-2006
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: '16
Postów: 14
Domyślnie

Skolmi: jagrall akurat pisal o [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. to ja uzylem abscar ale tylko jako info na temat cen sprzegla, po prostu byli pierwsi alfabetycznie na liscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TwinTurbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2006, 12:02   #10
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

T0mek, nizej jest rolka napinacza paska klinowego napedzajacego osprzet i pewnie w tej rolce lozysko jest do wymiany. Łancuchow sie nie rusza do poki dobrze chodza a przy tym przebiegu jesli jest autentyczny musza byc OK. A to autko ze Szwajcarii to to co na allegro jest wystawione ?? Tak z ciekawosci pytam ??
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.