Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2009, 08:39   #1
NORBERT0510
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: SULECHÓW
Model: -FORD MONDEO
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie 1,8 TD biały dym z rury

Witam
Co może być powodem gęstego białego dymu z wydechu,codziennie mam krótkie trasy w granicach 30 km, białego gęstego dymu z reguły niema, jeżdze w granicach 90-110 km/h pojawia się czasem gdy troche przycisne 120-140km/h, nie odrazu jak silnik porządnie się rozgrzeje, kiedy ostygnie wszystko wraca do normy, dodam że jakieś 7000 km do tyłu wymieniałem turbine, padła całkowicie i sporo oleju dostało się do wydechu, po wymianie i odpaleniu taki sam dym pojawiał się odrazu, moc przyspieszenie bez zastrzeżeń, na tylnej klapie(kombi) widać malutkie tłuste kropki, aleju ani płynu nie ubywa,
czy to mogą jeszcze być resztki niewypalonego oleju z tamtej awari?

NORBERT0510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 09:10   #2
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

No po 7 tyś. km to już nie powinno nic zostać. A układ paliwowy nie zapowietrza się? Spore ilości powietrza w układzie mogą mieć takie objawy.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 10:45   #3
NORBERT0510
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: SULECHÓW
Model: -FORD MONDEO
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

Cytat:
Napisał elmo_mc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No po 7 tyś. km to już nie powinno nic zostać. A układ paliwowy nie zapowietrza się? Spore ilości powietrza w układzie mogą mieć takie objawy.
Tego niestety niewiem, niebardzo wiem jak to sprawdzić, ale może to jest to,jak mam poniżej połowy zbiornika, to chyba coś takiego niewystępuje, jak pamiętam zdażyło się to 2 może 3 razy i to po zatankowaniu do pełna
NORBERT0510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 11:30   #4
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

Tankowanie nie ma z tym nic wspólnego. Układ najłatwiej sprawdzić montując kawałek przezroczystego przewodu i wtedy będziesz widział czy pokazuje się powietrze. Zrób jeszcze taki test:
Odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego, odpal auto i przegazuj. Jeżeli pojawią się bomble powietrza to będzie wskazywało na uszczelkę. U mnie przy padniętej uszczelce nie było widać spadku płynu ( dwa tygodnie jeździłem z uszkodzoną ) a auto kopciło na biało.

Ostatnio edytowane przez elmo_mc ; 05-04-2009 o 11:33
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 12:42   #5
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

eee... no nie wiecie co oznacza bialy dym z rury? WYbrali papieza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale tak powaznie, to moze rzeczywiscie plyn z ukladu chlodzenia dostaje Ci sie do oleju. Nie ubywa Ci plynu w zbiorniczku wyrownawczym i nie przybywa Ci oleju?
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 15:29   #6
NORBERT0510
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: SULECHÓW
Model: -FORD MONDEO
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

Cytat:
Napisał Wayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eee... no nie wiecie co oznacza bialy dym z rury? WYbrali papieza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale tak powaznie, to moze rzeczywiscie plyn z ukladu chlodzenia dostaje Ci sie do oleju. Nie ubywa Ci plynu w zbiorniczku wyrownawczym i nie przybywa Ci oleju?
Witam
dzięki a wszystkie porady, co do odpowiedzi, płynu w zbiorniczku mi chyba nie ubywa, oleju też, a jak dostawałby się płyn do oleju to chyba robiła by się taka biała emulsja, o czegoś takiego napewno niema, gdyby to było cały czas to było by łatwiej, ale to zdaża się żadko, tylko jak go porządnie "przegonie" bardziej ostro pojade i to na dłuższym odcinku, powyżej 120km/h przy spokojnej jeździe mi się to niezdażyło
NORBERT0510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 15:35   #7
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

Uszczelka pod głowicą nie musi strzelić między kanałem olejowym i wodnym.Równie dobrze może być przerwa między kanałem wodnym,a cylindrem.Uszkodzenie może na razie nie być duże i stąd kopcenie tylko przy dużym wzroście ciśnienia.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 15:25   #8
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

Jeździj delikatnie i obserwuj auto. U mnie walnęła uszczelka między kanałem wodnym a cylindrem. Jedynym objawem oprócz dymienia były bomble w zbiorniczku. Unikaj "katowania" silnika i kontroluj zbiorniczek. Możesz jeszcze wąchnąć płyn w zbiorniczku, jak śmierdzi spalinami to sprawa w sumie będzie jasna.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 15:32   #9
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: 1,8 TD biały dym z rury

to fakt biały dym to objaw "wody" w cylindrze, sprawdź dokładnie bo jak zacznie brać za dużo to głowica do naprawy
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.