Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2010, 15:39   #1
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Question tylna klapa się nie zamyka

mam problem z zamkiem tylnej klapy. próbowałem zatrzasnąć klapę już kilkadziesiąt razy i nic. wciąż się nie domyka. miedzy klapą a autem nic nie siedzi. Centralny zamek zamyka drzwi i słychać jak zamyka klapę, ale spokojnie można dostać się do auta, bo klapa i wtedy się nie zamyka. Gdzie może tkwić problem?

__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 15:50   #2
darekzz
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Sanok
Model: C-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

Sprawdz kabelki w klapie po prawej stronie u mnie było podobnie a kable wyglądały ja po spotkaniu ze szczurkiem i robiło zwarcie nawet nieraz podczas jazdy klapkę otwierało a przy okazji grzało tylną szybkę więc nie zdziw sie jak Ci jeszcze akumulatorek padnie, o ile masz to samo?
darekzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 16:00   #3
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

kiedys klapa nie chciała się domknąć, ale jakoś ją zatrzasnąłem i od tamtej pory nie otwierałem jej. Czyli mogła otworzyć się sama? grzanie szyby wcale nie działa. Ale czy przerwany kabelek może wpływać na to, że klapa się nie zatrzaskuje?
__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 18:38   #4
grzegorz68
ford::average
 
Avatar grzegorz68
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Zabrze
Model: Galaxy'Transit T300
Silnik: 2,8+LPG,2.0+lpg'2.0d
Rocznik: 1996,1995,2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

miałem podobnie...przed zimą klapa(zamek) fajnie działało,potem jak przyszły mrozy raz na jakiś czs się zamykało...w końcu jak udało się domknąc tak aby się zatrzasną -starałem się jej nie otwierac:galycentralny działał,zamykał i otwierał.W końcu rozebrałam zamek i okazało się że blokada się zatarła i nie odbijała.Wyczyszczone,przesmarowane i teraz ładnie sie zamyka i mnie cieszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzegorz68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 09:04   #5
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

dostep do zamka jest trudny? widziałem,że zamek trzyma się na 3 śrubkach TORX. Ale pewnie trzeba odkrecić tapicerkę, tak? próbowałem zatrzasnąć sam zamek nie zamykając klapy i cały czas odbija.
__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 09:07   #6
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

Popatrz nim coś rozbierzesz na przelot kabli z nadwozia do klapy. Zamek jest sterowany elektrycznie więc nie dziw się, że powodem niezamykającego się zamka może być właśnie to. Jeśli uszkodzone przewody to lutownica, koszulki termokurczliwe i po kłopocie. Można też kupić wiązkę naprawczą.
To niestety wada naszych SGA.

Ostatnio edytowane przez Pacific tdi ; 21-02-2010 o 09:10
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 10:04   #7
grzegorz68
ford::average
 
Avatar grzegorz68
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Zabrze
Model: Galaxy'Transit T300
Silnik: 2,8+LPG,2.0+lpg'2.0d
Rocznik: 1996,1995,2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamek trzyma się na 3 śrubkach TORX
Cytat:
Napisał Pietrrras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba odkrecić tapicerkę
dokładnie tak,jak odręcisz te 3 śruby to ładnie wychodzi
Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrz nim coś rozbierzesz na przelot kabli z nadwozia do klapy
wczesniej sprawdz tak jak Pacific tdi radzi
grzegorz68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 10:52   #8
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

Cytat:
Napisał grzegorz68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem podobnie...przed zimą klapa(zamek) fajnie działało,potem jak przyszły mrozy raz na jakiś czs się zamykało...w końcu jak udało się domknąc tak aby się zatrzasną -starałem się jej nie otwierac:galycentralny działał,zamykał i otwierał.W końcu rozebrałam zamek i okazało się że blokada się zatarła i nie odbijała.Wyczyszczone,przesmarowane i teraz ładnie sie zamyka i mnie cieszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam miałem dokładnie tak samo! Jeśli klapa się nie zamyka to na 90% odpowiada za to zatarty (zardzewiały) system blokowania. Wtryśnięcie WD40 przez zamek może pomóc dorażnie (ale nie skutecznie) Aby pozbyć się problemu należy wymontować zamek, dobrze go wymyć w benzynie i nasmarowć! To jest standard bo zbiera się tam wilgoć więc łatwo o korozje na sprężynie. Po odkręceniu tapicerki b. łatwo można zdemontować i naprawić zamek samemu, pod warunkiem że mamy narzędzia i czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 11:22   #9
darekzz
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Sanok
Model: C-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

Jak napisał Pacific tdi zamek jest sterowany elektrycznie wiec logiczne że się może nie zamykać a potwierdzeniem tego jest przy zamykaniu odgłos jakby zamka centralnego, poza tym aby sprawdzić czy kable są nie naruszone potrzeba około 20 sekund i troszeczkę wiecej chęci wiec skocz szybciutko z płaskim śrubokrętem bo z samego pisania problem się nie naprawi. Jak kable oki czep się zamka!
darekzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 18:15   #10
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: tylna klapa się nie zamyka

Sprawdz przlotki jak radza koledzy.Pozniej zabiez sie za demontaz tapicerki , wyjecie zamka.
Moj pekl i niechcial sie zamykac(wmetalowej obudowie jest plastikowy odlew ktory pekl).Po wymianie okazalo sie ze niechce sie otwierac ,przyczyna wlacznik polaczony z klamka klapy (mikro styk )po podgieciu dzwigni smiga jak nowy.
Owocnej naprawy.
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.