Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2015, 10:14   #11
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

Ciekawe jak wygląda bagażnik oraz podłoga w kabinie w wersji 4x4. Czy pojawi się tunel w 2 i 3 rzędzie, czy jednak wał i most zmieszczą się pod podłogą.

Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 10:58   #12
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a widzę:

S-Max Mk1 2.2TDCi 200KM - 8.9s
S-Max Mk2 2.2BiTDCi 210KM - 8.8s
ale fakt, że 2.2 w MK2 nie ma. Durashift w 2.2 MK1 to shit. Wiem bo mam. Samochód w Titanium S na obniżonym zawiasie. Mam też IVDC. Na ustawieniu 'Sport' to to jedzie jak po szynach, oczywiście mając na uwadze jego gabaryty bo hatchback to to nie jest. ...ale ta skrzynia, (tu parę epitetów), odbiera kompletnie przyjeność z dynamicznej jazdy. Żaliłem się*już na forum 100x ale czy bym kupił S-Maxa w manualu? Raczej nie:/
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 11:26   #13
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. nie ma 2.2BiTDCi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2. do tego auta z tym silnikiem i tak nikt by manuał nie kupił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, skopiowałem Twój post w którym się pomyliłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinno być 2.0BiTDCI

Bump:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dieslu powershift został. Ponoć nie radził sobie z obrotami w okolicach 7000rpm dlatego w benie pojedzie teraz klasyczny automat.
Ciekawe jak to BiTDCi pójdzie jak przeleci przez ręcje tunerów.

[/CODE]
Ile Power Shift wytrzymuje niutonów?
Tu chyba tunerzy nie poszaleją...
2,2 TDCi ma inną skrzynię manualną niż 2.0 TDCI więc ograniczeń nie było

Ale ciekawe że kiedyś w dieslu nie było PS tylko zwykły ASB AISIN a teraz odwrotnie, w benzynie nie będzie PS.

Bump:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale fakt, że 2.2 w MK2 nie ma. Durashift w 2.2 MK1 to shit. Wiem bo mam. Samochód w Titanium S na obniżonym zawiasie. Mam też IVDC. Na ustawieniu 'Sport' to to jedzie jak po szynach, oczywiście mając na uwadze jego gabaryty bo hatchback to to nie jest. ...ale ta skrzynia, (tu parę epitetów), odbiera kompletnie przyjeność z dynamicznej jazdy. Żaliłem się*już na forum 100x ale czy bym kupił S-Maxa w manualu? Raczej nie:/
Skoro twój automat jest be, dlaczego byś nie chciał manuala.
pytam z ciekawości bo jeździłem i tym i tym i miałbym dylemat przy nowym 2.0 Twinturbo.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 11:54   #14
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - hehe, punkt dla Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skrzynia to chyba 6DCT450 - czyli 450Nm. Ale pewnie wytrzyma znacznie więcej.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 12:30   #15
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

Cytat:
Napisał spławik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro twój automat jest be, dlaczego byś nie chciał manuala.
pytam z ciekawości bo jeździłem i tym i tym i miałbym dylemat przy nowym 2.0 Twinturbo.
Ten Aisin nadaje się do spokojnej jazdy w stylu papamobile. Względnie nadaje się też na autostradę. No i jak to automat jest super w mieście. Mieszkam w byłym jelenigórskim. Drogi u mnie takie, że jest albo zakręt albo pod górkę albo w dół ale i tak za chwilę zakręt. W trybie pełnego automatu jest za wolna do dynamicznej jazdy. Do normalnej ok. Niestety jeżeli chcesz pojeździć jak huligan to nawet preselekcja średnio się nadaje. Na czerwonym go nie utrzymasz bo zaraz wrzuci wyższy bieg. Inna sytuacja. Wychodzisz z zakrętu na 3 biegu, masz 2800rpm, wciskasz podał w podłogę bo chcesz się z niego zawinąc czem prędzej. I co się dzieje? Zamiast momentu na kołach dostajesz redukcję do 2. biegu bo jest jeszcze na niego miejsce. Robi się na obrotomierzu 3600, pogna do 4000 i wrzuci trójkę. Jesteś w plecy o niebezpieczną redukcję zaraz za szczytem zakrętu. Nie lubię tego, oj nie! I to ciągle w trybie preselekcji, grrr.

Dlaczego pomimo tych wad nie wziąłbym manuala? To bardzo proste, robie 50kkmów rocznie z tego 1000 może 2000 jade sam u siebie. Reszta to albo z dziećmi bo to w końcu van, może i hot-van, ale nie hothatch albo po autostradzie. Na autostradzie też mnie czasem wk... bo jadąc 180kph i wciskając w podłogę to robi się zupełnie bezsensowna redukcja do 5. po to żeby przy 185 zapiąć 6. bieg. Szczególnie mnie to boli jak mi jakiś vw łypie długimi żebym się zmywałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 13:57   #16
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - hehe, punkt dla Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skrzynia to chyba 6DCT450 - czyli 450Nm. Ale pewnie wytrzyma znacznie więcej.
Nie nie,
Moja bmka diesel 4 litry w układnie V8 miała 500Nm a skrzynia (najmocniejsza na tamte czasy) miała 500Nm i co z tego? ano to z tego że w tych modelach najczęściej sypały się skrzynie, nawt częściej niż w modelu z 5 litrowym silnikiem, ba te skrzynie były wkładane do 6 litrowych Astonów Martinów.
Czyli jak skrzynia ma 450 i silnik ma 450 to taki zestaw pojeździ relatywnie krótko i nie wiem czy magiczne 200 tys stuknie bez remontu skrzyni.

Ale od tego jest rynek, niech ludzie kupują i dzielą się opiniami.
Ja zmieniać będę za 4 lata a wtedy będzie wszystko jasne...

Bump:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten Aisin nadaje się do spokojnej jazdy w stylu papamobile. Względnie nadaje się też na autostradę. No i jak to automat jest super w mieście. Mieszkam w byłym jelenigórskim. Drogi u mnie takie, że jest albo zakręt albo pod górkę albo w dół ale i tak za chwilę zakręt. W trybie pełnego automatu jest za wolna do dynamicznej jazdy. Do normalnej ok. Niestety jeżeli chcesz pojeździć jak huligan to nawet preselekcja średnio się nadaje. Na czerwonym go nie utrzymasz bo zaraz wrzuci wyższy bieg. Inna sytuacja. Wychodzisz z zakrętu na 3 biegu, masz 2800rpm, wciskasz podał w podłogę bo chcesz się z niego zawinąc czem prędzej. I co się dzieje? Zamiast momentu na kołach dostajesz redukcję do 2. biegu bo jest jeszcze na niego miejsce. Robi się na obrotomierzu 3600, pogna do 4000 i wrzuci trójkę. Jesteś w plecy o niebezpieczną redukcję zaraz za szczytem zakrętu. Nie lubię tego, oj nie! I to ciągle w trybie preselekcji, grrr.

Dlaczego pomimo tych wad nie wziąłbym manuala? To bardzo proste, robie 50kkmów rocznie z tego 1000 może 2000 jade sam u siebie. Reszta to albo z dziećmi bo to w końcu van, może i hot-van, ale nie hothatch albo po autostradzie. Na autostradzie też mnie czasem wk... bo jadąc 180kph i wciskając w podłogę to robi się zupełnie bezsensowna redukcja do 5. po to żeby przy 185 zapiąć 6. bieg. Szczególnie mnie to boli jak mi jakiś vw łypie długimi żebym się zmywałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację, jak BMką pojechałem w góry to faktycznie było zupełnie inaczej niż u mnie na Mazowszu. Chociaż ja uwielbiam emeryckie toczenie się z automatem, bez spinki bez pośpiechu.

PS ja też robię pow 40 tys rocznie i manual jest OK, automat na nizinach był OK.
PS2 ASB nie lubią :
- szybkiej jazdy autostradą
- wrzucanie R jak się jeszcze toczysz do przodu
- butowania na nierozgrzanej skrzyni (skrzynia nagrzewa się dłużej niż silnik)
- jazdy bez okresowej wymiany oleju

PS3 ile Ci pali ON te 222konie?


A zauważyliście że w nowym Mondeo jest wersja ECOnetic a w S-maxie już nie?
Jakbyście teraz mieli wybierać nowego eSa to który? nowy czy stary?
Ja powiem że wygląd, silnik, i audio na standardowym NXie na którym mam video zaważyło by na zostaniu przy MK1 tym bardziej że nowy będzie miał choroby wieku dziecięcego.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2

Ostatnio edytowane przez spławik ; 23-03-2015 o 14:05
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 14:06   #17
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - skrzynia jest ZAWSZE robiona na więcej niż podawany moment.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 14:09   #18
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

na przykładzie skrzyni ZF z bmki to tak, tylko żywotność takiego zestawu się kurczy.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 14:12   #19
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

Pali mi między 7 a 13. Zrobiłem bak jeżdżąc spokojnie i spalanie zeszło do 7,1. Jeżdżąc w miarę normalnie po zwykłych drogach to 8-8,5. Autostrada przy 200-220 to 12,5-13l/100km.
Przez 13 na baku jeszcze się nie przebiłem a i poniżej 7 też nie zszedłem.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja jestem ciekaw jak to z trwałością będzie u mnie. TF81SC jest zrobiona na 440Nm. U mnie jest 510 i nie żałuje. Jak dojedzie do 220kkmów to będę zadowolony.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 23-03-2015 o 14:14
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 15:51   #20
pawel934
ford::beginner
 
Avatar pawel934
 
Zarejestrowany: 14-10-2012
Model: S-max, Passat, BMW E36, 130i
Silnik: 2.0 TDCi powershift
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Niemieckie cenniki nowego modelu już są

A jaki przelot masz teraz?
pawel934 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.