Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2009, 08:24   #11
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Smile Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kombi, mam czujniki przód/tył, jest OK, żadnych (a przynajmniej bardzo rzadko) "mylnych" odczytów.
Kolega Felician nie pyta się czy po zamontowaniu czujników będzie miał mylne odczyty tylko czy wysokość będzie dobra aby ten odczyt był prawidłowy a z twojego postu nic nie wynika.
Nie mam czujników cofania ale tak na chłopski rozum, to opisywana wysokość przez producentów to jakaś średnia przyjęta wysokość przeszkód a w tym wypadku najwiecej to zderzaki innych samochodów. Jeśli dasz za nisko to obawiam się, że czujnik w dużych przypadkach będzie brał prześwit auta i w trakcie cofania prędzej będziesz miał cudzy zderzak na swoim niż Ci czujnik zasygnalizuje. W innym przypadku dojeżdżając do krawężnika może on Ci go wykryć a przecież zderzakiem nie zahaczasz (z regóły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) o krawężnik.

mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 09:48   #12
Przymar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 4
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Witam,

Zamontowałem sobie taki czujnik 2 lata temu (rękami mechanika). Nieśmiale sugerowałbym montaż na wysokości zalecanej przez producenta czujnika. Nie dodało to uroku (czarne czujniki na srebrnym zderzaku) ale kilka razy uratowało zderzak mój i parkującego za mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 13:00   #13
jacio
ford::average
 
Avatar jacio
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: EL/EKU
Model: Było MONDEO KOMBI, obecnie Renault Scenic II (już drugi :-) )
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Jako, że montowałem czujniki kilka miesięcy temu, to poszedłem sprawdzić. Owszem listwa metalowa jest, ale ja wcale nie wierciłem przez nią. Pomiędzy metalem, a krawędzią zderzaka jest przerwa. Przebiłem piankę wypełniającą zderzak śrubokrętem tuż przy górnej krawędzi, wydłubałem troszkę pianki i przecisnąłem końcówki kabli. Można lekko odciągnąć krawędź zderzaka do góry żeby ułatwić przeciśnięcie wtyczki.
Największy problem w wysokości czujników jest taki, że zderzak jest za niski i wyżej po prostu nie da się założyć czujek.
Cytat:
Napisał mati_mat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli dasz za nisko to obawiam się, że czujnik w dużych przypadkach będzie brał prześwit auta i w trakcie cofania prędzej będziesz miał cudzy zderzak na swoim niż Ci czujnik zasygnalizuje.
kąt "widzenia" czujki jest na tyle duży, że każdy zderzak będzie wykryty na 100%.
__________________
MOJE MONDEO TUTAJ
jacio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 15:22   #14
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Cytat:
Napisał jacio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kąt "widzenia" czujki jest na tyle duży, że każdy zderzak będzie wykryty na 100%.
Co do wykrycia zderzaka to ja nie mam też wątpliwości lecz mam jednak inną wątpliwość. Zderzak na przedzie nie jest płaski do samego dołu lecz jego środek wystaje najbardziej a spód się cofa. Teraz przyjmując że montujesz czujniki niżej tak jak opusuje autor postu (może aż taka różnica nie jest faktycznie rażąca). Z twojej teorii kąt widzenia czujki jest duży. Ok, rozumiem. Ale z tego co wiem, czujnik działa na zasadzie wysyłania fal ultradzwiękowych i co się odbije i wróci spowrotem wykrywa jako przeszkodę. No wszystko jest ok. Ale wraz ze zmniejszeniem odległości mimo stałego kąta maleje pole widzenia. I tak przy bardzo niewielkich odległościach czujnik zasygnalizuje nam np odległość 20 cm gdzie uzyska to na zasadzie odbicia od spojlera a czoło zderzaka jest wysunięte bardziej i możemy go już mieć na swoim ponieważ w takiej odległości może być już poza polem widzenia czujki.
Fakt faktem przy cofaniu nawet ze systemem parkowania nie robimy to z dużą prędkością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jedynie możemy poczuć stuknięcie i nic więcej. No ale montujemy ten system dlatego, żeby tego uniknąć lub osoby z drugiego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powyższa teoria jest jedynie moją teorią nie popartą żadnymi dowodami poza wyobraźnią w głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jedynie co na to wskazuje to zalecenia producentów montażu czujników gdzie taka wysokość ok 50-80 cm to jest mniej więcej wysokość czoła zderzaka.
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 16:09   #15
jacio
ford::average
 
Avatar jacio
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: EL/EKU
Model: Było MONDEO KOMBI, obecnie Renault Scenic II (już drugi :-) )
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Cytat:
Napisał mati_mat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wraz ze zmniejszeniem odległości mimo stałego kąta maleje pole widzenia. I tak przy bardzo niewielkich odległościach czujnik zasygnalizuje nam np odległość 20 cm gdzie uzyska to na zasadzie odbicia od spojlera a czoło zderzaka jest wysunięte bardziej i możemy go już mieć na swoim ponieważ w takiej odległości może być już poza polem widzenia czujki.
Tak jak piszesz nie używasz czujników, więc możesz nie wiedzieć, że wyświetlacz pokazuje "0"cm przy faktycznej odległości od przeszkody ok. 30cm. W związku z tym nie ma możliwości stuknąć w przeszkodę, no chyba, że się zignoruje wskazania (a z czasem ma się taką tendencję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
MOJE MONDEO TUTAJ
jacio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 17:57   #16
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Hehehe... no to jeśli 0 pokazuje w odległości 30 cm to zwracam honor i raczej nie ma zagrożenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie będę się czepiał dalej oraz nie napiszę, że za nisko zamontowane czujniki mogą zwiększyć pomiar fałszywych odległości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki temu tematowi zacząłem się zastanawiać nad ich montażem, ale chyba w celach rekreacyjnych lub extremalnych ponieważ nigdy nie miałem z cofaniem problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zauważyłem na necie moim zdaniem fajny zestawik bezprzewodowy i całkiem niedrogi (129 zł) a w nim czujniki i sygnalizator z wyświetlaczem na lusterko wsteczne. Tylko dziwi mnie zasilane tego wyświetlacza ponieważ jest na zasilanie od zapalniczki, zresztą skąd by nie było to wisi kabel od lusterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oto zestawik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 18:05   #17
graczyk77
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Zobacz te:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
był MONDEO MK2 '98 1,8 115KM
jest MONDEO MK3 '04 2,0 TDCi 130KM

CB: TTI 880
antena: SIRIO ML 145
graczyk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 18:16   #18
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Ale albo nie doczytałem, albo te są przewodowe a Tobie chodziło tylko o cenę. Jeśli tak to cena faktycznie atrakcyjna ale wolałbym dołożyć 50 zł i mieć bezprzewodowo (poza tym przwodem od zapalniczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 20:12   #19
slawek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Witam ja założyłem poniżej pokazane czujniki .Jestem bardzo zadowolony-jedna z ważniejszych cech czujnika to to, że można wybrać odpowiedni kolor pod zderzak, co w moim/srebrny/wygląda jak montowane oryginalnie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 06:24   #20
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż czujników cofania mondeo combi

Hmmmm... Teraz dopiero zjarzyłem, że poco mi wyświetlacz skoro sygnał dzwiękowy mnie ifnormuje o odległości. W takim razie już mnie nie denerwuje ten kabelek od lusterka i może jednak zdecyduje się na ten tańszy system Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.