Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2014, 13:17   #1
Sapiecha1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2014
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Czujnik temperatury zewnętrznej klimy jego lokalizacja ?

Witam wszystkich na forum.
Jestem tu nowy, podobnie jak nowy dla mnie jest mój stary Galaxy po liftingi 2000 roku. Nowi mają swoje prawa, przede wszystkim mają prawo się przywitać, przedstawić itp.
Cóż mój srebrny "sokół milenium" 1,9 TDi 115 KM jest dość stary i kupiłem go w strasznie zaniedbanym stanie (mocno ściągnąłem cenę w dół na tę okoliczność). Kolega już mi go doprowadził do takiego stanu technicznego, że nie boję się jeździć (sporo gratów nowych i regenerowanych, nawet już nie jest cztero-śladem, a był), a ja powalczyłem o jego wygląd w środku, by było miło jeździć. No cóż, chyba nigdy więcej nie kupię samochodu od kobiety. Co można było to "na sznurek" i "gumę do żucia", a mimo że był podszykowany do handlu, to i tak pełno syfu wszędzie, a plaku na plastikach było tyle, że po pierwszym myciu ścierką, dalej szorowałem szczotą.
Ale dobrze, obecnie fajnie jeździ i nawet wygląda dobrze, teraz moje dwa pytanka do fachowców na dobry rozruch.
1. Walczę jeszcze z klimą, już mi startuje regenerowana sprężarka, choć chłodzenia nadal nie mam, ale to pieśń przyszłości. Jednym z elementów które trafiłem uszkodzone jest czujnik temperatury 1J0 959 625. Nie chodziły mi wiatraki od klimy, a jak one nie chodzą to sprężarka nie ma prawa pracować. Naszukałem się czujnika temperatury jak dziki, w końcu go znalazłem okręconego luzem na przewodach do parownika. Był lekko wgnieciony i nawet po podgrzaniu nie załącza się. Rozebrałem go, zwykły styk zwierny. Zastąpiony zworą powoduje że w końcu działają wiatraki, zaskakuje sprzęgło sprężarki klimy. Wydaje mi się (po długości przewodów i kształcie w plastiku), że czujnik powinien znajdować się w zderzaku, obok oczka do holowania samochodu. Czy potwierdzacie to miejsce? Czy może powinien być gdzieś indziej?
2. Również odnośnie tego czujnika. Chcę go nabyć, ale cena jaką za coś tak prostego trzeba dać jest powalająca na kolana. Występuje on w 30 modelach VW, w tym w Skodzie. Na allegro znalazłem z demontażu za 50 zł + wysyłka. Na Ebay z USA za 80 zł + wysyłka też używka i 114 zł z wysyłką nówka z Korei. No cóż, dzwonię do sklepu Forda, nie odbierają, dzwonię do sklepu Skody i zdziwienie, może być na jutro za 110 zł, jak wpłacę zaliczkę bo będzie to w ich historii 3 taki czujnik. Czy nie uważacie że za taki prosty czujnik to przegięcie? Czy macie pomysł na jego zastąpienie innymi tego rodzaju czujnikami w niższej cenie do innych samochodów (czujnik zwierny).

Jeszce raz Was pozdrawiam, mam dużo pytań, ale będę je zadawał w miarę jak nie będę na nie znajdował odpowiedzi w Waszych postach, a jest ich więcej niż mi pozostało różniastych niedoróbek, usterek w moim "sokole milenium" (2 tysiąclecie, dużo schowków jak na tym statku z Gwiezdnych Wojen i oczywiście tak jak tamten ciągle ma coś do roboty i musi mieć swojego mechanika, ale mimo to lata najszybciej w galaktyce).


Ostatnio edytowane przez Sapiecha1 ; 17-10-2014 o 13:34 Powód: Słuszna uwaga moderatora odnośnie tematu
Sapiecha1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 18:37   #2
PRZEMAL78
ford::average
 
Avatar PRZEMAL78
 
Imię: PRZEMEK
Zarejestrowany: 23-04-2014
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Model: Ford Galaxy Mk2 GHIA
Silnik: 2.3+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 86
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej klimy jego lokalizacja ?

Kolego ten czujnik masz po stronie kierowcy za tą mała maskownicą kratkowaną w zderzaku.Mocowany jest do przedniej belki za zderzakiem.Ja za swojego na allegro dałem 30zł + przesyłka,masz tel do gościa 721-081-132 podobno miał ich więcej.
PRZEMAL78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 12:54   #3
Sapiecha1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2014
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej klimy jego lokalizacja ?

Nie może być, bo kabel z wiązki nie starczy na lewą stronę, ale idę obejrzeć co tam się może znajdować. Dzięki.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 18-10-2014 o 20:04
Sapiecha1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 15:28   #4
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej klimy jego lokalizacja ?

Tak jak napisałeś, czujnik od klimy jest przy zaczepie do holowania. Ten z lewej strony jest od wskaźnika temperatury zewnętrznej.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.