Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2013, 09:42   #61
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał Paleczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
objętość mieszanki płyn + para wodna się zmniejsza na skutek ściskania pary wodnej, można mocniej wciskać pedał hamulca ale to powoduje jedynie większe ściskanie pary wodnej a nie nacisk płynu na tłoczek i dalej na klocek i tarczę.
Tak więc choćby Pudzian wciskał pedał hamulca, nie ma opcji żeby skutecznie zahamować.
Dbać o płyny i regularnie zmieniać a pożyjemy dłużej !!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jak kolega robil prace na ten temat to tutaj jest błąd...

nieda sie mocniej wciskac zapowietrzonego ukladu bo uklad poprostu jest miekki,
a naewt jak jest miekki i tylko troche zapowietrzony to co najwyzej mamy wiekszy skok pedalu hamulca a sila hamowania zalezy wylacznie od sily nacisku na pedal-niezaleznie od tego w jakim stopniu uklad jest zapowietrzony-bo cisnienie rozchodzi sie jednakowo w calym ukladzie.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 11:51   #62
Paleczny
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

To było jedno z krótkich badań, które zawierały się w całej pracy.

Tak się dzieje do pewnego momentu, później układ 'twardnieje' (jakkolwiek by to nie zabrzmiało) a samochód jak nie hamował, tak nie hamuje. Proponuję wykonać doświadczenie z jakimś prostym siłownikiem hydraulicznym, w jednym przypadku układ wypełniony w całości płynem, w drugim mieszanka płynu i powietrza, w obydwu przypadkach w określonej temperaturze oczywiście.
__________________
__________________________________________________ ___
Gdynia - miasto seksu i biznesu
Problem z odszkodowaniem z OC sprawcy? POMOGĘ !!!!!
Paleczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 13:35   #63
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

tak...jesli pedal wcisniesz do oporu ...

ale jesli uklad zapowietrzony jest w nie duzym stopniu to masz poprostu bardziej miekki pedal i wiekszy skok pedalu ale hamowanie nadal takie samo na 4 kola. gorzej jesli uklad wspomagania nie nadąża za skokiem pedału to wowczas moze wydawac sie ze samochod slabo hamuje
ale to nie wynika z tego ze w ukladzie jest powietrze ale z tego ze nie domaga wspomaganie

nie zapominaj ze uklad hamulcowy to tak jakby 2 strzykawki polaczone rurką...jedna z malym tlokiem-pedal hamulca
inna z duzym tlokiem-zacisk hamulca a to jak scisliwy plyn jest wsrodku i ile jest w nim powietrza niema nigdy w zaden sposób wpływu na przenoszoną wartość siły

za to ma wplyw na skok pedału hamulca i szybkosc reakcji co wlasnie ze wzgledu na wspomaganie moze byc niebezpieczne.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 16:45   #64
kuba_buba
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK I
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BajorFocus... może nie wyjaśnię ci problemu ale mam wrażenie, że ktoś wcześniej coś modził w tej foce. W 1999 z tyłu były tylko i wyłącznie bębny.
Maciej nie jest prawdą ci piszesz mam Foka 99 kombi 1,9 TD - 90KM z ABS - i mam z tyłu tarcze i nikt nie gmerał bo auto odkupiłem od ojca, samochód kupiony w Salonie Forda Gliwice.

A wracając do tematu - dziś spotkało mnie to samo. Po 40 km drogi hamulec stał się twardy jak skała, auto ledwo hamuje, nie mam żadnych drgań etc. Nic nie puka, nie stuka. Płyn jest prawie full, tarcze klocki spoko, auto w wtorek stawiam do mechanika.

Czy może ktoś mi napisać co wymienił i co pomogło i co nie pomogło żeby mechanik mnie nie naciągnął że trzeba pół auta wymienić ?
kuba_buba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 18:53   #65
miras49
ford::beginner
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Wołomin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Wymień płyn hamulcowy . Pracuję w firmie zajmującej się regeneracją zacisków hamulcowych .Kiedy wymieniałeś płyn i jaką ma temperaturę wrzenia ? powinno być dla dot4 155-235stopni przy zaciskach a nie w zbiorniczku .
Pozdrawiam.
miras49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 06:08   #66
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Gdyby zagotował się płyn to pedał wpadłby w podłogę.
Jeśli jest twardy to nie działa serwo. Sprawdź szczelność połączeń od pompy podciśnienia do serwa. Jeśli wszystko całe to pewnie pompa do wymiany.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 12:28   #67
kuba_buba
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK I
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Problem rozkminił mechanik w 20 min.
VacuPompa padła. Kupiłem używaną na allegro za 65 zł.
Problem rozwiązany. Koszt robocizny 100 zł.
kuba_buba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 08:09   #68
forest_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Model: focus mk1
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Witam,
kilka stron wcześniej wspomniane było, że należy zresetować układ ABS gdy dobija się powietrze w kołach... zatem za każdym razem gdy dobijam powietrza powinienem to uczynić ? Złapałem ostatnio gumę, więc siłą rzeczy na nowo pompowane było koło, jednak nie był resetowany układ ABS... wydaje mi się, że działa poprawnie, choć jakby częściej się uaktywniał.... czy mogę prosić o krótki instruktaż jak poprawnie go zresetować ? Fokę mam od niedawna i dopiero poznaję ten samochód
Pozdrawiam
forest_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 15:14   #69
Tomi937
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-03-2015
Skąd: Gniezno
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Witam.
Dzisiaj jadąc z pracy próbowałem zahamować, ale nie dało rady. Pedał hamulca w ogóle się nie wciskał. Nie dało rady hamować... Hamulec ciągle jest twardy. Mam ten samochód od niedawna, ale był już u mechanika i mechanik powiedział. że klocki hamulcowe są praktycznie prawie jak nówki. Płynu hamulcowego jeszcze nie wymieniałem, ale jest pełen zbiorniczek. Hamulec do tej pory raczej działał poprawnie, dodam jeszcze że ojciec ma taki sam model samochodu z takim samym silnikiem i hamulce w moim jak i w jego aucie działały zawsze tak samo. Nie zauważyłem wcześniej żadnych drgań w pedale ani nic poza tym. Niestety mechanikiem nie jestem więc prosiłbym o jakąś radę co to może być? Przeczytałem w tym temacie ze serwo lub np jakiś czujnik abs należy zresetować, ale każdy przypadek jest trochę inny więc wolałem opisać mój problem.
Z góry dziękuję.
Wiem, że temat jest od dawna nie używany, ale nie chciałem zakładać nowego.
Tomi937 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 15:33   #70
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Jak pedał hamulca jest twardy, to zzawse da radę ahamować, tylko niestety treba użyć dużej siły nacisku na pedał hamulca. Samochód awse się atryma, choć nie od rau, jak normalnie.
U Ciebie wysiadło serwo wspomaganie hamulca, albo uszkodiła sie pompa Vacum, albo pekła membrama gumowa w serwie pry pompie hamulcowej.
Po prostu, hamulce są , tylko nie ma wspomagania.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.