Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2012, 21:29   #11
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: zawór N75 czy są jednakowe

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posprawdzac na kanale czy się grucha rusza na turbinie (możesz wymusić jej ruch np. duzą strzykawką i połączoną przez przewód powietrzny fi 3,2) ....
Witam z powodów rodzinnych musiałem troszeczkę odpuścić ale dzisiaj zabrałem się do roboty aby wymontować turbinę.

Po pierwsze po założeniu przewodu na gruchę przy turbinie jak bym nie dmuchał to powietrze swobodnie przelatuje praktycznie bez oporu w obydwie strony nawet jak wcisnę ręcznie czpień do środka (GRUCHA WYMONTOWANA)

Po drugie jak bym dał to dziecku to by się bardzo cieszyło z "nowej" grzechotki, ze środka podczas potrząsania dobiega dźwięk jak bym garść śrutu nasypał. Czy po dmuchnięciu lub zassaniu powinien być opór, jak to działa?

Po trzecie jak poruszam ręcznie tam gdzie przychodziło mocowanie od gruchy przy turbinie, chyba chodzi tu a sterowanie tych łopatek to pracuje to dosyć lekko jednak z lekkim oporem w połowie drogi nie zależnie w którą stronę będę je przesuwał

Po czwarte mam problem z wyjęciem podpory prawej półosi, tego całego dużego odlewu. Jak to dziadostwo wymontować?? Miał bym bezproblemowy dostęp do turbo.

Czy zakładając że grucha jest uszkodzona jak uważacie demontować turbinę??

Po ostatnie wszystkim serdecznie dziękuję za podpowiedzi linki opisy i ogólnie za zainteresowanie

-Markos- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 11:49   #12
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: zawór N75 czy są jednakowe

spróbuj samą gruszkę wymienić i rozruszać ręką łopatki może auto ruszy po założeniu nowej gruszki - bo ewidentnie ona u ciebie jest uszkodzona..

Jeśli odzyska moc to potem przez kilkaset km naprawdę dawać w palnik i generalnie bardziej dynamicznie jeździć a nie zmieniać biegi przy 1500 i ciągnąć do 2000 i zmienia.. (nie twierdze, że tak jeździsz, ale PSJ jest zabójczy dla tych turbin)
Oczywiście dusić gaz po tym jak auto już jest rozgrzane do choćby tych 60 stopni i nie gasik po pałowaniu tylko dać mu ze 3 minuty na wolnych obrotach.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 20:39   #13
marbit0000
ford::beginner
 
Avatar marbit0000
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Dębica
Model: Galaxy MKI
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: zawór N75 czy są jednakowe

MACIEK90 ma racje.,

Miałem przypadek u kumpla 2 razy darł turbine, wyminił mu ""mechanik"" N75, czujnik temp powietrza doładowania (wmawiając mu że, to czujnik ciśninia doładowania). Reasumując zgolił go że ho ho.

Komuter pokazywał standartowe błędy przeładowania. Po zlogowaniu dynamicznym okazało się że, są zabużenia czujnika ciśnienia atmosferycznego.

Ten czujnik jak i czujnik doładowania są w komuterze za licznikami. Ten wążyk , który łączy szczelną obudowe kompa z czujnikiem na płytce lubi się rozzszczelniacz. Para z turbinki nie jest właściwe odczytywana przez komp a dodatkowo zakłamuje odczyt czujnikia cisnienia atmosferycznego.

Kumpel zapłacił kupe kasy za robotę a wystarczyło dobrze auto zlogować, zinterpretować odczyty i zrobić odpowiedni zabieg.

pozdrawiam mechaników
marbit0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2012, 12:20   #14
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: zawór N75 czy są jednakowe

Wymian gruszki dała efekt, wszystko jest już ok, od razu po wymianie i odpaleniu było słychać że lepiej sie wkręca na obroty, po przegazowaniu z komina zadymiło jak z parowozu jak się turbina załączyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale po ruszeniu niestety jeszcze gorzej zero mocy ledwo co 60km/h deptanie nic nie pomogło zrobiłem pare kilometrów i jak się zagrzał zgaszenie silnika odpalenie na nowo i po chwili ostre gazowanie (zadyma na całym osiedlu) jazda i zdecydowana poprawa teraz po przejechaniu ok 400km wszystko z mocą jest ok i teraz jak by się nie gazowało dymka z rury nie puści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-Markos- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 10:36   #15
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: zawór N75 czy są jednakowe

który to n75 prawy czy lewy stojąc przodem do samochodu w MK II
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 13:55   #16
Mr.B
ford::amateur
 
Avatar Mr.B
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-07-2014
Skąd: Barking-Londyn
Model: Galaxy Aspen
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: zawór N75 czy są jednakowe

witam po dużej przerwie brak czasu na wszystko,aż tu nagle wielki problem brak mocy jak by turbo siadło,komp wyrzucił mi żeN75 nawalone teraz wielki problem,załatwiłem obydwa te zaworki,ale co się okazało w jednym z nich tzn tym po prawej(nr:028906283)mam podpięty tylko jeden przewód wychodzący z lewej strony(od turbiny) a 2 pozostałe zerwane dolny z metalowym klipsem i trzeci również zerwany teraz jest największy problem nie widzę gdzie one mają być podpięte patrzę szukam i dostaje szału bo nie widzę żadnego króćca na przewody nigdzie,opcja nr jeden jestem ślepy i trzeba iść do okulisty,opcja nr dwa kawałki przewodów są na króćcach i dlatego nie widzę gdzie mają być
Prosił bym jak by ktoś mógł jasno napisać mi gdzie mają być podłączone te przewody prawidłowo,albo może jakieś fotki orientacyjne bo już szału dostaje
Brak mocy nierówna praca silnika i kopci ale na niebiesko
Mr.B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 18:17   #17
Mr.B
ford::amateur
 
Avatar Mr.B
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-07-2014
Skąd: Barking-Londyn
Model: Galaxy Aspen
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zawór N75 czy są jednakowe

Dzięki wielkie za pomoc dalszego sukcesywnego pomagania ludziom życzę
Mr.B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.