Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2014, 13:24   #1
kobe008
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Kalisz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Wymiana silnika tdi. Jak ustalic kod silnika? Czy osprzęt będzie pasował ?

Witam ! Mam problem z moim Galaxy. Niestety silnik 1.9 tdi wyzionął ducha. Remont silnika okazał się nieopłacalny. Chcę kupić drugi silnik, problem w tym ze w w papierach i moim dotychczasowym przekonaniu był to silnik 110km. Po rozebraniu silnika okazało się że jest to 90KM. Pytanie moje jest następujące, Czy jeśli teraz kupię goły słupek 110KM to cały osprzęt (alternator, pompa wtryskowa, wtryski, sprężarka klimy, rozrusznik itp.) będzie pasował ? Gdzie mogę sprawdzić kod silnika jaki był wsadzony do mojego Galaxy fabrycznie? (podejrzewam AFN ale nie mam 100% pewności) Oraz gdzie mogę sprawdzić oznaczenie mojego obecnego(zajechanego) silnika- gdyż niestety kod na obudowie rozrządu jest nie do odczytania. No i czy nie będzie problemów mocowaniem silnika np z VW, Audi, Skody o ile mają to samo oznaczenie? Pozdrawiam. Piotrek


Ostatnio edytowane przez kobe008 ; 24-06-2014 o 17:01
kobe008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 13:57   #2
ExpressParts
ford::advanced
 
Avatar ExpressParts
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 205
Domyślnie Odp: Wymiana silnika, problem z ustaleniem kodu silnika w dopasowaniem osprzętu

Podeślij VIN, to sprawdzę, co siedziało oryginalnie. Po czym stwierdziliście, że to jest 90KM?
__________________
Oleje Motul (CERTYFIKAT), Penrite, Liqui Moly i wszystkie części do Waszych Fordów (i nie tylko)! Sprzęgła i dwumasy! Najtaniej!!! tel. 888 530 456, GG: 3543322https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=300134
ExpressParts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 14:04   #3
kobe008
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Kalisz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana silnika, problem z ustaleniem kodu silnika w dopasowaniem osprzętu

Mój VIN to WF0GXXPSWGXY35544 Szczerze mówiąc to nie zapytałem mechanika po czym poznał, że to 90KM kiedy mówił mi o tym. Wiem tylko, że nie pasował kiedyś filtr oleju kupiony do wersji 110KM, no i generalnie jeździłem wcześniej Galaxy 110KM a mój wydawał mi się po prostu słaby, ale zwaliłem to na stan silnika. Zaraz i tak miałem jechać do mechanika, to zapytam po czym to stwierdził.
kobe008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 14:07   #4
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana silnika, problem z ustaleniem kodu silnika w dopasowaniem osprzętu

blok - słupek jest w galaxy zakombinowany i prawdopodobnie dół jest od 90-ki a góra od 110 .. chodzi o mocowanie łap.
ja tez slupek wymeinailem, to z audi i passatow nie pasowal.. chodź był to AFN.
zwróc uwage na łapy silnika.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 14:30   #5
ExpressParts
ford::advanced
 
Avatar ExpressParts
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 205
Domyślnie Odp: Wymiana silnika, problem z ustaleniem kodu silnika w dopasowaniem osprzętu

Na 99,9999% masz (a przynajmniej powinieneś mieć) AFNa czyli 110KM. Teraz pozostaje pytanie, jak mocno jest pod maską nakombinowane i ile rzeczy zostało zmienione.
__________________
Oleje Motul (CERTYFIKAT), Penrite, Liqui Moly i wszystkie części do Waszych Fordów (i nie tylko)! Sprzęgła i dwumasy! Najtaniej!!! tel. 888 530 456, GG: 3543322https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=300134
ExpressParts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:04   #6
kobe008
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Kalisz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana silnika tdi. Jak ustalic kod silnika? Czy osprzęt będzie pasował osprzęt

Jutro silnik będzie wyjęty, więc będzie jasne, jaki rzeczywiście mam wsadzony. Teraz tylko kwestia czy musi być koniecznie z Galaxy, Sharana, Alhambry, czy jeszcze jakieś modele wchodzą w grę. Kolega Bartixr napisał, że z Audi i Passatów nie pasują(dzięki za info), ale może są inne Marki/modele od których pasuje ? No i kwestia czy jeśli okaże się, że mam jednak 90KM a chciałbym kupić 110 czy osprzęt będzie pasował ? Czym właściwie różni się 110KM od 90KM ?
kobe008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:52   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana silnika tdi. Jak ustalic kod silnika? Czy osprzęt będzie pasował osprzęt

110 i 90 to to samo - tylko musisz zwrocic uwage na slupek, aby mial takie same lapy (albo wiercić blok pod swoje łapy).
110 ka ma wiekszy toczek na pompie i wtryskiwacze wieksze.
jesli mechanicznie mowimy - pomijam kwestie kompa i programu i innego turbo (VNT)
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 21:55   #8
kobe008
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Kalisz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana silnika tdi. Jak ustalic kod silnika? Czy osprzęt będzie pasował ?

Okazało się, że jest to jednak AFN 110KM Teraz tylko kwestia, czy musi to byc AFN konkretnie od Galaxy, Sharan, Alhambra, czy pasuje też z innych samochodów.
kobe008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 12:51   #9
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana silnika tdi. Jak ustalic kod silnika? Czy osprzęt będzie pasował ?

Cytat:
Napisał kobe008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy pasuje też z innych samochodów.
na ten temat już pisałem, znane z autopsji, przy wymianie we własnym aucie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2014, 20:47   #10
blabson
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: galaxy mk1
Silnik: 1.9tdi AFN 110KM
Rocznik: 1995
Postów: 18
Domyślnie galaxy mk1 1.9tdi 1Z wymiana silnika

Witam,mam problem w wyborze silnika,z jakiego auta podejdzie P&P np. z golfa 3,seata,passata.Pytam się dlatego że po odbiorze auta od pseudo mechanika który wymieniał komplet sprzęgła zatar mi silnik,niewiem jakim sposobem to zrobił,i teraz mam dylemat z jakiego auta dorwać serce.proszę o szybką odpowiedz.
Znalazłem kompletny silnik z galaxy 1.9tdi 110KM AVG za dobrą kase,i tu pytanie bo pewnie będę musiał swój osprzęt przeżucić do tego AVG aby nie kombinować dalej,jakie są różnice między 1Z,AFN,AVG czy mogę śmiało go zakładać.
Mam też drugi wybór założenie słupka 1Z z anglika,tylko ten słupek jest droższy od kompletnego AVG.
Proszę o szybką odpowiedz bo w weekend zamierzam się za to zabierać a jeszcze nie mam silnika
__________________
Nie każda morda pasuje do FORDA...

Ostatnio edytowane przez blabson ; 03-09-2014 o 05:26
blabson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.