Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2009, 10:13   #11
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

w skodzie przy -5 musiałem przełączać z naprawdę dużą siłą. Olej wymieniony przez tzw serwis skody. Wymiana oleju na mobil do skrzyni rozwiązało problem. Lekko do -15. Zimniej nie było. Oryginalnie zalany działał do -25. 1.9D zapalał :-)
Bart

bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 10:19   #12
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdż stan oleju w skrzyni, biegi powinny wchodzic lekko, olej jest tam syntetyczny i żadki jak woda.
Pozdr.
Właśnie o tym samym pomyślałem i będę musiał to zrobić.
Dodam ,że jak jest ciepło to nie ma problemu, tylko teraz jak w nocy temp. spada ,a samochód stoi 2-3 dni.
Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 19:31   #13
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzałeś czy to nie przez np. pompke wysprzeglika lub lozysko tak ciezko chodza ci biegi.
Ja tak mialem zeszlej zimy zapowietrzal sie wysprzeglik, jk sie plyn rozgrzal to sie i odpowietrzal i wszystko wracalo do pracy

Ciąg dalszy probelmów z zimnem i sprzęgłem.... i tu kolega potwierdził jeden trop. Dziś testowałem i tak:
Przed odpaleniem samochodu biegi po wciśnięciu sprzęgła chodzą miód....natomiast jak odpaliłem samochód to po wciśnięciu sprzęgła nie mogłem juz wrzucić żadnego. Musiałem trochę poczekać na rozgrzanie. Oczywiście po przejechaniu 3-4 km wszytko OK.
I cóż to może być ? Kończące się sprzęgło ?
Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 22:50   #14
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

To nieprawda że w tych autach wchodzą ciężko biegi przy niższych temperaturach. W moim regionie potrafi być naprawdę zimno i wszystko zawsze chodzi lekko. Zalej skrzynie fabrycznym olejem i będzie git. Poprzednio miałem Sharana MkI i też wchodziły lekko.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 23:57   #15
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nieprawda że w tych autach wchodzą ciężko biegi przy niższych temperaturach. W moim regionie potrafi być naprawdę zimno i wszystko zawsze chodzi lekko. Zalej skrzynie fabrycznym olejem i będzie git. Poprzednio miałem Sharana MkI i też wchodziły lekko.

No to przecież napisałem: jak wsiadam i wciskam sprzęgło to chodzi pięknie, jak odpalę silnik to nie moge wrzucić biegu. Probelm dotyczy obecnego okresu kiedy jest temp. ujemna. Nie sądzę by to było związane z olejem w skrzyni bo jak zgaszę to wchodzą ponownie dobrze.
Pozdro,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 18:50   #16
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

no to konczy ci się wysprzęglik albo pompka pod pedałem sprzęgła.
Na poiczatek sprawdź ile masz płynu hamulcowego w zbiorniczku, ew dolej i spróbuj zrobić tak. Przed wrzuceniem biegu z rana pod pompuj pedał sprzegła i dopiero spróbuj wrzucić bieg.
Napisz czy wchodzi wtedy lepiej
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 19:20   #17
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to konczy ci się wysprzęglik albo pompka pod pedałem sprzęgła.
Na poiczatek sprawdź ile masz płynu hamulcowego w zbiorniczku, ew dolej i spróbuj zrobić tak. Przed wrzuceniem biegu z rana pod pompuj pedał sprzegła i dopiero spróbuj wrzucić bieg.
Napisz czy wchodzi wtedy lepiej

Witam,
Płyn hamulcowy mam praktycznie na maxa.
Czy jest sens wymiany tylko wysprzęglika ? Czy jest on w skrzyni czy gdzieś na zewnątrz no i jeszcze jak ta pompka się nazywa?

Pozdrawiam i thx za wsaprcie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 07:59   #18
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

wysprzęglik niestety wiąże sie z wyciąganiem skrzyni - ale trzeba być pewnym że to na pewno to. Pompka to jest pod pedałem sprzegła - a nazywa się pompka hydrauliczna sprzęgła - każdy wie o co chodzi. Ale co leży tego ci nei odpowiem bo pojechałem do mechanika to nie był w stanie powiedzieć. Powiedział że może to albo to. Prostsza i tańsza jest wymiana pompki więc od tego zacząłem, nie było nigdzie wycieków. Po jej zmianie myslałem że to koniec, bo wszystko wróciło do normy a po 3-4 miesiącach zaczął ciec płyn z obudowy medzy skrzynia a silnikiem i wszystko zaczęło sie na nowo. Wtedy pozostała juz wysprzeglik.
acha wymiana tej pompki pod sprzegłem to koszmar, zero dojscia, robiłem to sam ale już nigdy bym sie na to nie zdecydował
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 08:12   #19
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wysprzęglik niestety wiąże sie z wyciąganiem skrzyni - ale trzeba być pewnym że to na pewno to. Pompka to jest pod pedałem sprzegła - a nazywa się pompka hydrauliczna sprzęgła - każdy wie o co chodzi. Ale co leży tego ci nei odpowiem bo pojechałem do mechanika to nie był w stanie powiedzieć. Powiedział że może to albo to. Prostsza i tańsza jest wymiana pompki więc od tego zacząłem, nie było nigdzie wycieków. Po jej zmianie myslałem że to koniec, bo wszystko wróciło do normy a po 3-4 miesiącach zaczął ciec płyn z obudowy medzy skrzynia a silnikiem i wszystko zaczęło sie na nowo. Wtedy pozostała juz wysprzeglik.
acha wymiana tej pompki pod sprzegłem to koszmar, zero dojscia, robiłem to sam ale już nigdy bym sie na to nie zdecydował

Ok. Dzięki za informacje.U mnie pedał sprzęgła jak jest zimny ma mały skok ale w miare ogrzewania się wzrasta i tak jak wcześniej pisałem wszystko wraca do normy - zmiana biegów etc.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 09:44   #20
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Trzeba najpierw odpowietrzyć, później szukać.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.