Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2008, 22:58   #21
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Tak jak myślałem - koleżka nie znalazł tej mapy...

__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2008, 18:49   #22
Premson
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Witam: przepraszam jeśli takie pytanie już było, użyłem szukania, nie znalezłem niestety więc chce zapytać: bo słyszałem ze pod TravelPilot EX nie działają "kopie" map, czy to prawda? Jeśli nie to czy ktoś może podać jakieś linki do downloadu tych map (lub odpowiedniego tematu), pozdrawiam.
Premson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2008, 09:44   #23
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Napisał Premson
słyszałem ze pod TravelPilot EX nie działają "kopie" map, czy to prawda?

Prawda
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2008, 13:06   #24
mo55eo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

J
Jeżeli jest orginalna płyta można jeszcze raz wgrać.Ale tęż będzie działać krótko.Podobno sprowadzają NAWITECHNIK- Piotr Biela Myślenice Tel.48 501637705. Koszt 600 zł. Wersja orginalna
mo55eo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2008, 14:10   #25
zdzisław1949
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

witam jestem nowym uzytkownikiem forda i forum. kupiłem focusa i mam problem z radiem ( Blaupunkt TravelPilot) . były właściciel nie podał mi kodu do radia ,niemam z nim kontaktu a pozostał problem z radiem. serwis takze ma problemy z rozwiazaniem jego . radyjko jest z znawigacją . problem jest taki iz jest to radio fordowo- blaupnktowe, ponoć rzadko u nas spotykane a w szczecinie napewno. ma ktos może jakis pomysł jak je rozkodować ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie moge nawet nigdzie znalezć fotki radia a nic więcej o nim nie wiem :566:
zdzisław1949 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2008, 00:31   #26
Golden-MDO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Skąd: Białystok
Model: MKIII kombi, MKI 1.6 htb
Silnik: 2.0 TDCI i 1.6 B+G
Rocznik: 2004, 1993
Postów: 14
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Witam wszystkich!
Otóż stałem się posiadaczem MDO MKIII z '04r. z nawigacją travelpilot ex. Auto ściągnięte z DE więc mam płytę tylko na ten kraj. Pomijając na razie kwestie dostępności i kopiowania płyt na PL mam pytania co do bluetooth i zestawu głośnomówiącego do kolegi beny_10 oraz do wszystkich zainteresowanych.

Otóż po wciśnięciu przycisku ze słuchawką pojawia się tylko funkcja ?mute?. Jeden z moich domysłów to taki że może jak mam wbudowany fabryczny-ponoć uniwersalny zestaw głośnomówiący do kom to funkcja bluetooth nie działa. Następny trop to taki że może poprzedniemu właścicielowi też ta funkcja po prostu przepadła, albo mając zestaw w ogóle się nią nie przejmował. Ktoś pisał że ponoć wszystkie ex są takie same, więc chętnie ten bluetooth bym ze swego wydobył ?.
Tak sobie dumałem, że może by jakiś resecik temu urządzeniu (navi) zarzucić ? np. wyjęcie bezpiecznika czy coś takiego. Wszedłem w tryb serwisowy i spisałem następujące, interesujące mam nadzieję dane:

VERSION: (chyba chodzi o wersję urządzenia, czyli ex-a)

FTPEX_HDU_ARM7_0712
FTPEX_RDU_N850_0537_R
FTPEX_CAP_ST72_0206_R
DB-IDX: -910684296
DBTG:
HW-CD:
NAV-SW: NEK2.0V540312160 (myślę, że to wersja płyty do navi bo NEK2.0 v54 mam także wypisane na płycie)

ERRORS
A477 1 A
A406 5 P
A204 69 P

Chciałbym porównać powyższe parametry z waszymi ? szeczególnie mi zależy na porównaniu błędów z osobami, u których funkcj BT działa oraz nie ? może to właśnie wina tych błędów?

Mam też pytanie odnośnie zestawu do tel. U mnie jest najprawdopodobniej oryginalny uniwersalny zestaw fordowski ? mam do tego papiery - na Ericssona T610/630. Kabel od uchwytu mocowania telefonu na wejściu do centralki sprzężonej z navi ma końcówkę 15pinową taką jak w monitorach . Chciałbym to zaadaptować pod Nokię 6310i. Kolego beny_10 ? czy mógłbyś się podzielić informacją na temat końcówki u Ciebie? Centralka w fokusie jest najprawdopodobniej umiejscowiona wg załączonego obrazka ? nie znam topografii focusa i nie wiem gdzie to może być. Czyżby konsola środkowa ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam wszystkich Fordomaniaków :fcp1
Golden-MDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2008, 00:43   #27
Golden-MDO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Skąd: Białystok
Model: MKIII kombi, MKI 1.6 htb
Silnik: 2.0 TDCI i 1.6 B+G
Rocznik: 2004, 1993
Postów: 14
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Sprawa z fabrycznym zestawem głośnomówiącym wyjaśniła się. Nr katalogowy samego uchwytu z kablem pod 6310 - 1301025, cena 385zł w ASO. Tydzień czekania bo miałoby jechać z Niemiec. Zastanawiam się nad przerobieniem pod oryginalną wtyczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kabla z zestawu nokii cark-91. W środku wtyczki jest jakiś mały układzik a kabel wpięty jest kostką.

Co do ERRORS to wartość druga A406 5 P zmieniła się na A406 7 P.

Ponawiam prośbę do userów z travelpilotem ex o skonfrontowanie błędów.

Pozdrawiam
Golden-MDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2008, 20:10   #28
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Napisał Golden-MDO
Wszedłem w tryb serwisowy i spisałem następujące, interesujące mam nadzieję dane:

VERSION: (chyba chodzi o wersję urządzenia, czyli ex-a)

FTPEX_HDU_ARM7_0712
FTPEX_RDU_N850_0537_R
FTPEX_CAP_ST72_0206_R
DB-IDX: -910684296
DBTG:
HW-CD:
NAV-SW: NEK2.0V540312160 (myślę, że to wersja płyty do navi bo NEK2.0 v54 mam także wypisane na płycie)

ERRORS
A477 1 A
A406 5 P
A204 69 P

Chciałbym porównać powyższe parametry z waszymi ? szeczególnie mi zależy na porównaniu błędów z osobami, u których funkcj BT działa oraz nie ? może to właśnie wina tych błędów?
U mnie nie działa BT w menu serwisowym w sekcji ERRORS u mnie nie ma nic (!)

W VERSION mam tak:
FTPEX_HDU_ARM7_0923
FTPEX_RDU_N8500732_R
FTPEX_CAP_ST72_0206_R
DB-IPX:
DBTG:
HW-CD:
NAV-SW:04.04.27

Próba przełączenia się na język niemiecki, jak ktoś sugerował wcześniej nie pomaga. Wciąż w menu TELEFONU widzę jedynie REJECT ALL i do wyboru YES/NO.
Po wciśnięciu SŁUCHAWKI - connecting to device [bla bla bla] i że nic nie znaleziono.

Co teraz?

Ja ponowiam pytanie o sposób demontażu zestawu głośnomówiącego który mam zamontowany fabrycznie (patrz zdjęcie w 1 postcie tematu).
Z góry dzięki za pomoc...
__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 00:07   #29
Golden-MDO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Skąd: Białystok
Model: MKIII kombi, MKI 1.6 htb
Silnik: 2.0 TDCI i 1.6 B+G
Rocznik: 2004, 1993
Postów: 14
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Hmmm.., to narazie można wywnioskować że błędy mogą nie mieć niczego wspólnego z działaniem funkcji BT.

W moim mondeo jest w tym miejscu śmietniczka. Może masz u siebie przykrytą? - trzeba by poglądać zdjęcia wnętrza innych egzemplarzy.
Spróbuj napchnąć to trochę do przodu lub do tyłu i próbować pociągnąć za przód lub tył tego uchwytu - u mnie wtedy wyjmuje się to razem z kawałkiem konsoli tunelu środkowego. Wkręty mam od dołu. Jak odkręcisz to będzie może od spodu napisane do jakiego tel jest ten zestaw...
Golden-MDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 14:23   #30
pruchnik
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-12-2007
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115k,
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

witam. takze jestem swiezym posiadaczem MONDEO 04' z radiem TRAWELPILOT EX.
Funkcja BT nie dziala, po nacisnieciu sluchawki pojawia sie napis MUTE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam fabryczny zestaw glosnomowiacy do noki 6210 i 6310, ktorego nie uzywam (bo mam inny telefon ). wiec moze moje radio nie jest wyposarzone w funkcje BT.
a teraz ciekawostka, ktora mnie raczej uswiadomila ze w moim radio nie ma funkcji BT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyslalem na forum numer VIN aby zidentyfikowac autko, i dostalem dokladne dane na temat wyposarzenia mojego MONDZIA. i jest napisane ze jest NAWIGACJA, ALE JEST TEZ ZE "BT-BRAK !!!
Moze sprawdzcie po numerze VIN i wtedy bedziemy wiedziec jak to rozpoznac. Ci co maja BT aktywne powinni miec w identyfikacji ze jest BT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.

P.s. moze ktos chce kupic ten zestaw do noki ? bo mi lezy niepotrzebny a zaslania tylko podstawke pod napoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pruchnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.