Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2008, 15:46   #1
karhu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: inowrocław
Postów: 6
Domyślnie pompa wydmuchu wtórnego nie działa

witam
jestem nowy na forum
potrzebuję informacji dotyczącej uządzenia które w moim aucie nie funkcjonuje wcale-jest to jak w tytule pompa wydmuchu wtórnego która znajduje się po prawej stronie silnika na wysokosci pokrywy zaworów
czy posiada te urzadzenie zabezpieczenie w postaci bezpiecznika,jesli tak to prosze o pomoc w zlokalizowaniu gdzie,bo chcialbym od tego zacząc
2 pytanie jakie spelnia zadanie to urządzenie w samochodzi i czy jesli nie funkcjonuje czy wplywa to negatywnie na silnik?
z góry dziekuje za wszelkie informacje


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 09:59
karhu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2008, 14:23   #2
tomikier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: pompa wydmuchu wtórnego nie działa

Mam GALXY 2.0 DOHC + LPG sekwencja z 1996
Podpinam się do pytania, jednocześnie pytam, kolegę, który założył temat czy chodzi o tzw: "P1414 Secondary Air Injuction System Monitor Circuit High
The secondary air injection system monitor circuit is high, indicating the electrical AIR pump is on although the electrical AIR pump was commanded off by the PCM."

P1414 to komunikat błędu (wyrzej opisany błąd), znalazłem na forum, że przyczyny ewentualnej awarii to min:

Open AIR monitor circuit from the pump
AIR circuit short to power
Damaged solid state relay
Open AIR pump ground
Damaged AIR pump
Damaged PCM

W moim galaxy skutek tej awarii to gwałtowne schodzenie silnika z 2500 obr do zera, czyli silnik gaśnie na niskich obrotach.

Mój post raczeni nic nie wyjaśnia a jedynie nawarstwia pytanie zadane powyżej przez kolegę, myślę jednak, że chodzi o to samo i że może coś jednak pomoże.
tomikier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2008, 20:36   #3
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: pompa wydmuchu wtórnego nie działa

karhu, co do bezpiecznika, to nie wiem, ale śmiało ją rozbierz i zobacz, czy się czymś nie zapchała.
To taki "odkurzacz", który napowietrza spaliny, żeby sonda lambda szybciej osiągnęła temp. pracy i zaczęła podawać realny sygnał na komp.
Brak działania pompy napowietrzania spalin nie jest żadnym problemem, po prostu sonda dłużej będzie przekłamywała.
Ja np. nie mam tej pompy wcale.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2008, 22:48   #4
karhu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: inowrocław
Postów: 6
Domyślnie Re: pompa wydmuchu wtórnego nie działa

tomikier niestety nie pamiętam i niezapisalem sobie kodu blędu tego urządzenia jak byl podlączony pod komuter mój galax
samochód zachowuję sie prawidlowo zarówno jak jest zimny oraz po dluższej jezdzie
nie gasnie,więc to nie jest przyczyną w twoim aucie

Pagob poczekam jeszcze ,być może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się jakies zabezpieczenie tej "pompki" byc może po świętach znajdę trochę wolnego czasu , wymontuję ją i rozbiorę

ta pompa ma taki dziwny jak gdyby filter który jest skierowany w dól podwozia
karhu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2008, 18:16   #5
tomikier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: pompa wydmuchu wtórnego nie działa

Ja już się rozprawiłem z tym problemem, wymontowałem pompę, rozłożyłem ją i okazało się, że jest całkowicie zardzewiała w środku i nie działała już dawno, mimo tego kod błędy P1414 tyczy się właśnie do tego urządzenia. Zamontowałem nową pompę i działa teraz poprawnie, tyle, że jest z sharan'a i troszkę trzeba było przerobić w niej mocowanie, nie ma też we wnętrzu układu anty-zakłóceniowego, ale to nie wpływa na jej działanie. Włącza sie gdy silnik jest zimny a po okołu 2 minutach się wyłącza co by się zgadzało ze wcześniejszym opisem jej działania. Powodem gaśnięcia auta gdy schodzi poniżej 2 tysięcy obrotów jest coś innego. Proszę w tym miejscu o pomoc. Z tyłu silnika jest taki mały przewodzik który doprowadza podciśnienie, jeśli wypinam ten przewodzik to auto chodzi idealnie i nawet jak gdyby miało więcej mocy, jeśli natomiast jest na swoim właściwym miejscu to samochód gaśnie poniżej 2 tys obrotów, czasem się zdarza, że się dusi ale jakoś odbija od zera, ale w większości przypadków gaśnie. Proszę o pomoc, jeśli ktoś wie o co chodzi.

Pozdrawiam!
tomikier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 21:04   #6
Marian1988
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Gdańsk
Model: FORD
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: pompa wydmuchu wtórnego nie działa

borykam sie z tym samym problemem kod błedu P1414 i P1410 auto sie dławi jak spuszcze z 1,5 tys w dół to gaśnie na obroty wchodzi jakby miał 3 cylindry takie wrrrr. Rozrzad wykluczam ( ustawiony prwidłowo, nowy jak i reszta)
Jakie moga być tego przyczyny??
Marian1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 04:31   #7
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: pompa wydmuchu wtórnego nie działa

p1414 z tego co pamietam jest to pompa powietrza wtórnego, taki "bajer", który podgrzewa katalizator zaraz po odpaleniu, ja to u siebie wywalilem, zaslepilem, a w miejsce podłączenia tej pompy wstawiłem zarowke 21W, zreszta pisze to gdzie na forum tutaj.
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.