Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2010, 06:13   #1
autorawi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: ZAWADZKIE , woj. opolskie
Model: MONDEO MK4 Titanium
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 56
Exclamation Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

Tak jak w temacie , po umyciu silnika myjką ciśnieniową ( 2 dni temu ) przy każdorazowym przekręceniu kluczyka ( mimo że silnik jest już suchy ) włączają się 2 wentylatory i działają cały czas do momentu wyłączenia silnika ( a powinny się włączać dopiero po uzyskaniu odpowiedniej temperatury przez silnik ). Może ktoś z Was miał już taki problem ... , jaka może być przyczyna ?

autorawi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 07:44   #2
kamil2102
ford::average
 
Avatar kamil2102
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK2 KOMBI GLX
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 59
Domyślnie Odp: Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

witam
kolego przejrzalbym intalacje dotyczaca podlaczenia wentylatora i od czujnika temperatury silnika moze cos bylo poklejone np tasma a woda zrobila swoje - zerwala tasme i moze masz jakies male zwarcie tzn podaje caly czas napiecie na wentylator badz zwarcie na czujniku temp silnika.
Przejrzyj moze poskutkuje
pozdrawiam
kamil2102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 07:49   #3
majkel1318
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Radom
Model: mondeo(balbina)
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1994
Postów: 147
Domyślnie Odp: Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

Witam, kolega ma racje trzeba sprawdzić wtyczki i izolacje, fordziki maja kiepską instalacje, bo często izolacja pęka i trzeba sprawdzać co jakiś czas ja miałem podobnie, a teraz ładna pogoda to trochę powietrza nie zaszkodzi
majkel1318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 14:44   #4
autorawi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: ZAWADZKIE , woj. opolskie
Model: MONDEO MK4 Titanium
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

Odłączyłem już chyba wszystkie "kostki" i sprawdziłem łącznie z czujnikami i dalej nic wentylatory dalej "szaleją" czyżbym musiał sprawdzać przewody milimetr po milimetrze ??
autorawi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 16:01   #5
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

..umyj jeszcze raz silnik,tylko dłużej i wyższym ciśnieniem...pozdrawiam
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 17:22   #6
majkel1318
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Radom
Model: mondeo(balbina)
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1994
Postów: 147
Domyślnie Odp: Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

spróbuj może jeszcze poklei bezpieczniki po wyciągać i tak sprawdzisz na którym bezpieczniku wentylator stanie po wyjęciu,ale moje zdanie jest takie trzeba sprawdzić czujnik temp cieczy chłodzącej bo tak się dzieje jak jest walnięty lub nie ma styczności z kostka czyli brak prądu
majkel1318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 07:51   #7
autorawi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: ZAWADZKIE , woj. opolskie
Model: MONDEO MK4 Titanium
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Wentylatory cały czas działają po myciu silnika 1.8 TD , proszę o radę ...

ok dzięki za radę jak się okazało padł wyłącznik termiczny wentylatorów , musiała woda dostać się do złącza i zrobiło zwarcie w czujniku, zauważyłem też że przy złączu brakuje metalowej spinki ( "zawleczki" ) która zabezpiecza wtyk przed ewentualnym wysunięciem z gniazda czujnika, może ktoś wie gdzie można kupić taką spinkę, pytałem w serwisie to się okazało że jest w komplecie ze złączem ( "wtykiem" ) który występuje razem z wiązką czyli parodia => żeby kupić małą spinkę w autoryzowanym serwisie Forda to trzeba od razu kupić "pół samochodu" ...
autorawi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.