Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2013, 23:47   #31
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: Przyśpieszona wymiana oleju, czy jest sens?

Cytat:
Napisał Adi_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto ma jezdzic i chodzic jak rakieta caly czas a nie po wymianie oleju po 5 tys. nagle jakies gratis power.

Jeżeli lepiej będziesz sie czuł po wymianie oleju oraz bedziesz lżejszy o 500 zł ale bedziesz spal spokojnie to jest to jedyne rozwiazanie.
Myślę, że to jednak efekt "placebo", na który drugi raz już się nie dałem skusić.
Producent zwykle dmucha na zimne i myślę, że uwzględniłby to w planie serwisowym (przecież udziela gwarancji i jeśli miałoby to przynieść negatywne skutki to działałby na swoją szkodę).
Ja w kolejnym aucie już tego nie robiłem.

Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 18:48   #32
fedyk1
ford::beginner
 
Avatar fedyk1
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przyśpieszona wymiana oleju, czy jest sens?

witam,
jeżeli to jest tylko placebo to u mnie ono bardzo dobrze działa. Mimo że jeżdżę dużo wymieniam olej co 15 tyś a nie co 20tyś. Czuję się z tym dużo lepiej i pewnie tylko za te odczucie muszę jechać częściej do serwisu. Generalnie już sobie obiecywałem że nie będę tego tak często robił ale to jest silniejsze od mnie .Pozdrawiam
fedyk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 19:16   #33
photoactions
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 164
Domyślnie Odp: Przyśpieszona wymiana oleju, czy jest sens?

co 3-5 tysięcy? No błagam. Ja leję olej castrol po 40 zł za litr. Wchodzi mi prawie 4 litry + filtr oleju i powietrza co w sumie daje około 300zł. Gdybym miał to robić takczęsto to zmieniałbym to co 2 miesiące. Litości. Zmieniam równo co 15 000 i auto nie miało ani jednej awarii. Kasę chcą zbić, bo co innego mają Ci powiedziec..?

Ostatnio edytowane przez photoactions ; 21-04-2013 o 19:18
photoactions jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 08:25   #34
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Przyśpieszona wymiana oleju, czy jest sens?

Mam 5000 km przejechane, nie wybieram się na wymianę oleju, zrobię to w okolicach 15000 km. Silnik od początku ma znakomite osiągi i nie wziął ni grama oleju....zalany fabrycznie olej jest czysty, nie widzę konieczności wymiany, tym bardziej że nie zaleca tego Ford, mój dealer akurat też był w porządku i nie marudził o przyspieszonej wymianie po dotarciu.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.