Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2017, 14:14   #1
Apl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2017
Model: Fiat Albea
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Mondeo mk4 - benzyna 2.0

Cześć,
mój stary Fiacior powoli kopyrta (koroduje przednia belka zawieszenia) i szukam czegoś konkretnego. Szukając odpowiedniego samochodu, czytając opinie napaliłem się na Mondeo mk4 (po liftingu). Szczególnie zaciekawiło mnie takie ogłoszenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co myślicie o tym egzemplarzu? Wart swojej ceny?

Od siebie mogę dodać, że auto będzie użytkowane głównie w trasie + raz w tygodniu wypad po zakupy. Diesla się boję. Mimo, że koszt paliwa na 100 km jest mniejszy, ewentualne naprawy kosztują sporo więcej.

Pozdrawiam
Apl

Apl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 14:28   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0

a to prawie jak diesel, turbina, dwumasa też jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 14:51   #3
storgi
ford::beginner
 
Avatar storgi
 
Zarejestrowany: 21-06-2016
Skąd: Zwoleń
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna+lpg
Rocznik: 2010
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0

Czesław nie pisz mu tak bo jeszcze pomyśli że w benzyniaku też tak "szybko" padają te dwumasy jak w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
storgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 15:52   #4
SzakalRbk
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Łódź/Rybnik
Model: Focus mk2/Fiesta mk6
Silnik: 2.0TDCi/1.4
Rocznik: 2x2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0

Ale czemu stwierdzasz że w dieslu pada szybciej? Czy to przypadkiem nie kwestia sposobu jazdy? Ja w klekocie mam 240 tys przebiegu, dalej ori i dalej nie słychać by coś się działo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SzakalRbk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 11:12   #5
Apl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2017
Model: Fiat Albea
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0

Cytat:
Napisał SzakalRbk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czemu stwierdzasz że w dieslu pada szybciej? Czy to przypadkiem nie kwestia sposobu jazdy?
Hmm... specjalistą nie jestem ale czy to nie wynika ze specyfiki silnika? Z tego co wyczytałem dwumasa ma ograniczyć drgania jakie przenosi silnik na skrzynię biegów przy niskich obrotach. Silniki Diesla są silnikami nisko obrotowymi i tam występowanie tych drgań jest dużo częstsze i dwumasa ma więcej pracy do wykonania. Benzyniaki natomiast pracują przy wyższych obrotach i dwumasa nie będzie miała tyle pracy więc wolniej się zużywa.
Tylko pytanie po co w takim razie dwumasa w benzynie? Aby samochód zachowywał się kulturalnie przy większym spektrum obrotów?
Apl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 15:18   #6
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0

Dwumasa tłumienie drgań na niskich obrotach to tylko jej zadanie poboczne tu chodzi o minimalizację negatywnego wpływu momentu obrotowego na resztę układu napędowego inaczej jest to tłumik drgań skrętnych taki kompensator . Obciążamy go najmocniej gwałtownie przyspieszając , zmieniając biegi , hamując silnikiem , wtedy właśnie dwumas "kompensuje - wygasza " siły skrętne pomiędzy wałem silnika a skrzynią biegów .
Od wielu lat są dwumasy w silnikach bp jest to skutek rozwoju silników bp i przyrostu mocy i momentu obrotowego . Dodatkowo zastosowanie turbo w bp znacznie podniosło moc i moment obrotowy który dodatkowo zaczyna sie już dużo wcześniej przy niskich obrotach nie wspominając o silnikach ON tam to się dzieje dopiero. W benzynce przyrost mocy i momentu obrotowego przebiega znacznie łagodniej i w większym zakresie obrotowym silnika czyli dwumas ma łatwiej i żyć może dłużej . Nie widzę sensu bania się dwumasy gdy wiemy jak mamy jeździć spokojnie może dojechać 300 -350 k. gdy poruszamy się głównie autostradami itp. Mamy z tym kłopot bo jeszcze nie stać nas wszystkich na nowe auta i skazani jesteśmy na import używek które mają już na karku 250-350 K i cofane u nas na 188 k .
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.