Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|kujawsko-pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2014, 11:24   #1
Jagusia17
 
Postów: n/a
Domyślnie Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

W Bydgoszczy gdzie mogę zrobić porządny przegląd klimatyzacji? mam z nią chyba ( z klimą) poważny problem. Jest po odgrzybianiu i wymianie filtrów a mam ciągle przykry zapach w samochodzie. Mało tego jak zostawię samochód w garażu to i w nim ten zapach wyczuwam. Czy to możliwe ,że klima tak daje czadu zapachowo ,aż na zewnątrz samochodu? I już uprzedzam pytanie to nie zapach z garażu. Jak wstawiam samochód męża to garaż nie ma zapachu. Czytałam,że to może nagrzewnica ... Co podpowiecie? Aga

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 03:02   #2
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Znalazłaś jakis dobry serwis?

Ostatnio edytowane przez rzielinski7 ; 09-06-2014 o 03:06
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 16:18   #3
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 12-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

@jagusia17
zależy co chcesz w tej klimie robić,
z tego co wiem to jeden z najlepszych gości od klimy w BDG jest na torunskiej 300,
jednak proponuje podjechac na zwirki i wigury, jest warsztat pod stacja benzynową, bardzo pożądny, tak więc pewnie zrobią ci wszystko. ja tam swoją fokę serwisuje i goście robią to pożądnie.

niestety po zrovbieniu na torunskiej, znowu miałem problemy z klimą,
ale możesz spróbować tu i tam gdzie bliżej.
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 02:41   #4
VeniVidiVici
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK4 Ghia 140KM
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Toruńska 300

Jakiś czas temu, myślę że blisko dwa lata, byłem w tym punkcie ze swoim fordem mondeo. Poza tym korzystając z okazji, hurtem uzupełniałem i odgrzybiałem tam jeszcze dwa auta w tym samym czasie.

W dwóch ostatnich przypadkach mam podejrzenie, ale podkreślam to tylko podejrzenie, klimatyzacja nie została rzetelnie uzupełniona, a co do samego odgrzybiania również mam spore wątpliwości - użyto ładnie pachnących środków, jednak po kilku dniach znów nieprzyjemny zapach wydostawał się z nawiewów.

Gorsza sytuacja miała miejsce w przypadku forda. Pojechałem z zupełnie niedziałającą klimatyzacją. Po sprawdzeniu właściciel serwisu stwierdził, że coś jest nie tak, gdyż niemożliwym jest, aby w tak "świeżym" aucie nie było zupełnie nic. Zaproponował sprawdzenie kontrastem - poprawcie mnie jeżeli się mylę i poproszono mnie o powrót za około dwa tygodnie - oczywiście dość słono zapłaciłem za tą przyjemność. Niestety podczas wyjazdu nad morze w trasie doszło do przykrego incydentu. Usłyszałem głośny huk, spod maski wydostało się sporo ciemnego dymu i ogrom smrodu. Dojechałem tak do miasta docelowego, nie wiedząc co tak naprawdę się stało. Na Helu bardzo życzliwy mechanik zajrzał pod maskę i stwierdził że wystrzelił wąż od klimatyzacji, który jego zdaniem był mało profesjonalnie majstrowany. Jego tezę potwierdził mój zaprzyjaźniony mechanik z Bydgoszczy. Ostatnim i zarazem jedynym warsztatem, który przy nim grzebał był właśnie ten na Toruńskiej 300.

W dodatku i przyjeżdżałem kolejno odbierać auta i poprosiłem o wyszczególnienie na fakturze co i ile zostało zrobione przy każdym, Pan właściciel dziwnie się speszył i wystawił mi śmieszną kartkę wypisaną odręcznie jedynie z cenami i marką pojazdu.

Jestem laikiem w kwestiach napraw samochodów, ale nie znaczy to, że pozwalam się dy_ać. Słyszałem negatywne opinie przed wizytą w tym zakładzie, ale naglił mnie czas i szczerze mówiąc nie miałem wyboru.

Jeżeli gdzieś nie wyraziłem się profesjonalnie i zrozumiale, to wielkie sorry, ale jak wspomniałem dopiero zaczynam się wdrażać i interesować takimi sprawami.

Pozdrawiam!
VeniVidiVici jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 13:59   #5
Tomaso.cb
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Polecam mały zakład Kadicar na Kossaka 1, robiłem tam klimatyzację w poprzednim aucie- Alfa 156 2.5 v6. Pan wykazał się profesjonalizmem już w momencie rozmowy telefonicznej -wszystkie obdzwonione wczesniej zakłady nie wiedziały o jakim aucie mówię, pan z Kossaka wiedział od razu. Wymieniał mi kompresor+ czyszczenie całego układu i nabijanie klimy. Potem trafiło tam jeszcze wiele Alf z bydgoskiego klubu i każdy wyjechał zadowolony.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 18:09   #6
colin1311
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Ciągnąc dalej wątek odnośnie klimy to mogę polecić siebie...[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez colin1311 ; 30-08-2015 o 22:15
colin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2015, 14:40   #7
mr.surv
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Podbijam temat.

U mnie po włączaniu klimatyzacji tylko jest tylko lekki chłodny powiew i chciałbym by ktoś sprawdził co jest nie tak ;D
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 12:06   #8
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

czyli,
podsumowując na toruńską nie warto jeździć,
panowie, ktoś inny ma sprawdzony warsztat klimy ? no ale taki co nie ździera z klienta ostatniej złotówki ?
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2016, 22:40   #9
maniek750826
ford::beginner
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: bydgoszcz
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Polecam kossaka robiłem klimę 3 miechy temu i wszystko ok ceny też uczciwe.
maniek750826 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 19:54   #10
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

co masz w klimie do zrobienia ??
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.