Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2009, 19:15   #1
mario1981
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Woda na wycieraczce :(:(

Witam
Kupilem fokusika pare dni temu byla piekna pogoda zero deszczu,pojezdzilem kilka dni wszystko bylo ok dopuki nie zepsuła sie pogoda .
Dzis rano wsiadajac do auta zauwazylem wode na wycieraczce pasazera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem i moze mi pomoc .

mario1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 20:07   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Nasze forum ma funkcję "Szukaj". Wybierz dział Focus i wpisz "podszybie" i "woda". Poczytaj sobie o problemie i sposobach jego rozwiązania.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 20:09   #3
Henio80
ford::average
 
Avatar Henio80
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: woj. Pomorskie
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Cytat:
Napisał mario1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Kupilem fokusika pare dni temu byla piekna pogoda zero deszczu,pojezdzilem kilka dni wszystko bylo ok dopuki nie zepsuła sie pogoda .
Dzis rano wsiadajac do auta zauwazylem wode na wycieraczce pasazera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem i moze mi pomoc .
Było na forum o tym ,wystarczy poszukać. Woda doztaje się przez podszybie po stronie pasażera-pod nim jest filtr kabinowy,zapewne ta osłona [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie przylega do szyby i woda przedostaje sie przez niego . Sprawdz czy filtr nie jest czasem mokry.
Henio80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 17:12   #4
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 19:39   #5
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

u mnie rynienka sprawdza się, niestety raz jak mocno padało, woda się przelała do wnętrza auta.
pozdro
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 21:56   #6
mario1981
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Znalazlem ,mam mokry filtr kabinowy duzo czytalem na ten temat jedni pisza zeby uszczelnic oslone inni ze obudowe filtra ze to jest najprawdopodobnie przyczyna.
Sprobuje pierw z obudowa moze to wystarczy.
mario1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 08:08   #7
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?
Chłopie weź Ty przestań w każdym poście związanym z woda w aucie,pisać, że masz rynienkę i woda Ci nie leci. Ciesz się i daj na mszę nawet z tego powodu.

Dla Twojej informacji większośc ma tą rynienke, a jednak woda w aucie się pojawia. Na szczęscie są sposoby, żeby sprawe skutecznie załatwić.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 12:10   #8
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?
Weź sobie stań pod górkę lekko jak będzie ulewa to zobaczysz wodęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Też myślałem, że mam rynienkę i jest gitara- tyle, że ta rynienka przy większym deszczu nie nadąża odprowadzać wody i się przelewa. Zwłaszcza jak stoisz lekko pod górkę. Jak stoję na prostym, lub z górki to mi nie przecieka, nawet przy bardzo obfitych opadach.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 12:05   #9
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

a w jakim miejscu przecieka wam woda do wnętrza???

po u mnie po plastiku(zdjecie) wątpie żeby było to podszybie ponieważ mam wymienione na nowe a woda dostaje sie do środka, klimy nie używam
filtr kabinowy suchy ,uszczelka pod filtrem kabinowym tez cała pozatym w filtrze sucho

nie mam już sił z tym walczyć
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg woda.JPG (92.1 KB, 211 wyświetleń)
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 12:53   #10
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda na wycieraczce :(:(

Tak się składa, że w sobotę wymieniałem filtr p.pyłkowy razem z uszczelnieniem podszybia.Mateusz, masz 1999 a więc pewnie podszybie bez tej słynnej rynienki, przed fl. Rynienka faktycznie odprowadza wodę, ale odprowadza ją tak, że ścieka w okolicy nadkola przedniego prawego z tyłu.Jak dostaje ci sie do wnętrza to moim zdaniem masz zapchane kanały odprowadzające wodę za to nadkole.Woda niestety poszuka innego miejsca - wg twojego zdjęcia właśnie by to się zgadzało.Może wymień podszybie na poliftowe o ile będzie pasowało i zobacz gdzie są te kanały odprowadzające, pewnie wystarczy przepchać jakimś drutem.pozdro.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.