Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2009, 22:07   #11
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Cytat:
Napisał Balik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do mojego postu teraz zmieniłem opony na zimowe i odrazu pojechałem sprawdzic zbieżność i jest dobrze a letnie opony nadaja sie do wyrzucenia nie wiem co z tym robic pytalem mechaników 2 i tez nie wiedza nigdzie nie ma luzu wszystko gra i nadal kola stoja jak nogi kaczki heh wymieniłem prawie wszystkie gumy i elementy stałowe jakie mozna kupiłem sprezyny amortyzatory teraz zmieniam łozyska chociaz jeszcze nie wyja nie wiem co dalej jeszcze z tym robic dodam ze auto jest 100% bezwypadkowe
Po wymianie sprężyn nie było żadnego efektu?!?

U mnie prawe koło jest pochylone o 0.5 stopnia w stosunku do lewego. Wszystko mieści się normie, ale zastanawiałem się czy wymiana sprężyn może coś dać jeśli pozostałe elementy zawieszenia są sprawne.

jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 22:36   #12
Balik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

no własnie nie bylo efektu nie wiem co jest niedługo zmienie łozyska tylne ale nie wiem czy bto cos da te nie maja zadnego luzu nie gwizdza dodam ze sprezyny kupilem wzmacniane dobrej firmy nie pamietam nazwy ale wiem ze sa dobre bo w serwisie mi doradzili a meczanicy nie wiedza co zrobic z tymi moimi pie...lonymi rozchodzacymi sie kolami kaza zmienic auto na z belaka ale nie wiedza jaki jest komfort jazdy na wielowachaczu
Balik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 22:39   #13
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Cytat:
Napisał Balik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no własnie nie bylo efektu nie wiem co jest niedługo zmienie łozyska tylne ale nie wiem czy bto cos da te nie maja zadnego luzu nie gwizdza dodam ze sprezyny kupilem wzmacniane dobrej firmy nie pamietam nazwy ale wiem ze sa dobre bo w serwisie mi doradzili a meczanicy nie wiedza co zrobic z tymi moimi pie...lonymi rozchodzacymi sie kolami kaza zmienic auto na z belaka ale nie wiedza jaki jest komfort jazdy na wielowachaczu
Nie bardzo widzę zależności pomiędzy łożyskami, a rozchodzącymi się kołami. Czy byłeś z tym problemem w ASO? Czy koła rozchodzą się równomiernie (/\)?
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 22:42   #14
Balik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

kola nie rozchodza sie równomiernie dodam ze luzów mie ma zbierznosc jest ok a letnie opony mi tak pozabkowalo ze nadaja sie na szrot a zrobilem na nich ok 15tys km
Balik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 22:49   #15
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Podobnie u mnie - zbieżność jest OK, ale prawe koło jest bardziej pochylone (różnica w pochyleniu widoczna, jednak w normie specyfikowanej przez Forda). Zawieszenie było sprawdzane kilkukrotnie i nie ma żadnych (widocznych) mechanicznych uszkodzeń.

Czy wahacz może być tak skrzywiony, że nie będzie tego widać? Pewnie tak, ale bez wymiany nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jak usunąć tę usterkę.

Cytat:
Napisał balik
kola nie rozchodza sie równomiernie dodam ze luzów mie ma zbierznosc jest ok a letnie opony mi tak pozabkowalo ze nadaja sie na szrot a zrobilem na nich ok 15tys km
Czy próbowałeś pytać w ASO?
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 19:21   #16
mickey1502
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Zbąszyń
Model: mk3 mondeo kombi
Silnik: 2,0 ben+gaz
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Dopiero co przeszedłem ten sam problem, tylne kola leżały mi / \ L=2,6stopnia, prawe 3stopnie, szarpaki itp nic nie wykazywały. W końcu odpuściłem, jednak jednego dnia postanowiłem sam sprawdzić o co tu może chodzić, podniosłem auto wysoko i podstawiłem kobyłki, żeby czasem nie spadło, położyłem się pod auto z łomem i znalazłem przyczynę: górny wahacz poprzeczny był wybity tzn tuleja, a jest to w sumie jedyna część odpowiedzialna za kąt pochylenia kół. wymieniłem i na geometrie jak w książce 1stopień P=L
mickey1502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 23:02   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Cytat:
Napisał mickey1502 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
położyłem się pod auto z łomem i znalazłem przyczynę: górny wahacz poprzeczny był wybity tzn tuleja
odgrzałeś trochę stary temat ale trudno. po pierwsze zanim się napisze, że koła "leżą" to trzeba najpierw sprawdzić wszystkie tuleje we wszystkich trzech wahaczach poprzecznych bo one odpowiadają zarówno za zbieżność jak i pochylenie kół z tyłu. czyli w sumie jest do sprawdzenia 6 tulejek z każdej strony. co prawda za regulację zbieżności odpowiada tylko jeden punkt mocowania z tych sześciu z każdej strony ale najpierw się wymienia tulejki a potem reguluje zbieżność. dopiero po zweryfikowaniu wszystkich tulejek należy się zastanowić czemu koła "leżą". dodam tylko, że przy złej zbieżności a dobrych wszystkich tulejkach koła nie powinny "leżeć". jeśli "leżą" pomimo dobrych tulejek to znaczy, że któryś wahacz się wygiął np. przy poślizgu i uderzeniu w krawężnik albo przy okazji wpadnięcia w dużą dziurę. niestety nie ma się do czego odnieść podczas weryfikacji wymiarów uszkodzonych wahaczy a czasem by się to przydało żeby nie szukać przyczyny pochylenia kół na "ślepo"
Cytat:
Napisał mickey1502 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
geometrie jak w książce 1stopień
w książce jest 1 st 13 minut (+/- 1 st. 15 min.) czyli zakres jest od -0 st 02 min. do 2 st. 28 min.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 21-02-2011 o 23:09
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 11:07   #18
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

kolego combi czy focus czy mondeo będzie zabkował opony kierunkowe załóż asymetryki jak duzo jezdzisz
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 12:00   #19
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Cytat:
Napisał mickey1502 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiero co przeszedłem ten sam problem, tylne kola leżały mi / \ L=2,6stopnia, prawe 3stopnie, szarpaki itp nic nie wykazywały. W końcu odpuściłem, jednak jednego dnia postanowiłem sam sprawdzić o co tu może chodzić, podniosłem auto wysoko i podstawiłem kobyłki, żeby czasem nie spadło, położyłem się pod auto z łomem i znalazłem przyczynę: górny wahacz poprzeczny był wybity tzn tuleja, a jest to w sumie jedyna część odpowiedzialna za kąt pochylenia kół. wymieniłem i na geometrie jak w książce 1stopień P=L
W styczniu wymieniłem komplet tulei tylnego zawieszenia. Geometria kół w normie, ale lewe nadal jest odrobinę bardziej pochylone względem prawego. Mechanik nie stwierdził uszkodzenia wahaczy. Nie wymieniałem sprężyn.
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 14:35   #20
mickey1502
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Zbąszyń
Model: mk3 mondeo kombi
Silnik: 2,0 ben+gaz
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: zawieszenie tylne w kombi

Proponuje sprawdzić belke usztywniającą do którego mocowane są dolne wahacze poprzeczne, może jakiś fachowiec coś tam nagrzebał, a tam idzie rzeczywiście przy odrobinie chęci i pomysłowości zmienić kąt pochylenia jak się tylko chce.
mickey1502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.