Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2012, 04:16   #1
Gori
ford::average
 
Avatar Gori
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Chojnów, Dingolfing (Niemcy)
Model: Mondeo RS mk1, Mondeo mk5
Silnik: mk1 2.0 pb, Mk5 2.0 Eb
Rocznik: 1994, 2018
Postów: 53
Domyślnie Koło zamachowe 2.0 Manual-jak założyć?

Witajcie
W swoim mondku wymieniam silnik z 1.6 na 2.0, zakupiłem drugi silnik z automata. Wykręciłem koło zamachowe z silnika z automata bo wiadomo w manualu jest inne. Po odkręceniu zauważyłem że na kole jest znak lekkie nacięcie, nie wiem teraz w którym miejscu na tym silniku ma być teraz koło z manualnej skrzyni. Ma to jakieś znaczenie?? Czy te nacięcie wskazuje Wyważenie wału Korbowego??
Pomóżcie bo nie wiem jak to teraz złożyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mondeo Mk1 2.0 RS
Mondeo MK4 2.0 16V Titanium "S"
Mondeo Mk5 2.0 EB Vignale

Ostatnio edytowane przez Gori ; 20-10-2012 o 04:18 Powód: poprawa postu
Gori jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 12:06   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Koło zamachowe 2.0 Manual-jak założyć?

Tak, właśnie to nacięcie wskazuje wyważenie wału korbowego z kołem zamachowym w fabryce. I właśnie kiedy ten komplet jest rozebrany np przy remoncie kapitalnym silnika, to aby nie założyć przypadkowo, to producent oznakował te dwie części. W twoim przypadku gdy kupiłeś silnik od automata , a koło zamachowe dajesz ze swojego starego silnika, specjalnie się tym nie przejmuj, zakładaj , napewno będziesz jeżdził .Ważne aby przykręcić na wszystkie śruby.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 20:54   #3
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Koło zamachowe 2.0 Manual-jak założyć?

Gori - mordeczko, teraz będzie maszyna fruuuwać.
Z kołem jak kolega powiedział - składaj i dobrze skręć. Będzie działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 22:12   #4
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Koło zamachowe 2.0 Manual-jak założyć?

Jak odkręcałem swoje koło zamachowe, to przy zakładaniu okazało się, że pasuje tylko w jednej pozycji. Otwory są asymetryczne, czego na oko nie było widać. Tylko w jednej pozycji dało wkręcić się wszystkie śruby. Sprawdź czy tak nie jest, będziesz miał problem z głowy.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 06:08   #5
Gori
ford::average
 
Avatar Gori
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Chojnów, Dingolfing (Niemcy)
Model: Mondeo RS mk1, Mondeo mk5
Silnik: mk1 2.0 pb, Mk5 2.0 Eb
Rocznik: 1994, 2018
Postów: 53
Domyślnie Odp: Koło zamachowe 2.0 Manual-jak założyć?

Cytat:
Napisał jakubbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gori - mordeczko, teraz będzie maszyna fruuuwać.
Mam nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak odkręcałem swoje koło zamachowe, to przy zakładaniu okazało się, że pasuje tylko w jednej pozycji. Otwory są asymetryczne, czego na oko nie było widać. Tylko w jednej pozycji dało wkręcić się wszystkie śruby. Sprawdź czy tak nie jest, będziesz miał problem z głowy.
Dzisiaj po południu sprawdzę czy aby na pewno tak jest.
__________________
Mondeo Mk1 2.0 RS
Mondeo MK4 2.0 16V Titanium "S"
Mondeo Mk5 2.0 EB Vignale
Gori jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 18:44   #6
Gori
ford::average
 
Avatar Gori
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Chojnów, Dingolfing (Niemcy)
Model: Mondeo RS mk1, Mondeo mk5
Silnik: mk1 2.0 pb, Mk5 2.0 Eb
Rocznik: 1994, 2018
Postów: 53
Domyślnie Odp: Koło zamachowe 2.0 Manual-jak założyć?

Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak odkręcałem swoje koło zamachowe, to przy zakładaniu okazało się, że pasuje tylko w jednej pozycji. Otwory są asymetryczne, czego na oko nie było widać. Tylko w jednej pozycji dało wkręcić się wszystkie śruby. Sprawdź czy tak nie jest, będziesz miał problem z głowy.
faktycznie, potwierdzam tylko w jednej pozycji przypasowało owe koło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo Mk1 2.0 RS
Mondeo MK4 2.0 16V Titanium "S"
Mondeo Mk5 2.0 EB Vignale
Gori jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.