Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2008, 10:34   #1
Chodor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Postów: 5
Domyślnie [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo ST 220, 2003 rok. Autko jest naprawdę fajne i nie zawiodłem się kupując Forda pomimo, że znajomi odradzali.
Jednak po jakimś czasie nastąpił problem, po przekręceniu kluczyka i włączeniu zapłonu zegary czasami szaleją. Nie działa obrotomierz oraz prędkościomierz, zamiasta cyferek na wyświetlaczach pokazują się tylko kreseczki, oraz palą się kontrolki od ABS, ESP, ładowania akumulatora, oraz te fajne śnieżynki od temperatury. Na początku wystarczyło ponownie przekręcić kluczyk ale ostatnio trzeba troche pokombinować żeby wszystko zaczęło działać. Byłem u znajomego elektromechanika, który podłączył komputer i wykrył pare błędów. Nie był jednak w stanie dostać się do wszystkich tych danych (nie wiem jak to nazwać nie znam się jeszcze na tym), ponieważ wystąpił błąd na szynie CAN. Powiedział mi, żeby to zrobić to najprędzej serwis albo coś naprawde specjalistycznego, bo zwykłym komputerkiem tego się nie naprawi.
Dlatego pytam Was co mi poradzicie? Jestem gotów podjechać nawet do serwisu Forda w Warszawie, ale nie wiem, który będzie najlepszy. Chyba że znacie jakiegoś dobrego fachowca godnego polecenia.

Pozdrawiam

Chodor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 10:45   #2
Chodor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Skoro nikt nie może mi pomóc z tym problemem to powiedzcie chociaż, który serwis w Warszawie polecacie??

Pozdrawiam
Chodor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 12:49   #3
STraits
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

sprawdz bezpieczniki pod deska.
STraits jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 13:31   #4
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Tylko ASO Lipski
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 23:25   #5
Chodor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Jestesm juz po wizycie w ASO Lipski. Dowiedziałem się, że do modulatora ABS/ESP dostaje się wilgoć co powoduje zwarcie i przez to cała deska mi pada i nie działa obrotomierz i prędkościomierz. Nie chodzi tutaj o muduł abs z pompą ale o jakieś pudełko, które niby znajduje się obok niego. Można podobno dojść po kabelkach bo jeden odzchodzi z pompy abs. Nie wiem jutro będe zmuszonu tego poszukać. Dowiedziałem się również, że tak część będzie mnie kosztować 4200 PLN brutto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego prosze jeśli ktoś wie dokładnie o jaką to puszeczke o wymiarach zbliżonych do 15x15 cm chodzi, gdzie moge znaleźć jakąś używke bo nie uśmiecha mi sie kupować nowej.
Pozdrawiam
Chodor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2008, 10:40   #6
STraits
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Zapewne chodzi o moduł GEM. Wyjmij schowek pasażera i go zobaczysz. Wchodzi tam 5 kostek z dużą ilością przewodów.
STraits jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2008, 22:41   #7
Chodor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

To raczej nie to. Dowiedziałem się, że ten moduł znajuduje sie niedaleko pompy abs. Podobno można dojść do niego po kabelku bo właśnie z pompy abs jeden kabel hydrauliczny czy coś takiego dochodzi do tej puszeczki. Zastanawiam się czy będą tam tylko ścieżki do przelutowania w związku z tym, że dostała się tam wilgoć czy może będe potrzebował nowej części.
Chodor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2009, 16:45   #8
Chodor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Troche zwlekałem z odpowiedzią, ale problem już został rozwiązany. Po kolejnej wizycie w ASO Lipski, okazało się, że zestaw liczników był do wymiany. Tak też zrobiłem i teraz ciesze się samochodem na dotarciu (liczniki oczywiscie wyzerowane, ASO nie posiada praw do przestwienia ich), gdyż na zegarach mam teraz lekko ponad 1000km. :fcp1
Chodor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2009, 19:03   #9
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Jesli mozna wiedziec ile kosztowala operacja, bo u mnie na liczniku powolutku podchodzi 400tys.km :fcp18

Zartuje ....
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 01:07   #10
piotrST220
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: strzelce opolskie
Model: mondeo ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] Ford Mondeo ST220 Problem z komputerem

Cytat:
Napisał Chodor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo ST 220, 2003 rok. Autko jest naprawdę fajne i nie zawiodłem się kupując Forda pomimo, że znajomi odradzali.
Jednak po jakimś czasie nastąpił problem, po przekręceniu kluczyka i włączeniu zapłonu zegary czasami szaleją. Nie działa obrotomierz oraz prędkościomierz, zamiasta cyferek na wyświetlaczach pokazują się tylko kreseczki, oraz palą się kontrolki od ABS, ESP, ładowania akumulatora, oraz te fajne śnieżynki od temperatury. Na początku wystarczyło ponownie przekręcić kluczyk ale ostatnio trzeba troche pokombinować żeby wszystko zaczęło działać. Byłem u znajomego elektromechanika, który podłączył komputer i wykrył pare błędów. Nie był jednak w stanie dostać się do wszystkich tych danych (nie wiem jak to nazwać nie znam się jeszcze na tym), ponieważ wystąpił błąd na szynie CAN. Powiedział mi, żeby to zrobić to najprędzej serwis albo coś naprawde specjalistycznego, bo zwykłym komputerkiem tego się nie naprawi.
Dlatego pytam Was co mi poradzicie? Jestem gotów podjechać nawet do serwisu Forda w Warszawie, ale nie wiem, który będzie najlepszy. Chyba że znacie jakiegoś dobrego fachowca godnego polecenia.

Pozdrawiam
Witam!
Mam ten sam problem o którym pisałes.
Jaki był koszt wymiany zegarów??
Pozdrawiam!
piotrST220 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.