Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2010, 07:39   #1
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Talking Złote myśli mechaników

Witam
Chcę podjąc próbuję likwidacji luzów zaworowych i to co słyszę od mechaników przyprawia mnie o zawórt głowy, dlatego postanowiłem założyć posta o ZŁOTYCH MYSLACH MECHANIKÓW.

Na pewno nie raz Wam się zdazyło że powiedzieli coś co skomentowaliście jedynie małym usmieszkiem albo wybuchem gniewu.

Piszcie proszę!!!

Na poczatek:

1)"Wg zaleceń technicznych pewne elementy wymienia się kompletami bo skoro zepsuły sie np 2 popychacze z 16 to prosze mi wierzyć za chwilę pójda kolejne 2 i znowu zapłąci Pan 400 zł za usługę- dlatego wymieniam od razu 16"

2)"Nie pogonie Pana, ale skoro twierdze że trzeba wymienić wszystkie 16 to wiem co mówię a Pan powinien zdawać sobie sprawę że wszystkie szklanki pracowały razemi są zużyte w tym samym stopniu, z tym że odezwały się na razie tylko 2-4, więc za chwilę odezwą się kolejne."

Mój faworyt-dotyczy służbowej Pandy zasilanej LPG (rozmawia ze mną przez telefon)

"Panie tam z tym gazem to masakra jest, tam chyba nikt od nowości nie zaglądał, prawie wszystko do wymiany -nawet świece ktoś skracał choć nie wiem po co"

I jeszcze jedno podsłyszana rozmowa mechanika z klientem
"Tam rozrząd miał Pan przestawiony tak że tłoki waliły po główkach świec- na szczęście nic się nie stało ale ile roboty. Sam Pan rozumie naprawa nie była tania"

__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO

Ostatnio edytowane przez Szym0n ; 20-08-2010 o 11:39
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 09:07   #2
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

Mogę dodać też jeden kwiatuszek...

Przy pytaniu o sprawdzenie luzu zaworów w Foce:
- a po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przecież tam jest regulacja hydrauliczna, czyli jak są luzy to wyrównuje je ciśnienie oleju...
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 13:03   #3
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

ja mam jeszcze jeden. W galaxy ojca przekrecila sie panewka na wale i mechanik ktory to robil powiedzial przy odbieraniu auta po remoncie:
"nie wiem ile to pojezdzi bo nie wiem co sie dzialo z tym silnikiem wczesniej..."
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 13:14   #4
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

Aso Wrocław---mruga kontrolka poduchy 4-razy.Pan elektryk z Aso-----gdzieś jest uszkodzona instalacja poduszek.Około 5 godzin szukania=500zł za usunięcie usterki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szukajka i pięć minut roboty i nie mruga.nie wiem co on chciał przez 5 godzin robićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 22-08-2010 o 14:06
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 13:21   #5
Emis
ford::average
 
Avatar Emis
 
Imię: Emila
Zarejestrowany: 24-02-2010
Skąd: Lubin
Model: Stilo , Citroen C5 2,0
Silnik: 1,6 16v ,,,2.0 16 v
Rocznik: 2004,2003
Postów: 155
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

60 min-odpalenie kompa
kolejne 60-znalezienie "szukajki" na forum
2 godz,szukania,
pól godziny przetworzenia tego co przeczytał
pól godziny rzeczywistej pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


i zdziwienie że serwis tyle kosztujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego
elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy
boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy.
Emis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 14:13   #6
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

Bmw e30-wymiana tylnich tulei w belce.mechanik po rozkręceniu wszystkiego by wymienić tuleje stwierdza:,,sorry ale ja Ci tego nie zrobię,za dwie godziny wyjeżdżam"

poskręcał co odkręcił i od tamtej pory się nie widzieliśmyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 09:49   #7
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

W zime zamarzł mi klekocik. Po nieudanej próbie rozruchu , znajomy " pseudo mechanik " stwierdził że to katalizator , może ironicznie bym się nie zaśmiał , gdyby ten somochód faktycznie go posiadał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po nocy w cieplutkim garażu odpalił od kopa.
Po małej kompromitacji , powiedział że zna się na cyt." Komputerach " a nie starych g...ach.

Kiedy indziej twierdził że po pomalowaniu felg pędzlem , nie da się ich wyważyć.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA

Ostatnio edytowane przez PaBlLoO90 ; 26-08-2010 o 09:56
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 10:26   #8
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

Cytat:
Napisał pablloo90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kiedy indziej twierdził że po pomalowaniu felg pędzlem , nie da się ich wyważyć.

dobre !!
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 21:03   #9
Maverick375
ford::beginner
 
Avatar Maverick375
 
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: Goleniów
Model: Scorpio Kombi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 12
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

Pozdrowienia dla wszystkich takich mechaników. Świadomość tego że są tacy przeraża bo nigdy nie wiadomo czy nie dotknie się naszego auta, nawet przypadkiem. Cytowane złote myśli są śmieszne i przerażające....
Maverick375 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 22:28   #10
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Złote myśli mechaników

Cytat:
Napisał Maverick375 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowienia dla wszystkich takich mechaników. Świadomość tego że są tacy przeraża bo nigdy nie wiadomo czy nie dotknie się naszego auta, nawet przypadkiem. Cytowane złote myśli są śmieszne i przerażające....
Dokładnie , kiedy słyszymy o różnych sytuacjach które dotykają kolegów lub rodzine , to pękamy ze śmiechu. W momęcie gdy dotyczy to nas samych , wówczas często żarty się kończą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.