Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2012, 14:02   #1
Szefuncio
ford::beginner
 
Avatar Szefuncio
 
Zarejestrowany: 18-09-2010
Skąd: Warmia i Mazury
Model: Mondeo MK II
Silnik: 1.8 + Lpg
Rocznik: 1997
Postów: 44
Domyślnie podłączenie przewodów zapłonowych

witam

mam pytanie odnośnie podłączenia przewodów zapłonowych do cewki w mondeo... otóż kupiłem zamiennik cewkę zainstalowałem ale mam pewien kłopot (dodam że silnik chodzi ok nie zauważyłem jakiś dziwnych objawów na gazie i paliwie, również podczas rozruchu auta).
Schemat załączam dla lepszej orientacji... i tu jest coś nie tak bo zamiennik ma zamienione oznaczenie podłączenia 4-1, na oryginale jest 1-4. Problem polega na tym że podłączając wg schematu oznaczeń zamiennika - przewód nr 4 (ostatni cylinder licząc od strony paska rozrządu) jest mocno naprężony bo jest najkrótszy. Ja podłączyłem to wg starego schematu z oryginalnej cewki czyli przewody 1 i 4 nie zgadzają się z schematem z nowej cewki, pozostałe oznaczenia 3-2 się zgadzają. Czy to nie przeszkadza w eksploatacji auta? Czy jest to błąd producenta czy mam podłączyć to tak jak pokazuje cewka i kabel nr 4 ma być naciągnięty na maxa i tak to zostawić?
Dzięki za rady i spostrzeżenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat.JPG (21.2 KB, 42 wyświetleń)

Szefuncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 14:13   #2
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: podłączenie przewodów zapłonowych

Kolego po pierwsze jakiej marki jest zamiennik? Ja też mam zamiennik Visteona ale oznaczenie było takie samo jak na oryginale. Po drugie nie rozumiem trochę dlaczego Ci nie starcza przewód? Według tych dwóch schematów różnica w długości jest żadna. No chyba że te dwa centymetry wyżej-niżej robią taką różnicę. Coś mi się wydaje że spartolili oznaczenie na cewce. Tak czy inaczej różnicy nie zauważysz.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"

Ostatnio edytowane przez Maddragon ; 13-09-2012 o 08:05
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 14:17   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: podłączenie przewodów zapłonowych

Może być tak, jak podłączyłeś. Zamiana miejscami przewodów 1 z 4, oraz 2 z 3 nic nie zmienia.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 14:21   #4
Szefuncio
ford::beginner
 
Avatar Szefuncio
 
Zarejestrowany: 18-09-2010
Skąd: Warmia i Mazury
Model: Mondeo MK II
Silnik: 1.8 + Lpg
Rocznik: 1997
Postów: 44
Domyślnie Odp: podłączenie przewodów zapłonowych

schemat jest podglądowy i niestety właśnie różnica 2-3 cm powoduje że przewód nr 4 jest mocno naprężony, sprawdzałem wg oryginalnego schematu i wg zamiennika nie widać żadnej różnicy pracy w silniku (dobrze się kręci, pali bez problemu czy na gazie czy paliwie, żadnego szarpania). Zamiennik to polskiej produkcji ale nazwa uleciała mi z głowy! I dlatego pytam czy to winna oznaczenia producenta i czy podłączenie wg starego schematu nie zaszkodzi w jakiś sposób silnikowi. Wyczytałem że w mondziu jest "dublowanie" podawania iskry, więc różnicy nie powinno być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam że oznaczenie numeracji podłączenia 3-2 na zamienniku zgadza się z oryginałem, więc taka wpadka u producenta by zaistniała?

Bump: ok dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Szefuncio ; 12-09-2012 o 14:23
Szefuncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 16:48   #5
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: podłączenie przewodów zapłonowych

Cewka w mondku jest dwuobwodowa. Cylinder 1 i 4 dostają iskrę w tym samym czasie, tak samo cylinder 2 i 3. Tzn. Jeśli na 1 cylindrze masz sprężanie, to na 4 masz wydech. Analogiczne 2-3. Jedna iskra spowoduje zapłon mieszanki, a druga nic nie spowoduje, idzie w straty. Nie ma znaczenia dla silnika czy będzie to 1-4 czy 4-1. Podłącz tak jak było na starej cewce i też będzie chodzić dobrze. Możesz zrobić konfigurację 1-4-3-2, 4-1-3-2, 1-4-2-3, 4-1-2-3. Dla poprawnej pracy silnika jest to wszystko jedno.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.