Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2010, 18:25   #11
kamilwolski
ford::average
 
Avatar kamilwolski
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1992
Postów: 58
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak jak pisze ustawiłem ssanie na minimalnie otwarte.
A moja śniadaniowa bułka była bułczana w stu procentach. Nie wymyślaj nowych zwrotów.

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniły się obroty i dźwięk silnika.
Zmieniły się obroty (pewnie zmniejszyły) a co w związku z tym, dźwięk silnika.

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalał tak jak odpala
Bo jest ciepło. Przy -15 może być gorzej.

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma problemów z przyspieszeniem
Obroty jałowe, czyli te które trzyma silnik na biegu jałowym, nie mają nic do przyśpieszenia.

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A woskowiaj nie ma nic do tego bo on powinien naciagać linkę ale jest zepsuty więc pozostaje kwestia linki do kabiny poprowadzenia
Nie ma, ale ma? Woskowiec jest po to by był i podciągał linkę. Ciągnięcie jej do kabiny nic Ci nie da, bo przez 10min musiałbyś ją trzymać cały czas napiętą, czyli ciągnąć. Jest to niewykonalne. W Lucasie woskowiec podciągając linkę ciągnie dźwigienkę która podciąga obroty jałowe szybkie (na zimnym silniku) i przyśpiesza kąt wtrysku paliwa.

Dobra rada od kolegi z forum: nie rób druciarstwa i zaoszczędź kilka złotych, kup woskowiec, zamontuj, daj mechanikowi ustawić książkowe obroty jałowe i obroty jałowe szybkie i tyle. Druciarstwo się bardzo szybko mści.

__________________
Magiczna bariera 1.5bar przekroczona!
http://img46.imageshack.us/img46/8710/boost.jpg
Zapraszam do odwiedzin mojego portfolio!
kamilwolski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:15   #12
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

skola nie patrz na to ze masz farbę na śrubach bo to ****o warte jest gdzie woskowy nie działa.. ustaw tak żeby na ciepłym było 840-890obr/min najlepiej kolo 900 jak zimno jest..


a razem ze spadaniem obrotów zmienia się dźwięk silnika.. przecież to normalne... mam nadzieję że choć trochę masz pojecie o silnikach diesla..


a co do kąta wtrysku nie masz możliwości go zmienić ręcznie (chodzi o korektor kąta wtrysku) wiec nie pisz ze zwiększa to kąt wtrysku, bo jest za to odpowiedzialny tzw "korektor" gdzie którym nie masz pojęcia sterować, bo steruje nim "sterownik" lub "komputer" jak kto woli.


możesz jedynie na pompie wyprzedzić zapłon lub go opóźnić

Ostatnio edytowane przez glazik5 ; 02-03-2010 o 21:21
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 22:38   #13
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał glazik5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do kąta wtrysku nie masz możliwości go zmienić ręcznie (chodzi o korektor kąta wtrysku) wiec nie pisz ze zwiększa to kąt wtrysku, bo jest za to odpowiedzialny tzw "korektor" gdzie którym nie masz pojęcia sterować, bo steruje nim "sterownik" lub "komputer" jak kto woli.
połamie mnie o czym ty piszesz ??

ludzie pytanie czy to nie jest oczywiste ?? widać ze ktoś majstrował przy tej śrubie. Tak jak jeden z kolegów zauważył pewnie dlatego ze wiedział że woskowy nie działał i chciał poprawić odpalanie. Ale faktycznie robi sie ciepło i można to zmienić. Ciągnięcie linki do kabiny ma sens ze względu na to że potrzebuje większej mieszanki paliwa która pomoże w odpaleniu jedynie to jest potrzebne a po co trzymać to 10 min ??
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 22:43   #14
kamilwolski
ford::average
 
Avatar kamilwolski
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1992
Postów: 58
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał glazik5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do kąta wtrysku nie masz możliwości go zmienić ręcznie (chodzi o korektor kąta wtrysku) wiec nie pisz ze zwiększa to kąt wtrysku, bo jest za to odpowiedzialny tzw "korektor" gdzie którym nie masz pojęcia sterować, bo steruje nim "sterownik" lub "komputer" jak kto woli.
Zrób sobie prosty test. Rozgrzej auto. Sprawdź jakie są obroty na obrotomierzu gdy ręką pociągniesz tą dźwigienkę podciąganą przez woskowiec. Wsłuchaj się w obroty. Puść to i pociągnij za linkę gazu ustawiając te same obroty. Dźwięk jest inny. Czemu? Kąt wtrysku się zmienił. A to że na pompie jest jeszcze korektor kąta wtrysku sterowany z komputera a raczej czujnika temp. przez komputer, to już inna sprawa.

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ludzie pytanie czy to nie jest oczywiste ?? widać ze ktoś majstrował przy tej śrubie. Tak jak jeden z kolegów zauważył pewnie dlatego ze wiedział że woskowy nie działał i chciał poprawić odpalanie. Ale faktycznie robi sie ciepło i można to zmienić.
Widać nie przetłumaczymy Ci, że jeśli coś jest w aucie, to fajnie by było to sprawne. Jeśli uważasz jednak, że jest to Ci nie potrzebne, rób po swojemu.

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągnięcie linki do kabiny ma sens ze względu na to że potrzebuje większej mieszanki paliwa która pomoże w odpaleniu jedynie to jest potrzebne a po co trzymać to 10 min ??
Czyli inżynierowie z Forda byli głupcami umieszczając pod maską termostat woskowy który to trzyma napiętą linkę dłużej niż samo odpalenie tak? Cóż...
__________________
Magiczna bariera 1.5bar przekroczona!
http://img46.imageshack.us/img46/8710/boost.jpg
Zapraszam do odwiedzin mojego portfolio!
kamilwolski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 23:23   #15
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

Co do woskowego to faktycznie jasne że chciałbym go wymienić kupić oryginał i aby działał . Tylko do pompy lucas cena 320 zł do mojej Boscha gosciu mi powiedział 580 na zamówienie chwilowo mam na głowie opony na wymianie więc zamiennikiem była by linka do czasu aż nie uzbieram pieniędzy na woskowego.
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 11:29   #16
kamilwolski
ford::average
 
Avatar kamilwolski
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1992
Postów: 58
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

To w takim razie odpowiedz mi na jedno pytanie, bo mam wrażenie jakbym stawał się coraz bardziej głupi czytając ten temat...

Skoro nie było termostatu woskowego sprawnego w aucie a auto mimo to opalało, chodziło, jeździło dobrze, skoro nie zamierzasz montować termostatu woskowego, po co więc zacząłeś w ogóle grzebać przy pompie?
__________________
Magiczna bariera 1.5bar przekroczona!
http://img46.imageshack.us/img46/8710/boost.jpg
Zapraszam do odwiedzin mojego portfolio!
kamilwolski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 12:54   #17
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

Też powoli skłaniam się ku wnioskowi że jeden i drugi ma rację i każdy stara sie ja udowodnic na swój sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Akcja jest taka śruba była praktycznie cała wkręcona co miało pewnie na celu imitować działający woskowiak. Ale jeździć non stop na ssaniu nie jest dobrze i to max otwartym. Zainteresowałem się tym wykluczając kolejną część wpływającą na odpalanie samochodu. Inne obroty plus pewnie większe spalanie skłoniło mnie do zrobienia testów. Jak wiadomo ingerencja w ssanie nie jest wielką regulacją pompy tam nic się nie ustawia jedynie otwarte i zamknięte. Postanowiłem zrobić test jak zmniejszą się obroty i jak wpłynie na odpalanie i dynamikę. Odpalanie pozostało bez zmian obroty mniejsze. W sumie w tym temacie chciałem się mniej więcej dowiedzieć jak użytkownicy mają ustawione ssanie zanim zaciagnie je woskowiak
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 14:16   #18
kamilwolski
ford::average
 
Avatar kamilwolski
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1992
Postów: 58
Domyślnie Odp: ustawienie pompy wtryskowej

Tak jak w książce serwisowej. Dynamika ci się nie zmieni, spalanie również wątpie by odczuwalnie się zmieniło, chyba że codziennie do pracy jedziesz godzinę w jedną stronę z czego 40min stoisz na luzie, to owszem. W czasie jazdy masz i tak wyższe obroty niż jałowe. Dlatego uważam, że to praca dla pracy. Ja mam sprawny woskowiec a jałowe mam na 1300 a jałowe szybkie 1500 i żyję (spalanie 5-8l zależy czy zima i krótkie odcinki czy lato, wszystko w mieście). Zakładam że w ogóle poczytałeś o regulacji obrotów jałowych i masz obrotomierz skoro zacząłeś grzebać tam?
__________________
Magiczna bariera 1.5bar przekroczona!
http://img46.imageshack.us/img46/8710/boost.jpg
Zapraszam do odwiedzin mojego portfolio!
kamilwolski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.