Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2010, 17:42   #1
strongpiotr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Wlałem za dużo oleju do silnika.

Witam. Posiadam mk3 1.8 benzyna 2005 i w instrukcji wyczytałem że silnik mieści 4,3 l oleju a mi się wlało 4,5 l. Czy w związku z tym może coś się stać?

strongpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 18:03   #2
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Raczej nie. Najlepiej na zimnym silniku sprawdzić poziom oleju. Jeśli na bagnecie nie wykaże grubo ponad górną max granicę (powiedzmy nie więcej niż 4-5 mm ponad kreskę max) to będzie OK i nic złego się nie stanie.

Jeśli jednak wskaże więcej to należy kupic strzykawkę (jak największą - koszt około 50gr) rurkę plastikową o średnicy zewnętrznej nie większej niż średnica wlotu bagnetu (0,5 m wystarczy - koszt jakieś 2zł), połączyć strzykawkę z rurką i odessać olej.... i presto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)


Nie ma się co babrać z spuszczaniem oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 18:05   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Może kolega ma daleko do punktu z strzykawkami wtedy może sobie odkręcić śrubkę(poluzować) i spuścić ile trzebaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 18:51   #4
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może kolega ma daleko do punktu z strzykawkami wtedy może sobie odkręcić śrubkę(poluzować) i spuścić ile trzebaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasne że może. Tylko jak spuści za dużo to będzie musiał dolać a wtedy jak doleje za dużo......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Strzykawką po prostu czyściej i nie trzeba się czołgac pod wozem.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 22:27   #5
MichhalMCH
ford::average
 
Avatar MichhalMCH
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Ballymena UK (Northern Ireland)
Model: Mondeo ZETEC
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 161
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Ja osobiście olej spuścił bym w tradycyjny sposób czyli odkręcił bym śrubę w misce olejowej. Olej zawsze można spuścić do czystego i suchego pojemnika tak aby w przypadku gdy spuści się go za dużo można by było wlać go ponownie uzupełniając poziom oleju tak aby na miarce pokazywało 0.75 pomiędzy minimum, a maximum.
Z tego co słyszałem nadmiar oleju nie jest dobry dla silnika. Olej w takich przypadkach lubi wyciekać przez uszczelniacze, a po drugie konstruktorzy musieli mieć jakiś powód umieszczając na bagnecie "max" w tym miejscu w którym się znajduje, a nie w innym.
MichhalMCH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 22:28   #6
krzysiekj1990
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Iława
Model: Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 411
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Jak bd mial za duzo to bd mial za duzo cisnienie i olej jakas uszczeleczka wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysiekj1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 01:40   #7
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Cytat:
Napisał krzysiekj1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak bd mial za duzo to bd mial za duzo cisnienie i olej jakas uszczeleczka wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmm, proszę wytłumacz mi jaki związek ma podniesiony poziom oleju na zwiększenie ciśnienia w układzie olejowym?
nadmiar oleju nie jest korzystny bo jak to w układzie naczyń połączonych, zamiast poniżej ruchomych elementów w misce może być powyżej, to raz, niektóre uszczelki zamiast w powietrzu będą zanurzone, to dwa... generalnie nie jest to dobre, choć "krzywdy" nie powinno zrobić.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 11:29   #8
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Nie wiem jaki to ma związek ale w książce od mk1,mk2 doczytałem się że nadmiar oleju może doprowadzić do zniszczenia kata.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 12:32   #9
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jaki to ma związek ale w książce od mk1,mk2 doczytałem się że nadmiar oleju może doprowadzić do zniszczenia kata.
Przy zbyt wysokim poziomie oleju w misce olejowej wał korbowy może uderzając o powierzchnię oleju powodować powstanie zbyt dużej ilości mgły olejowej, która przez odmę może dostawać się do cylindrów i jeżeli nie zostanie spalona, to do katalizatora.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 07:53   #10
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.

Witam, odgrzewam temat bo zrobiłem dokładnie to samo co autor wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (stąd takie wykopaliska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
wlałem 4.5L, na bagnecie było może z 5mm ponad max ... przejechałem ok 2kkm i ... cieknie olej
co będzie dalej, zobaczymy, cieknie dość mocno, bo aż tył auta jest schlapany
więc teoria "nic się nie stanie" nie jest prawdziwa w tym wypadku ... też tak myślałem, bo w poprzednim aucie zdarzyło się przekroczyć max i faktycznie nic się nie stało

dodam że kolega w innym aucie miał to samo, tzn wlane za dużo oleju o ok 0,5L
na szczęście wywaliło tylko uszczelkę gdzieś przy kanale odprowadzającym olej do miski ...
bo silnik to japońska V6 ... więc było by zabawy

pewnie czeka mnie wizyta u mechaniora, zobaczymy czy to uszczelniacz na wale, czy coś mniejszego ... oby
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.