Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2014, 19:11   #21
marcinc954
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-09-2014
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zegarów.

Nie wiem czy już o tym pisałem ale po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy, potem sprawdzałem resztę bezpiecznikow i tak się stało że ta kontrolka na pół sekundy się zapala. Odlaczenie akumulatora coś pomoże?

marcinc954 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 19:29   #22
siverth
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Model: Ford Focs C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem z zegarami.

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, dotarłeś do zaawansowanej edycji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. IMMO-immobilizer, zaszyty w zegarach, może stracic połączenie z kluczykiem. Z kostką to raczej przypadek.
Witam,

Chciałem nieco odświeżyć temat. Mam dokładnie ten sam problem. Po przekręceniu kluczyka zapłonu zapalają się kontrolki: czerwona strzałaka przekroczenia obrotów silnika, świece i kontrolka silnika (dwie ostatnie na żółto). Silnik odpala normalnie, ale po zapaleniu, ciemne zegary, brak klimatronika itp. Po 15 sekundach wszystko się zapala i wraca do normy.

Problem pojawił się również po próbie wymiany radia. Miałem przejściówkę z kostki ISO uniwersalną (przewody do pinów w adapterze sam musiałem ułożyć we właściwej kolejności - mogłem coś pomylić). Po podpięciu radio się nie włączyło. Zrezygnowany zawiozłem do "Norauto" na umówiony montaż radia. Niestety nie dali rady po podobno nie ma stałego + na kostce iso.

W domu mierzę multimetrem i pomiędzy masą na antenie a jednym z pinów (który powinien być właśnie +) mam napięcie (dziwne bo 11,3 V, a na akumulatorze normalnie 12.3). Spróbuję jeszcze szeregowo ten Pin sprawdzić czy jakiś prąd płynie, ale po prostu zgłupiałem. Czy ktoś ma może jakieś pomysły? Ręce mi normalnie opadają.
siverth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 20:01   #23
ŚwiątuŚ
ford::beginner
 
Avatar ŚwiątuŚ
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zegarów.

Witam. Chciałbym aby ktoś pomógł mi z moim problemem. A mianowicie chodzi o licznik. Po otworzeniu auta licznik jest ciemny, nie podświetla się stan km i nie mruga dioda immo. Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki i na chwilę drżą wskazówki. Auto odpala normalnie. Po chwili wszystko jest ok ale, gdy zgaszę auto wskazówki zostają w miejscu (nie opadają, pokazują tak jakby auto chodziło). Od razu po przekręceniu kluczyka na 0 licznik robi się ciemny, nawet nie mruga immo. Co to może być?
ŚwiątuŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 21:51   #24
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zegarów.

zegary bez komputera pokładowego?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 10:42   #25
ŚwiątuŚ
ford::beginner
 
Avatar ŚwiątuŚ
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zegarów.

Z komputerem, podświetlony na zielono. Czy może to być wina bezpiecznika? Bo po stacyjce działa normalnie.
ŚwiątuŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2015, 18:47   #26
ŚwiątuŚ
ford::beginner
 
Avatar ŚwiątuŚ
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zegarów.

Witam. Temat z niedziałającym licznikiem rozwiązany. Winny był bezpiecznik F46 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy mierzył ktoś jaki ma pobór prądu przez licznik? Przy okazji zmierzyłem sobie i wyszło mi że, gdy jest podświetlony stan km pobiera ok 0.17A a gdy zgaśnie prąd skacze 0,003-0,013A. Czy to normalne? Bo wydaje mi się to dziwne.
ŚwiątuŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 18:39   #27
Pabgta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2012
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zegarów.

Witam. Moje zegary zostały odłączone w celu sprawdzenia zimnych lutów. Wcześniej działały bez zarzutu. Po ponownym podpięciu, wskazówki obrotomierza i prędkościomierza ustawiają sie na innych pozycjach. Obroty ok. 8000, prędkość gdzieś poza skalą. Po podpięciu bez obudowy próbowałem ustawić wskazówki ręcznie, ale po kilku przejażdżkach obrotomierz po wyłączeniu samochodu zatrzymuje się na ok. 1000, a prędkościomierz też ma jakieś dziwne wskazania np. przyspieszam wskazówka się podnosi a później wskazuje cały czas 20. Jakiś pomysł co może być przyczyną?
Pabgta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.