Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2014, 18:38   #21
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję

Cytat:
Napisał 2marekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie największa rdza po tej zimie wyszła na przednich błotnikach i w okolicy progów przylegających do błotników /nie miałem przednich chlapaczy/, a także między nadkolem i tylnym zderzakiem. Oddałem do lakiernika i kupiłem przednie oryginalne chlapacze. Zrobione dobrze, ale kto to wie ile wytrzymają te miejsca ?
Pierwsza "jedynka" rdzewiała już po 3 latach, a tu okazało się, ze "dwójka" także, może tylko później. Po raz trzeci nie dam już szansy Fordowi, przejdę do innej firmy.

polecam adudi a2 na przyszłość tu już rdzy nie miałbyś prawa mieć choćbyś bardzo chciał wiem bo też mam .ALUMINIUM calutkie auto

berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 21:33   #22
kapciu75
ford::beginner
 
Avatar kapciu75
 
Zarejestrowany: 30-08-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II Amber X
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

Cytat:
Napisał maymall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem że rdza zaczyna pojawiać się na rantach wnęk zawiasów klapy tylnej, tam gdzie chowają się w dachu. Ktoś też zauważył tam ten problem?
Zauważyłem to u siebie w 4-letnim Focusie. Jak rozwiązałeś problem??
kapciu75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 22:44   #23
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

Po co zakładać nowy temat, skoro już było o spryskiwaczach i dołożeniu zaworka zwrotnego od bodajże Fiata i po problemie.

Chlapacze nie zawsze są dobrym rozwiązaniem, bo pomiędzy chlapaczem i karoserią jest przerwa w którą może spływać sól, brud, błotko i takie różne, chlapacz pod wpływem chociażby opływającego powietrza, któremu stawia opór będzie te wszystkie syfy wciskał w lakier, co więcej nie będziesz widział masakry, która się pod nim dzieje, bo będzie ładnie zasłonięta chlapaczem, a kto pod nie zagląda regularnie?

Przezroczyste naklejki z folii jak najbardziej fajne i działające rozwiązanie. Po swoich widzę ile kamyczków zebrały one zamiast lakier. Wymiana naklejek nawet co rok przez kilka lat z rzędu wychodzi niebo taniej niż malowanie elementów.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 19:40   #24
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

Cytat:
Napisał kapciu75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem to u siebie w 4-letnim Focusie. Jak rozwiązałeś problem??
Do niedawna myślałem że aby nie bawić się w jakieś prace lakiernicze – blacharskie – renowacyjne nie ma co pchać się w auto starsze niż osiem lat. Teraz wychodzi że Focusy to auta dla” hobbystów tych prac” niezależnie od wieku auta.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie jeszcze nic nie robiłem z tym problemem samochód oddaję do warsztatu pod koniec września. Jak będzie po to napiszę. Nie jest to jakieś duże ognisko korozji tylko co dopiero tworzące się wokół tych wnęk wypryski nie wychodzące poza tą część więcej jak centymetr więc robota będzie raczej kosmetyczna. Pewnie wytrawienie ogniska rdzy, lekka zaprawka i jak najmniej inwazyjne lakierowanie wokół tych wnęk aby zostało jak najbardziej oryginalnie. Poza tym robię prewencyjną konserwację podwozia. Jednak nie ma co się łamać są marki samochodów co rdza też nie omija. Jak byłem u lakiernika uzgadniać termin to stała Mazda 3 (techniczna kuzynka Fokusa mk2) z 2007 roku i to była padaka wszystkie ranty błotników zajęte przez korozję a podwozie całe rude. Majster mówił że nawet najnowsze Mazdy 6 po trzech latach rdza zaczyna wcinać ponadprzeciętnie. Wiec na pocieszenie inni też mają podobne problemy.
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 21:08   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

co druga mazda jaką widzę ma purchle na błotnikach itp hondy też korodują, punta korodują na potęgę, merce teraz to porażka,

jedynie bmw, audi co widzę to się trzyma dobrze

także nie ma co marudzić, tylko stale doglądać auta i będzie dobrze
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 08:49   #26
pasekb6
ford::amateur
 
Imię: Zbycho
Zarejestrowany: 12-09-2014
Model: B6
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co druga mazda jaką widzę ma purchle na błotnikach itp hondy też korodują, punta korodują na potęgę, merce teraz to porażka,

jedynie bmw, audi co widzę to się trzyma dobrze

także nie ma co marudzić, tylko stale doglądać auta i będzie dobrze
VW też rdzewieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pasekb6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 19:31   #27
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

Cytat:
Napisał pasekb6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VW też rdzewieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



bo w obecnych czasach najlepsze blachy robi PSA czyli citroen oraz peugeot i to od co najmniej 15-tu lat reszta to zabawki na parę lat no może poza moim drugim autem czyli audi a2 całe aluminium ale za to cepiaty komfort czyli jedno dobre a z drugiej padaka ,ale wiem że na pewno następne auto to będzie citroen C5 i nic innego teeen komfort na hydropneumatyce miodzio a blachy ok
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 07:48   #28
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

cos w tym jest, rzadko widzę zgnite citroeny i peguoty
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:50   #29
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

To prawda że pod względem zabezpieczenia blach marki francuskie bardzo się poprawiły i to im się chwali. Peugeot 308 ma np. plastykowe przednie błotniki ( zawsze mniej elementów do potencjalnego zgnicia) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Kilka lat temu miałem samochód Pontiac Trans Sport. Auto to miało fabrycznie płytę podłogową galwanicznie zabezpieczoną przed korozją. Nadwozie oprócz maski silnika było całkowicie wykonane z laminatu włókno szklane-poliester takiego samego jak w żaglówkach. Nie miałem nawet gdzie przyczepić na magnes anteny CB. Taki samochód przetrwa nawet karoserię aluminiową która za ileś tam lat i tak zacznie się utleniać. Ogólnie od końca lat dziewięćdziesiątych w każdej dziedzinie technologicznej wprowadza się „ planowanie żywotności” czy to w pralkach, telewizorach, suszarkach do włosów, drukarkach itp. Produkt ma wytrzymać określoną ilość lat i już. Rynek motoryzacyjny też objął ten trend i samochody nie są już tak trwałe jak kiedyś. W europie zachodniej wychodzą z założenia że samochód ma starczyć na 6 -8 lat i potem trzeba kupić nowy żeby biznes się kręcił. Nie bez powodu przykładowy Niemiec pozbywa się samochodu jak kończy trzy , najpóźniej pięć lat i sprzedaje go np. do Polski czy innego kraju na wschód od granicy gdzie rynek jest chłonny na auta używane. U nas te auta przeżywają drugą młodość i z różnym efektem próbują służyć przez kolejne kilka lat.

Ostatnio edytowane przez maymall ; 26-10-2014 o 13:03
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 23:10   #30
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Re: Newralgiczne miejsca podatne na korozję

308 ma na pewno klapę kompozytową też. Renault od dawna ma plastikowe błotniki w wielu modelach. Z jednej strony fajnie, ale to się nie gnie tylko pęka przy jakiekolwiek obcierce czy stłuczce. Poza tym jaki część zamienna zazwyczaj jest droższe. Plastiki tez się utleniają i przy niskich temperaturach tracą elastyczność.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.