Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2007, 13:26   #1
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie Przegląd gwarancyjny poza ASO ??

Witam,

Gdzies kiedys slyszalem ze weszlo w zycie prawo zezwalajace na zrobienie przegladu gwarancyjnego poza ASO, czyli np. moge sobie zrobic przeglad u pana Jozka za rogiem, ktory ma uprawnienia do robienia przegladow a gwarancji na fordzika nie strace. Czy to prawda czy raczej nie? Bo brzmi to troche jak science fiction dlatego pytam.
Dzieki.

__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2007, 16:27   #2
Robertj
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2004
Model: Fusion 1.4 FX Gold
Silnik: 1.4 benz
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie

Jeśli ten samochód ma ponad dwa lata (patrząc po Twoim opisie) i nie masz wykupionej przedłużonej gwarancji to po co chcesz robić przeglądy w ASO?
Gwarancja na nadwozie (raz do roku przegląd w ASO) jest niezależna od tego czy będziesz robił przeglądy mechaniczne co 20 tys.
Robertj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2007, 23:29   #3
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie

Pytam w sprawie auta, ktore jest jeszcze na gwarancji.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2007, 23:17   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Mareko, z tego co się orientuje to chyba nie za bardzo to co wiem na pewno to możesz sobie swoje części przywieść do przeglądu olej, filtry klocki itd. i oile będą orginalne i oryginalnie zamknięte to nie stracisz gwarancji. co do samego przeglądu to słyszałem ,ze nawet niektórzy dealerzy robią jakieś plomby - naklejki np na filtrze oleju cobyś go poza aso nie zmienił w celu zachowania gwarancji. ASO z żyje z przeglądów wiec raczej ich lobby by na to nie pozwolił ,żeby tak przepisy zmienic
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2007, 20:09   #5
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mareko
Pytam w sprawie auta, ktore jest jeszcze na gwarancji.
Czy chodzi o forda??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2007, 18:38   #6
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie

Chodzi o Citroena ale pytam tutaj bo mam do kolegow zaufanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2007, 19:31   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Mareko, w Cytrynkach może być zupełnie inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2007, 20:08   #8
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mam na razie tylko doświadczenia z sewisem na F (Fiata i Forda) a może Cytrynowcy mają jeszcze lepsze pomysły na związanie klienta ze sobą na dłużej :fcp18

Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2007, 14:54   #9
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie Re: Przegląd gwarancyjny poza ASO ??

Cytat:
Napisał Mareko
Witam,

Gdzies kiedys slyszalem ze weszlo w zycie prawo zezwalajace na zrobienie przegladu gwarancyjnego poza ASO, czyli np. moge sobie zrobic przeglad u pana Jozka za rogiem, ktory ma uprawnienia do robienia przegladow a gwarancji na fordzika nie strace. Czy to prawda czy raczej nie? Bo brzmi to troche jak science fiction dlatego pytam.
Dzieki.
Jeżeli chcesz mięc gwarancję musisz robić przeglkądy w ASO, jak Ci się skończy gwaracja to już jest twój wybór gdzie będziesz serwisować auto. Tak samo jest z gwarancją perforacji lakieru, co roku musisz zrobić przegląd powłoki lakierniczej w ASO i jeżeli coś wyjdzie, to usunąć to do dwóch tygodni w ASO Blacharni i Lakierni , bo w przeciwnym wypadku tracisz tą gwarację.

Więc nie rozumiem, skoro kogoś stać na kupno nowego auta i to jeszcze w dieselu, to rozumiem że i stać go serwis, a nie zaraz pytania czy można serwisować go poza ASO, Takie jest moje zdanie. Tak samo jak kupuje ktoś nowe auto benzynowe i zakłada od razu gaz i jeździ niecałe 10000km na rok - po prostu aburd. Lub jak już Pan Józek nie może dać rady z naprawą to auto przyjeżdża do serwisu - choć właściciel nie serwisował auta. Są to przykłady wzięte z życia.

ja kupiłem używane auto i go serwisuję w ASO!!!! bo wiem że cokolwiek zrobię mam na to gwarancję ( na części do dwóch lat i robociznę na rok czasu), a Pan Jóźio daje gwarancję do bramy, a potem ręce do Bozi ja się coś zepsuje w krótkim czasie!!!!
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2007, 16:12   #10
Marecki29
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2007
Postów: 3
Domyślnie Re: Przegląd gwarancyjny poza ASO ??

Cytat:
Napisał mario82
Cytat:
Napisał Mareko
Witam,

Gdzies kiedys slyszalem ze weszlo w zycie prawo zezwalajace na zrobienie przegladu gwarancyjnego poza ASO, czyli np. moge sobie zrobic przeglad u pana Jozka za rogiem, ktory ma uprawnienia do robienia przegladow a gwarancji na fordzika nie strace. Czy to prawda czy raczej nie? Bo brzmi to troche jak science fiction dlatego pytam.
Dzieki.
Jeżeli chcesz mięc gwarancję musisz robić przeglkądy w ASO, jak Ci się skończy gwaracja to już jest twój wybór gdzie będziesz serwisować auto. Tak samo jest z gwarancją perforacji lakieru, co roku musisz zrobić przegląd powłoki lakierniczej w ASO i jeżeli coś wyjdzie, to usunąć to do dwóch tygodni w ASO Blacharni i Lakierni , bo w przeciwnym wypadku tracisz tą gwarację.

Więc nie rozumiem, skoro kogoś stać na kupno nowego auta i to jeszcze w dieselu, to rozumiem że i stać go serwis, a nie zaraz pytania czy można serwisować go poza ASO, Takie jest moje zdanie. Tak samo jak kupuje ktoś nowe auto benzynowe i zakłada od razu gaz i jeździ niecałe 10000km na rok - po prostu aburd. Lub jak już Pan Józek nie może dać rady z naprawą to auto przyjeżdża do serwisu - choć właściciel nie serwisował auta. Są to przykłady wzięte z życia.

ja kupiłem używane auto i go serwisuję w ASO!!!! bo wiem że cokolwiek zrobię mam na to gwarancję ( na części do dwóch lat i robociznę na rok czasu), a Pan Jóźio daje gwarancję do bramy, a potem ręce do Bozi ja się coś zepsuje w krótkim czasie!!!!
Mario - święta racja. Na przeglądzie poza ASO może i zaoszczędzisz parę stówek, ale potem rzeczywiście można ręce do Bozi składać. Kumplowi właśnie taki "pan Józio" robił ponad dwa tyg. "prostą usterkę" w Mondeo, a na koniec okazało się, że silnik chce wymieniać. Szkoda nerwów, bo w razie czego ta zaoszczędzona kasa i tak idzie na kolejną naprawę
__________________
Marecki :-)
Marecki29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.