Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2012, 09:04   #91
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Dzieki Pidu za namiary. Moze nastepnym razem jak bede zjezdzal do krju to sie po drodze tam zatrzymam. A masz wersje z komputerem czy tylko prosty wyswietlacz kilometrow?

newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 09:10   #92
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Zegary mam w wersji z komputerem.

Gdybyś planował wizytę u nich będąc jedynie przejazdem w Szczecinie to proponowałbym jednak wykonać wcześniej telefon, numer znajdziesz w sieci. Podejście do "nietypowego" klienta mają pro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 20:52   #93
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

No wiec dziś cały dzień spędziłem prawie w ASO Forda, powód - próba uruchomienia tempomatu, nieudało sie, podobno wszystko zaprogramowane zmieniony soft i nie ma komunikacji. będą pisali dzwonili do inzyniera forda polska co jeszcze może być przyczyną, bo od niego już odstali moduły,softy i inne narzędzia do włączenia tempomatu.
Po wyjeżdzie z servisu zaświeciła się kontrolka Awaria układu silnika, i autko jakby bez turbiny pracowało, więc powrót i 2,5h pracowali by usunąć awarie w końcu nie mogli i wrucili do poprzednich ustawień i jest OK.
Po rozmowach szef servisu chciał bym jutro przyjechał jeszcze raz , ale zaproponowałem im że pozostawie autko im do jutra jeszcze jakiś inny szpec będzie rozkminiał i będą dzwonili do Ford polska, może w końcu się uda.

dodam że nawet chęci maja i mnie nie spławiają, a w mondeo MKIII , s-max i galaxy uruchamiają tempomaty od kopa, ale w FocusII i Cmax jeszcze tego nie robili , ale chcą. Dam znać co i jak


Mam jeszcze prosbe do tych co mają lub dokładali tempomat. jakby ktoś mógl sprawdzić czy ma bezpieczniki w skrzynce o numerze 37, 46 i 72.
Pytam bo na forum C-maxa tam piszą że te bezpieczniki powinny być.
Tu jest link do zdjęcia skrzynki i rozmieszczenia bezpieczników i przy pisaniu który bezpiecznik mam prosze o wpisanie cyframi, bo zdjęcie jest słabe

http://images40.fotosik.pl/1299/6afae3a0d46c9a96med.jpg

Ostatnio edytowane przez c-matix ; 13-01-2012 o 10:39
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 09:41   #94
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze prosbe do tych co mają lub dokładali tempomat. jakby ktoś mógl sprawdzić czy ma bezpieczniki w skrzynce o numerze 37, 46 i 72.
Pytam bo na forum C-maxa tam piszą że te bezpieczniki powinny być. Tu jest link do zdjęcia skrzynki i rozmieszczenia bezpieczników

http://images50.fotosik.pl/1317/ee3e75000231b27bmed.jpg
U mnie są dwa z tych bezpieczników, nie ma tego w dolnym rzędzie.
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 10:40   #95
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał Pidu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie są dwa z tych bezpieczników, nie ma tego w dolnym rzędzie.
A mógłbyś jeszcze raz zerknąć i napisać cyframi którego bezpiecznika , bo zmieniłem zdjęcie i teraz będzie łatwiej
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 11:01   #96
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mógłbyś jeszcze raz zerknąć i napisać cyframi którego bezpiecznika , bo zmieniłem zdjęcie i teraz będzie łatwiej
Nie mam bezpiecznika numer 72. Wybacz, że wcześniej nie podałem numeru, ale za zimno było na gapienie się w rozpiskę bezpieczników w aucie i tylko szybko zrobiłem foto, żeby porównać w domu z Twoim.
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 11:22   #97
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Dziękuje ci bardzo za info, zdjecie poprawiłem po twojej odpowiedzi dla łatwiejszego rozszyfrowywania tematu.
Pytam o bezpieczniki gdyż kiedyś był poruszany szeroko temat tempomatu na naszym forum C-maxa i tam pisano że bezpiecznik 72 musi być dla działania tempomatu, a tu dowodzi że nie zwłaszcza że po rozmowach w ASO kierownik powiedział że GEM czyli skrzynka bezpieczników jest taka sama w focus2 i ford focus c-max.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 11:41   #98
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Dla informacji podam, że z rozmów z kierownikiem serwisu wymienionego w moich wcześniejszych postach otrzymałem info, że jedynie GEM o numerze kończącym się na Dx (x dowolna litera) może obsłużyć tempomat, nawet sprawdzał to przy mnie w dokumentach, gdzie dla każdej wersji GEM podane były jego "funkcje i możliwości". Podobne info znalazłem też na niemieckich forach. Ciekawe o tyle, że w tym wątku wypowiadał się kolega, który z sukcesem aktywował tempomat w GEM-ie o końcówce Cx.
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 15:35   #99
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

TEMPOMAT MAM I JA
Wiec dziś mi uruchomili tempomat w ASO Kraków Krzemionki i polecam nie zostałem spławiony i itp chociaż na początku mówili że nie ma takiej mozliwości, ale dzieki mojej chwilowej upartości przystąpiliśmy do rozmowy i rozpoczeły się działania w celu uruchomienia. wczoraj im się nie udało dziś po zmianie na inny soft jest ok.

Wiec jak najbardziej polecam i czekają na następnych chętnych ( Deklaracja samego kierownika servisu)

Dodam co potrzeba sprawdzić i mieć wcześniej by działać w temacie
- kierownice z przyciskami i poprowadzoną instalacją do kierownicy ( jeśli mamy wtyczke do przycisków do tempomatu to mamy na 99% instalacje do skrzynki bezpieczników słynnego GEMA )
- czujniki , na sprzęgle 1szt-czarny, na hamulcu 2szt czarny i niebieski

I najważniejsze nie trzeba mieć komputera pokładowego, i bezpiecznika nr 72 o którym była już mowa na forum c-maxa

Programowanie tempomatu w Krakowie droższe niż w Inowrocławiu bo po rabacie 14% 248zł, jako dla pierwszego klienta w tym temacie.

Radość bezcenna
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 14:17   #100
marcin74
ford::average
 
Avatar marcin74
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: gdynia
Model: focus c max
Silnik: 1,6 tdci 85000km
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Tak tylko informacyjnie może się nie znam a co mają do rzeczy te bezpieczniki o nr 37 i 46 bo w książce obsługi nr 37 oznacza " lewe światło drogowe" , a nr 46 "zasialanie zestawu wskaźników napięciem akumulatora, centralna skrzynka bezpieczników"

Ostatnio edytowane przez marcin74 ; 20-02-2012 o 14:25
marcin74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.