Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2012, 20:03   #31
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Dokładnie w tym celu. Jaka dokładnie nie podpowiem, doradził mi kolega.

Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 20:44   #32
JohnnyBravo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Ok. Dzięki. Jak mi się uda to ogarnąć to opiszę dla potomnych co i jak.
JohnnyBravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 21:15   #33
turbopiotr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2010
Skąd: lubuskie
Model: Focus III Fl
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Cytat:
Napisał turbopiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podepnę się pod temat:
światła skandynawskie:
-nie znalazłem nic co by zmniejszało moc o 30%,bo ponoć tak jest ale to ujdzie.
-mam przekaźnik r12, i bezp.f14,f19,f22, niby wsio ok, ale???????
f14-zasilanie przek.wyciągam bezpiecznik i wsio działa, a nie powinno.
f19-pozycyjne-wyciągam bezpiecznik i nie ma pozycji, po przekręceniu pokrętłem od świateł pozycje są,-czyli wsio ok.
f22-mijania-wyciągam bezpiecznik i wszystko gaśnie, po przekręceniu pokrętłem od świateł brak reakcji, tylko pozycja świeci. kurde coś mam namieszane.
-tak muślałem, jakbym wyciągnął f22 to nie było by tylko mijania, więc bym podłączył jakieś światełka do pozycyjnych i miałbym dzienne, a Xenonki, (bo mam od niedawna) włączał bym ręcznie pokrętłem i było by ok, a tu dupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czy ktoś wie o co chodzi z tym f22 ????????????
Panowie,czy ktoś pomoże mi się z tym ogarnąć?
podejrzewam,że przekaźnik i światła mijania są na tym samym bezpieczniku.jak to mogę prosto przerobić???
turbopiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 23:15   #34
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

JohnnyBravo, mialem dokladnie to samo, mialem skandynawskie w oryginale + przelacznik z przeciwmgielnymi, regulacja jasnosci podswietlenia i wysokosci swiatel. Zaczalem kombinowac, majac sensor deszczu i poczytawszy schematy elektryczne, stwierdzilem ze pobawie sie w auto-swiatla. Zaczalem od kupna i przelozenia przelacznika na ten z funkcja AUTO, takie same cuda, na AUTO wlaczal sie zaplon, radio itp. nawet bez wlozonego kluczyka do stacyjki! Jedynie co, immo oczywiscie nadal pozostawal aktywny.

A najciekawsze bylo to, ze nie dzialo sie tak od poczatku, zaczelo sie po kilku dniach.

Jakby co, funkcja AUTO tez nie dzialala (tzn. mialem wyjety F110 i na AUTO swiecily sie tylko krotkie na 70% mocy, to samo co na 0 na oryginalnym przelaczniku, a zeby wlaczyc pelne krotkie plus pozycyjne trzeba bylo recznie przelaczyc na pozycje swiatel; na zime wlozylem bezpiecznik z powrotem i jezdze na oryginalnym przelaczniku na 0)

Ostatnio edytowane przez gorilas ; 02-02-2012 o 23:18
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 11:38   #35
JohnnyBravo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Gorilas to ja mam lepiej bo przynajmniej na auto nie mam zapłonu tylko świecą dzienne tzn. 70%. Nie bawiłem się w elektronika bo jest trochę za zimno na rozkręcanie plastyków ale zostawiłem już ten włącznik z funkcją auto bo dzięki niemu mam halo z przodu. Tak na upartego to mogę tak jeździć to następnego przeglądu. O niczym nie mogę zapomnieć jeżeli chodzi o światła bo jak zostawię na światłach to nie zamknę samochodu. Jak zrobi się cieplej to ogarnę gdzieś ten kabelek + 12 po stacyjce co jest sprzężony z włącznikiem świateł i wlutuje tą diodę o czym pisał jeden z kolegów. A co do Twojej sytuacji to jeśli nie masz czujnika zmierzchu to światła auto Ci nie zadziałają bo nie ma elementu decydującego o załączeniu, więc pozostaje jedynie wymienić szybę na taką z czujnikiem i wtedy się bawić ale uważam że gra jest nie warta świeczki. Zastanawia mnie tylko czy wymiana włącznika na taki bez funkcji auto ale z przeciwmgielnymi przód tył (bo jest taki) rozwiązała by mój problem? Koledzy jakieś propozycje?
JohnnyBravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 21:21   #36
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Ja dziś sprawdziłem na swojej foce.
Instalację miałem kompletną, tylko połączyć konektorki pod przełącznikiem świateł oraz wsadzić bezpieczniki i przekaźnik na swoje miejsce.
Ogólnie tak jak było mowa 10 min pracy.
Co do samego przekaźnika, w ASO chcieli 120zł !!!!!! złodzieje
Na alledrogo są za ok 20-30zł.
Jedyny mankament to że światła świecą się nawet przy rozruchu i zobaczymy jak zimą się będzie to zachowywać, wtedy jak coś to się pomyśli o jakimś opóźniaczu.
Żadnych błędów oraz nie pożądanych niespodzianek nie zauważyłem.
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 06:25   #37
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Dodam jeszcze tylko że nie trzeba łączyć tego kabelka "zielono-czarnego" co jest przy włączniku świateł. Odpowiedzialny on jest za światła pozycyjne i oświetlenie tablicy.
Czyli wkładając przekaźnik i bezpieczniki otrzymujemy świecące tylko światła mijania z przodu bez oświetlania pozycyjnego.
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 16:19   #38
cubus3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Witam, czy jazda z odłączonymi pozycyjnymi z tyłu i światłami mijania w roli dziennych jest do końca legalna. Na kloszach lamp nie ma homologacji RL.
cubus3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 17:19   #39
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Według przepisów nie można tak jeżdzić
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 20:55   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Skandynawskie światła dzienne

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według przepisów nie można tak jeżdzić
Jesteś tego pewien?

Cytat z "Regulamin nr 87 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) — Jednolite przepisy dotyczące homologacji świateł jazdy dziennej przeznaczonych dla pojazdów o napędzie silnikowym"

5.1.2 W przypadku stwierdzenia, że światła zespolone, połączone lub wzajemnie sprzężone spełniają wymagania kilku regulaminów stanowiących załączniki do Porozumienia z 1958 r., można zastosować jeden międzynarodowy znak homologacji, jednakże pod warunkiem, że takie światła nie są zespolone, połączone lub wzajemnie sprzężone ze światłem lub światłami niespełniającymi przepisów któregokolwiek z tych regulaminów.

Co oznacza tyle, iż jeśli jedno ze świateł przedniego reflektora zespolonego pełni funkcję światła dziennego, to reflektor ten musi mieć homologację (zawsze ma...) a światło pełniące funkcję światła dziennego musi byc zgodne z zapisami Regulaminu 48 oraz Reulaminu 87 EKG ONZ.

Dla ciekawych:

To jest Regulamin 48
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a to Regulamin 87:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli z tym RLem na reflektorze zespolonym to po prostu mit moim zdaniem...
RL musi być obowiązkowo wybity tylko na jednofunkcyjnych światłach do jazdy dziennej!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami można jeździć na światłach mijania (bez pozycyjnych i oświetlenia tablicy) jako światłach dziennych pod warunkiem, że spełniają one wymogi (dla wygody przytaczam całość z Regulaminu 87):

7. ŚWIATŁOŚĆ
7.1. Światłość dla każdego ze świateł nie może wynosić mniej niż 400 cd w osi odniesienia.
7.2. Poza osią odniesienia, wewnątrz pola o kącie określonym na schemacie w załączniku 6 do niniejszego regulaminu, dla każdego ze świateł światłość:
7.2.1. w każdym kierunku odpowiadającym punktom wzorcowego rozkładu światłości zamieszczonego w załączniku 3 do niniejszego regulaminu jest równa co najmniej iloczynowi minimalnej światłości podanej w pkt 7.1 powyżej i wielkości procentowej określonej w wyżej wymienionym rozkładzie dla danego kierunku; oraz
7.2.2. wynosi najwyżej 1 200 cd w dowolnym kierunku, z którego światło jest widoczne.
7.3. Ponadto w żadnym punkcie pól określonych w załączniku 6 światłość nie może być mniejsza niż 1 cd.
7.4. Światło posiadające więcej niż jedno źródło światła musi spełniać wymóg minimalnej światłości w przypadku awarii jednego ze źródeł światła, a w przypadku gdy światło wysyłane jest ze wszystkich źródeł, nie może być przekroczona światłość maksymalna.
Zespół źródeł światła, połączonych w taki obwód, że awaria jednego źródła powoduje przerwanie świecenia pozostałych, uważa się za jedno źródło światła.
8. POWIERZCHNIA WIDOCZNA
Pole powierzchni widocznej w kierunku osi odniesienia światła musi wynosić co najmniej 25 cm 2 i nie więcej niż 200 cm 2 .
9. BARWA ŚWIATŁA
Wysyłane światło musi mieć barwę białą. Jej pomiaru dokonuje się zgodnie z warunkami określonymi w pkt 10 poniżej.


Przytoczone punkty mówią, że światła mijania jako światła dzienne muszą mieć ograniczoną moc (zazwyczaj obniżone napięcie zasilania - i tak jest w naszych Fordach!).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-08-2012 o 21:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.