Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2011, 09:41   #1
Postremus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Łobez
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Samoczynnie Gaśnie.

Witam was serdecznie. Jestem nowy na forum jak i pierwszy raz w swojej karierze samochodów posiadam Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Mam pewien problem, kupiłem Forda Mondeo 1.8 TD wszystko fajnie. Niestety jest jedno ale... dziś rano chciałem go odpalić i wszystko było w porządku lecz po 10 sekundach silnik samoczynnie się wyłączył... po chwili chcę odpalić, kręcę, kręcę, kręcę odpalił i odrazu zgasł nawet jak go troszkę na gazie przytrzymałem i tak gasł. Poprzedni właściciel mówił coś o "korku" na pompie paliwa, że przepuszcza powietrze. Jest to możliwe? Jeśli tak to gdzie go znajdę i może orientuje się ktoś ile kosztuje nowy?

Pozdrawiam

Postremus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 13:35   #2
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Samoczynnie Gaśnie.

Na 100% cofa ci się paliwo. Było to opisywane już kilkadziesiąt razy. Szukaj raczej przyczyny na ręcznej pompce paliwa.
Przeszukaj forum w wyszukiwarce.
Powodzenia!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 18:33   #3
Postremus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Łobez
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samoczynnie Gaśnie.

Może i głupie pytanie ale gdzie znajduje się ta pompka i jak ona wygląda? Szukałem w google odpowiedzi na to pytanie i spotkałem się z takim komentarzem "Każdy kto miał Mondeo spotkał się z takim przypadkiem" To prawda? Oczywiście w każdym inna odpowiedź, sprawdź świece, sprawdź przewody, odkręć korek od wlewu paliwa, zrób dziurki... Czy ten temat może mi pomóc ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


p.s zauważyłem, że przy jednym z wtrysków pojawiła się ropa bodajże ten pierwszy z prawej patrząc od strony przodu samochodu.
Postremus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 21:29   #4
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Samoczynnie Gaśnie.

Postremus ropa na wtrysku to pewnie od pęknietego przewodu przelewowego..jeśli chodzi o twoje problemy to proponuje oddać auto komuś kto się na tym zna bo widzę że raczej niewiele z mechaniką miałeś do czynienia a możesz więcej zepsuć niż naprawić..poprzedni właściciel pozbył sie problemu..
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 22:02   #5
Postremus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Łobez
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samoczynnie Gaśnie.

Auto ogólnie sprawuje się elegancko nie mogę narzekać chociaż nie mam go długo... Najgorsze jest to odpalanie... co prawda z mechaniką nie miałem dużo do czynienia ale co nieco mógłbym posprawdzać. Jutro postaram się zrobić zdjęcie i pokaże wam o którym "korku" mówił poprzedni właściciel.


Nie zrobiłem zdjęcia wykorzystałem gotowe z internetu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Postremus ; 24-08-2011 o 22:18
Postremus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2011, 07:15   #6
Postremus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Łobez
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samoczynnie Gaśnie.

Na początku przepraszam za "post pod postem". Chciałem dodać, że nie posiadam w nim ręcznej pompki paliwa poprzedni właściciel założył zaworek zwrotny więc chyba pozostaje wymienić to "niebieskie".
Postremus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.