Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2012, 13:46   #1
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Zmiana kierownicy

Witam kolegów. Przeglądając ostatnio allegrosza znalazłem dość sporo kierownic do modelu focus II. Zastanawiam się jak wygląda kwestia przekładki kiery. Mam standardową nieobszytą bez srebrnych wstawek. Jak wygląda kwestia przekładki. Ktoś to przerabiał ?
Posiadam taką :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chciałbym założyć jedną z dwóch poniżej :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 14:57   #2
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MKI Kombi/ Focus MK2/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.8 TDDI I 1.8 TDCI 1.6 TDCI
Rocznik: 1999 , 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

do opcji nr 2 potrzebna jest także poduszka pow.
__________________
Fioletowa Foczka combi , Zielony S-max i Niebieski smerf Focus MK2 Turnier
"PILOT Nienormatywny"
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 15:25   #3
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Paweł mocowanie jest takie same i poducha pasuje
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 16:44   #4
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Pierwsza kiera jest od cmaxa. Czy będzie pasowała? Rozumiem, że wkład czyli poducha jest taka sama, prawda ?
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 19:28   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Kierownica z c-maksa pasuje do c-maxa a od focusa do focusa inaczej nie a i czteroramienna ma inną poduszkę niż trzyramienna.Poza tym nie tak łatwo zdjąć poduszkę z kierownicy w focusie jak się nigdy tego nie robiło.

pozatym na drugi raz opcja szukaj się kłania zanim załozy się nowy wątek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 19:52   #6
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Nie ukrywam , że przerobiłem temat "szukaj". Nie ma tam jednak wypowiedzi kogoś kto ten temat przerobił i opisał doświadczenia. Poza tym linki do aukcji i zdjęć są nieaktywne. Jak dokonam wymiany kierownicy opiszę to i zrobię fotki. Pozdrawiam i dzięki za pomoc
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 20:11   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

No przecież dałem ci 4 linki ostatni z moimi zdjeciami
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 22:51   #8
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ukrywam , że przerobiłem temat "szukaj". Nie ma tam jednak wypowiedzi kogoś kto ten temat przerobił i opisał doświadczenia.
Wymiana kierownicy jest bardzo prosta. Jak już pisano musisz uważać, by kupić kierownicę do focusa (3 zaczepy do poduszki) a nie c-maxa (4 zaczepy). Jeśli zdecydujesz się na pozostanie przy kierownicy czteroramiennej to pasuje Twoja obecna poduszka powietrzna, jeśli zmienisz na trójramienną - będzie potrzebna wymiana zaślepki poduszki powietrznej. Zaślepki są dostępne na allegro, niestety jej wymiana wiąże się ze zniszczeniem obecnie posiadanej - w mojej opinii nie da się jej zdjąć bezinwazyjnie, choć mogę być w błędzie, poza tym lepiej zniszczyć starą zaślepkę niż uszkodzić poduszkę, bo koszty wtedy są znacznie wyższe.

Mając części trzeba zdjąć obudowę kolumny za kierownicą - górna część jest na dwóch zaczepach (po jednym z każdej strony) widocznych na wysokości osi kierownicy po jej przekręceniu o powiedzmy 90 stopni. Dolnej części w sumie ruszać nie trzeba. Mając skręconą kierownicę od tyłu widać owalny otwór, w dolnej części ma niewielkie wycięcie. Wsuwasz wzdłuż tego wycięcia krótki płaski śrubokręt do oporu, po czym przekręcasz z wyczuciem o 45-60 stopni jednocześnie ciągnąc z drugiej strony poduszkę do siebie. Jak poduszka zeskoczy czynność powtarzasz z pozostałymi dwoma zaczepami po odpowiednim przekręceniu kierownicy. Wcześniej proponuję odpiąć aku by nie wyskoczył błąd poduszki. Od poduszki odpinasz wtyczkę i przewód z masą, zostaje odkręcenie centralnej śruby trzymającej kierę, wypięcie wtyczki z przewodami i montaż nowej w odwrotnej kolejności.

Podmianę kierownicy robiłem przy okazji montażu tempomatu, pierwszy raz i zajęło mi to może z 40 minut, przy czym najwięcej zajęło załapanie jak zdjąć airbag, bo nie doczytałem się szczegółów tej operacji.
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 17:03   #9
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

No właśnie. Zastanawia mnie jak poradzić sobie z przełożeniem poduchy. Trochę się tego boje bo nie chciałbym jej uszkodzić.
Tak czy inaczej Pidu bardzo mi pomogłeś. Jak wszystko zgromadzę to się za to biorę. Pozdrawiam
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 17:59   #10
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie. Zastanawia mnie jak poradzić sobie z przełożeniem poduchy. Trochę się tego boje bo nie chciałbym jej uszkodzić.
Nie ma się czego bać. Demontując poduszkę raczej nie ma możliwości jej uszkodzenia. Natomiast przy zmianie zaślepki poduszki jak pisałem starą zaślepkę raczej trzeba poświęcić. Jest to spowodowane tym, że zaślepka ma 9 zaczepów, które wchodzą w szczeliny obudowy poduszki i dodatkowo na końcu się zaczepiają o odpowiednie wypustki. Próbowałem, ale jest to w mojej opinii niewykonalne, by wypiąć te wszystkie zaczepy jednocześnie. W ruch poszły drobne szczypce, którymi odciąłem zaczepy od zaślepki, a następnie pociąłem i usunąłem z obudowy poduszki. Nową zaślepkę zakładasz na poduszkę i równomiernie po całym obwodzie wciskasz, aż zaskoczą zaczepy. Ot cała filozofia. Wygląda i może brzmi znacznie gorzej, niż jest w rzeczywistości. No i zamiana zaślepki jest niezbędna tylko jeśli zmienisz obecną kierownicę na nową z inną liczbą ramion.

Ostatnio edytowane przez Pidu ; 12-01-2012 o 18:01
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.