Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2009, 22:59   #1
fezz
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów!

Przymierzam się do zakupu autka i chciałbym Was prosić o pomoc. Przeglądając niezliczone oferty w internecie natrafiłem na dość ciekawe ogłoszenie z Focusa II w silniku 2.0 TDCI. Do tej pory styczność miałem tylko z benzyną, więc w temacie dieslie moja wiedza ogranicza się tylko do tego co zdążyłem przeczytać w internecie. Momentami, czytając to co ludzie piszą, byłem przerażony i jakoś nie mogłem zrozumieć dlaczego produkuje się diesle skoro są tak awaryjne. Turbina, wtryskiwacze, koło dwu masowe, to tylko te najczęściej wymieniane części, które podobno bardzo szybko siępsują. Potem poczytałem innych opinii, które znowu mówiły, że turbina się psuje, jak się o nią nie dba, wtryskiwacze padają, jak się leje paliwo podejrzanej stacji i nie dba o filtry, a koła dwu masowe to kwestia stylu jazdy.

Jak to na prawdę jest z tym dieslem, a konkretniej w/w 2.0 TDCI w Focusie II generacji? Częściej można go spotkać na drodze czy w warsztacie? Faktycznie wszystko w nim pada, czy to tylko opinia zawistnych właścicieli ciągników zwanych również VW Golf IV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i porady.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 14:20   #2
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Cytat:
Napisał fezz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to tylko opinia zawistnych właścicieli ciągników zwanych również VW Golf IV
o to własnie chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak na serio .... wszystko zależy jakie auto kupisz "wyjściowo" (zadbane czy nie) oraz jak będziesz dbał o to...
inaczej wygląda eksploatacja auta w mieście inaczej "na trasie" .. inaczej to wygląda w PL .. inaczej w DE ...

jazda po mieście szybciej wykończy sprzęgło i koło dwumasowe (w tym miejscu proponuję automat), jazda w trasie w PL wpływa na zawiechę (nasze drogi) oraz skrzynie i sprzęgło .. brak płynnej jazdy...
tankowanie na sprawdzonych pewnych stacjach (nazwijmy je firmowych) i dbanie o filtry... tak na prawdę dotyczy to każdego auta każdej marki ....
auta w DE latają po długich prostych więc nie ma się co tam za bardzo zużywać .. 5/6 bieg i auto robi kilkaset kilometrów po prostej autostradzie ...
takze w PL kompletne sprzęgło wytrzyma powiedzmy 150.000km w De 250.000

turbinka musi popracować... na swoich obrotach.. ale nie wolno jej wkręcać na obroty i zaraz gasić silnik ....

co do 2.0 TDCi ... rzadko spotykany silnik.. nawet w Niemczech .. bardziej popularny i chyba nawet polecany jest 1.8TDCi 116KM ...
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 15:42   #3
fezz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Zwięzła i konkretna.
A co do silnika, to wg "Katalog używane 2009" wydanego przez Auto Świat (moje główne źródło motoryzacyjnych informacji) 1,8 TDCi jest chyba bardziej awaryjny niż konstrukcje PSA. Jak to określili w w/w magazynie: "Focus II ma też poprawiony silnik 1.8 TDCi, w tym wypadku jednak zalecamy większą ostrożność"

Co do awaryjności, od kilku dni zastanawiam się nad stwierdzeniem mojego kumpla, którego ojciec jest mechanikiem samochodowym (takim prawdziwym żeby nie było). Podobno wg jakiejś tam statystyki, Fordy mają największy odsetek samochodów psujących się z niczego. Na początku niezbyt wiedziałem o co mu chodzi ale okazuję się, że to właśnie wśród Fordów jest statystycznie najwięcej egzemplarzy, które psują się od tak, z niczego. Słyszałem też, że Ford robi jakieś tam wybrane części z plastyku zamiast z metalu jak robią pozostali producenci ale akurat w to ciężko mi uwierzyć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 17:18   #4
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

jakoś nie potwierdzam opinii o awaryjności "tak o"
poza tym, każde auto się psuje.. jedno się psuje ... taniej drugie drożej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do Twojego PW:
- ASO nie sprawdzi auta bo nie mają bazy danych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet w DE nie sprawdzą auta które nie było kupione w danym ASO i serwisowane... jedynie po pieczątkach można dojść do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- przebieg jest ... realny (bo trafiają się z takimi) ale z braku książki... ostrożność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- przy radiu było coś grzebane (poniszczony plastik od wciskania czegoś ostrego) -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- auto raczej (na 99%) nie ma podgrzewanej przedniej szyby ... to co widać to tylko nadmuch na szybę do szybkiego odparowania ...
- w sumie to nie wiem ile chcesz przeznaczyć na zakup... czy tyle co mi w linku podałes ?

jeśli tak to:

1. 2004, 62.000km, srebrny, 5-drzwi, ASO VW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


jeśli więcej to ile ?
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 17:37   #5
fezz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Co do radia, to o tym sam sprzedawca mi powiedział. Stwierdził, że przywożąc auta na lawecie kierowcy ich nie zamykają, żeby się autoalarmy nie załączały i pewnie ktoś chciał się dostać do radia.

Bez podgrzewanej przedniej szyby da się żyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do kwoty, to początkowo planowałem tak ok 25 tys., a potem trafił się ten Focus no i się trochę kwota podniosła ale ogólnie chce wydać możliwie jak najmniej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 21:28   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto raczej (na 99%) nie ma podgrzewanej przedniej szyby
nie ma na 100%, przycisk powinien być obok podgrzewania tylnej
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2009, 08:54   #7
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Cytat:
Napisał fezz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do radia, to o tym sam sprzedawca mi powiedział. Stwierdził, że przywożąc auta na lawecie kierowcy ich nie zamykają, żeby się autoalarmy nie załączały i pewnie ktoś chciał się dostać do radia.
picus glancuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 23:30   #8
CIABAH
ford::average
 
Avatar CIABAH
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: focusowo
Model: Focus 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 170
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Widzialem tego focusa juz w w maju jak jechalem po swojego focusa chcialem odwiedzic tego goscia ale bajka z tym radiem troche mnie odrzucila zadnych faktur nic na niego nie mial dziwne handlarz, jak sie zapytalem jak pali ten focus to mowil ze nim nie jezdzil i nic nie wie, dziwne!
CIABAH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2009, 11:32   #9
fezz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Cytat:
Napisał CIABAH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzialem tego focusa juz w w maju jak jechalem po swojego focusa chcialem odwiedzic tego goscia ale bajka z tym radiem troche mnie odrzucila zadnych faktur nic na niego nie mial dziwne handlarz, jak sie zapytalem jak pali ten focus to mowil ze nim nie jezdzil i nic nie wie, dziwne!
Jak się gościa pytałem jak jeździ to autko, to stwierdził, że niem nie jeździł, tyle co wjechał i zjechał z lawety. Coś potem jeszcze wspomniał, że niby się kawałek przejechał i stwierdził, że ładnie jeździ. Skoro koleś próbuje to autko sprzedać już od maja znaczy i na razie jeszcze mu się nie udało może oznaczać, że coś z nim jest nie tak. Co do papierów nic mi nie mówił, że brakuje faktury. Powiedział tylko, że nie ma książki serwisowej ale to nie jest chyba aż tak podejrzane.

Daleko nie ma do Skierniewic, więc w wolnej chwili chciałem się przejechać i zobaczyć ale po nowych doniesieniach chyba zupełnie zrezygnuje z tego autka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 18:47   #10
CIABAH
ford::average
 
Avatar CIABAH
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: focusowo
Model: Focus 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 170
Domyślnie Odp: Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

no mi mowil ze jezdzi ladnie tylko jakas kontrolka check sie pali od przepływomierza podobno
CIABAH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.