Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2011, 13:03   #11
klosek6
ford::average
 
Avatar klosek6
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 td
Rocznik: 1997
Postów: 171
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

w mk1 też jest sterowanie plusem sam zakładałem to wiem

klosek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 16:38   #12
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Ja zamierzam zakupić taki sterownik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
luktup możesz podać czy przy takim podłączeniu co podałeś działa domykanie szyb?
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2011, 09:37   #13
luktup
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Murowana Goślina (Wielkopolska)
Model: brak
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Cytat:
Napisał Ryba77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zamierzam zakupić taki sterownik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
luktup możesz podać czy przy takim podłączeniu co podałeś działa domykanie szyb?
Ten sterownik jest na 99% identyczny - różni się tylko kształtem pilotów (no i nie ma grotów-scyzoryków)

Domykania nie podłączałem, ale jest taka opcja. Trzeba tylko dokupić przekaźnik, bo ta centralka daje impuls na domykanie szyb 20 sekund minus, a do forda musi być plus. Widzę, że jest nawet taka informacja w aukcji: "Impuls minusowy.Przy autach z plusowym potrzebny dodatkowy przekaźnik 5 pinowy." Kabel od domykania szyb wpina się (po przekaźniku) w kabel do zamykania centralnego. Jakbym miał w domu przekaźnik, to bym zrobił od razu z domykaniem (100% prac można zrobić w ciepełku w domu) ale nie miałem a mocno mi zależało na szybkim podłączeniu centralnego... Teraz poczekam aż będzie powyżej +15 :-)
luktup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2011, 18:20   #14
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Cytat:
Napisał Ryba77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zamierzam zakupić taki sterownik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
luktup możesz podać czy przy takim podłączeniu co podałeś działa domykanie szyb?
Jak masz kupować to co podałeś - to polecam Ci ten sterownik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprzedawca jest bardzo pomocny przy montażu, wysyła schemat jak to łopatologicznie podłączyć. No i ten kluczyk.
Miałem taki w poprzednim aucie i byłem bardzo zadowolony, i można zapomnieć o otwartych szybach - same się zamykają. Teraz czekam na cieplejsze dni i też to kupuje bo mnie wkurza taki kluczyk odstający.

Ostatnio edytowane przez kuczol ; 02-02-2011 o 18:22
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2011, 21:16   #15
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Cytat:
Napisał luktup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten sterownik jest na 99% identyczny - różni się tylko kształtem pilotów (no i nie ma grotów-scyzoryków)

Domykania nie podłączałem, ale jest taka opcja. Trzeba tylko dokupić przekaźnik, bo ta centralka daje impuls na domykanie szyb 20 sekund minus, a do forda musi być plus. Widzę, że jest nawet taka informacja w aukcji: "Impuls minusowy.Przy autach z plusowym potrzebny dodatkowy przekaźnik 5 pinowy." Kabel od domykania szyb wpina się (po przekaźniku) w kabel do zamykania centralnego. Jakbym miał w domu przekaźnik, to bym zrobił od razu z domykaniem (100% prac można zrobić w ciepełku w domu) ale nie miałem a mocno mi zależało na szybkim podłączeniu centralnego... Teraz poczekam aż będzie powyżej +15 :-)
laktup możesz mi dokładnie opisać jak mam wpiąć ten przekaźnik? Jutro będę miał ten sterownik, to w weekend w cieplutkim garażu może bym podziałał. Dziękuję z góry.
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 06:49   #16
luktup
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Murowana Goślina (Wielkopolska)
Model: brak
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Cytat:
Napisał Ryba77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
laktup możesz mi dokładnie opisać jak mam wpiąć ten przekaźnik? Jutro będę miał ten sterownik, to w weekend w cieplutkim garażu może bym podziałał. Dziękuję z góry.

Tu masz obrazek:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Doprecyzuję tylko opis:
Do nóżek 86 i 30 podpinasz stałe napięcie (+12V)
Do 85 przewód, który steruje o stałym napięciu (czyli wyjście z centralki na domykanie szyb (-))
Do 87 podłączasz kabel domykania szyb w samochodzie (wiązka idąca do wtyku P6 - pin 25 - szary kabel - ten sam, na który podaje się impuls plusowy do zamknięcia centralnego zamka)
5 pinu przekaźnika nie podłączasz (87a).

Układ ten powoduje odwrócenie polaryzacji z przewodu 85, czyli zamienia nam sterowanie minusem (-) na sterowanie plusem (+).
luktup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 07:56   #17
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Kumam już wszystko, ogromne dzięki, czekam właśnie na sterownik
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 08:05   #18
popo666
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-11-2010
Model: MK1
Silnik: 1,9TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 53
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Zakupiłem centralkę jak w pierwszym poście. Podłączyłem zgodnie z rysunkiem i wszystko dział. Mój Gal posiada opcję ,domykania szyb więc jak to teraz uruchomić z tej centralki, gdzie się wpiąć.
popo666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 11:48   #19
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Jeszcze jedno moje mordercze pytanie.Dostałem dzisiaj przesyłkę i staram się to ogarnąć. Z opisu opisu wyżej wynika że należy podpiąć 4 przewody: zasilanie, masę, sygnał zamknięcia i sygnał otwarcia. Na schemacie który otrzymałem dla impulsu plusowego są jeszcze dwa przewody wychodzące z centralki które należ podpiąć do +12, może mnie ktoś oświecić czy te dwa przewody też podłączmy pod +12 czy tylko robimy podłączenie ze schematu zamieszczonego na początku post. Cieniutki jestem z elektryki więc wybaczcie
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 12:14   #20
luktup
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Murowana Goślina (Wielkopolska)
Model: brak
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sterownik centralnego zamka - czy da radę podłaczyć zamiennik?

Cytat:
Napisał Ryba77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno moje mordercze pytanie.Dostałem dzisiaj przesyłkę i staram się to ogarnąć. Z opisu opisu wyżej wynika że należy podpiąć 4 przewody: zasilanie, masę, sygnał zamknięcia i sygnał otwarcia. Na schemacie który otrzymałem dla impulsu plusowego są jeszcze dwa przewody wychodzące z centralki które należ podpiąć do +12, może mnie ktoś oświecić czy te dwa przewody też podłączmy pod +12 czy tylko robimy podłączenie ze schematu zamieszczonego na początku post. Cieniutki jestem z elektryki więc wybaczcie
Te 2 przewody też pod +12, między centralką a bezpiecznikiem. To jest właśnie jedna z rzeczy, jakie można zrobić w cieple w domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pisząc o 4 przewodach miałem na myśli tylko to, co wpinamy już bezpośrednio w instalację samochodu.
luktup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.