Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2008, 19:02   #11
dr_lary
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: temperatura silnika rosnie

Witam.

Mondeo MK1, Ghia, 1,8 Benzyna, 1993, 190.000KM!!

Kupilem go jakies 8.000km temu, i nie bylo zadnych problemow. Wskazowka temperatury ledwo drgala i na poczatku myslalem ze czujnik jest zepsuty ale znajomy ktory tez ma mondeo 1994 mowil ze ma tak samo. Przy odpalaniu silnika zapalala sie co prawda kontrolka poziomu plynu ale gasla po przejechaniu 2km. Dolalem troche plynu do zbiorniczka bo poziom byl na min i problem znikl.

Ostatnio zaczal swirowac. Poziom wody spadl tak ze w zbiorniczku prawie nic nie bylo i zaczal pokazywac podwyzszona temp. Zajrzalem pod zderzak od strony pasazera i sikalo z weza. Myslalem ze to tylko waz ale chyba nie. Wyrownalem poziom wody w zbiorniczku i juz sie przymierzalem do wymiany weza ale nagle przestalo sikac za to zaczal sie grzac dosc gwaltownie. Teraz jest tak, ze podczas jazdy wskazowka utrzymuje sie w okolicach "N", a w miescie jak stoje na czerwonym to rosnie az do "A" po czym wlancza sie wiatrak i spada do "M". Kontrolka plynu zapala sie jak chce i gasnie jak chce chociaz w zbiorniczku jest idealnie miedzy Min a Max. Bylem u mechanika i powiedzial mi ze to raczej nei termostat bo weze na duzym i malym obiegu sa twarde. Znalaz za to wyciek z chlodnicy (aluminiowa, uklad zamkniety tak ze nie moge sprawdzic czy w chlodnicy jest woda). Powiedzial ze chlodnica jest do wymiany a ze mieszkam w Hamburgu to krzyknal mi 400 Euro. ( za Forda dalem 600) Najlepsze jest to ze od kad dolalem wody to wcale jej nie ubywa w zbiorczniczku.

1. Jakie sa szanse ze to fakycznie chlodnica a nie np. pompa wody lub cos innego?
2. Ile kosztuje uzywana chlodnica, lub pompa + ewentualnie wymiana w polsce?
3. Czy moge sie odwazyc w takim stanie na Autobahna, bo w sumie podczas jazdy temp utrzymuje sie w granicach rozsadku (jakies 400km do znajomego mechanika na granicy)?

Za wszelkie wskazowki serdeczne dzieki. Naprawa na miejscu nie wchodzi w gre bo samochod kosztowal 600e.

dr_lary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 09:04   #12
Helaq3
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: cze-wa
Model: Mondeo
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 57
Domyślnie Re: temperatura silnika rosnie

Miałem identyczne objawy, nawet z tym wężem poprawiałem go kilka razy ale okazało się że to nie z węża leciało tylko troszkę wyżej a dokładniej z pompy wody. A ponieważ pompa nie domagała więc chłodzenie było kiepskie.
Polecam ci więc wymianę pompy najlepiej z rozrządem bo to ta sama robota.
Też mi wciskali że to chłodnica więc czyściłem ale nic nie dało, ba u mnie skńczyło się wymianą uszczelki i przy czym wymieniłem też pompę.
Pomogło jak ręką odjął, teraz nie grzeje się wcale.

aha.
pompa kosztuje około 120zł wymiana różnie bywa.
Na autobana nie radzę bo możesz nie dojechać bo ci się woda wygotuje albo pompa klęknie podczas jazdy.
Jeśli już jedziesz to spokojniutko, weź sobie bańkę z wodą i co jakieś 70km sprawdzaj poziom wody w zbiorniczku
__________________
Helaq3 - Mondziak jet COOL!!!
Helaq3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 11:39   #13
dr_lary
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: temperatura silnika rosnie

no wiec wlasnie...objawy pojawily sie nagle....gdyby to byla cieknaca chlodnica to chyba byloby nie tak gwaltownie??....woda wyraznie ma problemy z krazeniem bo cisnienie wywalalo ja na laczeniu weza z metalowa koncowka (wlasnie mniej wiecej pod pompa). Najdziwniejsze jest ze juz nie cieknie wogle!!!! Tak dramatyczne ograniczenie droznosci ukladu moze chyba tylko spowodowac tylko, nieotwierajacy sie termostat, zapchany waz (malo prawdopodobne), albo wlasnie niedrozna popma.

Jezeli to faktycznie pompa to sie wsiciekne bo tuz po zakupie wywalilem jakies 400pln na nowy rozrzad. Jeju, zeby tylko dojechal do Polski.

PS.: czy mam rozumiec ze ona dziala nieprawidlowo czy, ze wogle nie dziala?

PS: jezeli dziala np. na pol mocy, to co sie stanie jak calkiem przestanie dzialac podczas jazdy i po czym to poznac?
dr_lary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 12:14   #14
Helaq3
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: cze-wa
Model: Mondeo
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 57
Domyślnie Re: temperatura silnika rosnie

uuuuuu kolego jeśli ciśnienie wywala ci wężyk to nie jest to napewno pompa bo ona jesli jest zepsuta właśnie stwarza za małe ciśnienie i też nie chłodnica ani termostat bo wtedy woda krążyła by po małym obiegu.
niestety może to być już uszczelka pod głowicąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((
__________________
Helaq3 - Mondziak jet COOL!!!
Helaq3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 15:52   #15
dr_lary
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: temperatura silnika rosnie

no dzieki...w sumei to dalej niczego nie wyjasnilem....hehehehe...ale wiem ze cokolwiek to nie bedzie to raczej dostane po portfelu..teraz tylko sie martwie jedynie zeby dal rade robic trase Hamburg - Słubice...
dr_lary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.